Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Apukám kutyája elég bolhás,...

Apukám kutyája elég bolhás, én csak hetente egyszer látom, de nagyon sajnálom annyira vakarja magát, leírná nekem valaki részletesen, hogyan tudnám bolhátlanítani?

Figyelt kérdés

Anyumtól kérek pénzt fagyira, vagy valamire, ha kell vennem valami szert, ahhoz biztos nem adna, hogy apum kutyáját kezeljem, apum meg nem igazán érdekli csak arra kell neki a kutya, hogy ugasson ha jön valaki, én járok játszani vele hetente egyszer.

Tudom, jogy ez így felelőttlenség apumtól meg stb stb, légyszi ne ezzel legyen tele a válasz helye.



2021. aug. 10. 21:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Én a Kiltix nyakörvet javaslom. Csak rá kell tenni (megfelelő méretű kell!), és 7 hónapig véd!

Igaz, 6-7000Ft egy darab.

Hasonló a Scalibor nyakörv is.

Az Advantix az spot-on, a nyakára kell csepegtetni meg a háta vonalára, de a bőrre! És nem nyalhatja le, mert nagyon beteg lesz. Szóval ne érje el. Kb 2-3 hónapig véd.

Ugyanilyen a Frontline spot-on is. De az én kutyám attól 2 napig kedvetlen!

Vannak tabletták is! Egész jók, de azok adagolását nem ismerem.


Az a baj, hogy az olcsó löttyök silány minőségűek.

2021. aug. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy Advantix spotont, azt ha rácsepegteted a lapockájától a farka tövéig a gerince mentén a bunda alá, a bőrére, azt nem veszi észre senki, viszont bolhát, kullancsokat, atkákat, tetvet, legyeket, szúnyogokat, mindent kiirt és távol tart a kutyától.

A súlyát tudjad legalább kb-ra, és ahhoz megfelelő adagot vegyed.

2021. aug. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt vedd figyelembe, hogy a kutya alvóhelyét is bolhátlanítanod kell!

Kutyaház, fekvőhely, rongyok, akármi!

Ehhez a Neostomosan a legjobb.

2021. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Szappanos víz fél óráig. Odakötözöd a lavórhoz jó keményen .
2021. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én 37kg vagyok, a kutya meg 60, nem nagyon kötözöm sehová :)
2021. aug. 11. 00:25
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Bolha írtó sampon+ foreto nyakörv,ami 10-12.000ft.Ez a minimum.
2021. aug. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bolhaírtó sampont már ezer ftért is lehet venni (Bobi), de kell neki hosszútávú védelem is nyakörv vagy cseppek formájában. A fekhelyét fertőtleníteni és takarítani kell. Ha macska is van a háznál, akkor garantáltan ő is bolhás, szintén fürdetés. A Prevendog nyakörvet javaslom, az a legolcsóbb, de az is nagyon jól véd kb 5-6 hónapig (kb 9 ezer 2 db, vagyis 1 évre elég).
2021. aug. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kimondott fekhelye nem nagyon van, a bejárat előtt szokott aludni keresztben, amúgy bernáthegyi keverék.

Megpróbálom akkor apumat rávenni, hogy majd segítsen megfürdetni, mert egyedül biztosan nem tudnám, ezekre meg beáldozom a spórolt pénzem :(

2021. aug. 11. 23:50
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Jo nagy idiota apád van.Minek neki kutya?Enni ad azért neki?😡😡😡😡😡
2021. aug. 12. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kutya még a válás előtt lett, válás után nála maradt, mi meg olyan helyre mentünk, ahol nem lehet. Nem kell neki kutya, de van ennyi.
2021. aug. 12. 06:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!