Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tablettát ajánlatok a...

Kkovax38 kérdése:

Milyen tablettát ajánlatok a kutyáknak a mennydörgés és villámláskori félelem ellen?

Figyelt kérdés
Két kutyáról van szó. Egyik egy kistestű (13 kg) keverék 9 éves, a másik egy Husky 4 éves. A villámlás és a mennydörgéskor szinte remegnek a félelemtől. Az álatorvos adott egy (Sedalin 35 mg/ml) gélt, de azonnal megérzik az illatát az ételükben, ott hagyják, inkább nem esznek. Minden segítséget köszönök.

2021. aug. 14. 10:41
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Ne az ételükbe rakd a Sedalint hanem közvetlenül a szájukba.

Fej fölszeg, száj az egyik kézzel lazán összefog, a pasztának a csövét oldalt be tudod dugni a fogak között és benyomod a szájüregbe a Sedalint. Utána, mielőtt elengednéd a száját, elkezded fújni az orrát. Amikor megnyalja az orrát lenyeli a pasztát és elengedheted. Készíts oda jutalom falatot és kapja meg ha lenyelte.

2021. aug. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Te mit csinálsz, mikor éppen félnek? Nyugtatod, simogatod őket?
2021. aug. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ne adj nekik Sedalint! Igazából nem nyugtatja őket, hanem a mozgásban akadályozza az állatot.

Mi az állatorvossal közösen választottunk embereknek való, vény nélkül kapható feszültségoldót anno. Ezt csak egy kis májkrémmel adom oda. Ha tudom, hogy vihar lesz, akkor előtte pár nappal már elkezdtem adagolni, hogy még nyugodtabban viselje. Ha épp van itthon, akkor a vihar kezdete előtt kb fél órával, vagy mikor az első félelmi reakcióit észreveszem, használom az Adaptil párologtatót. Ill. nálunk az úgynevezett "nyugicsomó" is nagyon bevált. Egy régi lepedőt szabtam fel a célra. (Én ezeket próbáltam ki, mind hasznosnak bizonyult az évek alatt. Már sokat csökkent a vihar alatti félelme, mára inkább csak szorongásnak mondanám.)


Ez a cikk szerintem jól összeszedi az alkalmazható szereket:

[link]

2021. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha leszedálod a kutyát, nem fog kevésbé félni, csak nem tudja kifejezni.
2021. aug. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
De vannak erre jól működő tréningek is. Nyilván többet kellene a kutyákkal foglalkozni hozzá, mintha csak benyugtatózod őket, viszont egészségesebb is.
2021. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

nekem is van 2 kutyam, mind a ketto nagytestu (50-70kg) , es rettentoen felnek a vihartol. doki mondta, hogy adhatok gyogyszert nekik, de a felelmeiket ez nem szunteti meg.

ha vihar van, vagy latom, hogy az lesz, olyankor mindig beengedem oket a folyosora, ott mindig megnyugszanak, gondolom biztonsagban erzik magukat. (szerencsere szobatisztak, igy ezmiatt sem kell aggodnom, es nem tesznek semmit tonkre a hazban sem. mikor kicsik voltak, akkor egy par honapot bent aludtak a hazban, es ilyen alap dolgokra meg lettek tanitva).

esetleg ahogy elottem is irtak, treninggel lehet ezen dolgozni, de gyogyszer semikeppen nem fogja megszuntetni a felelmet bennuk.

ez ugyan olyan mint az embereknel, ha te felsz a (pl) sotetben, es beveszel nyugtatot vagy barmi gyogszert, attol meg ugyan ugy fogsz felni

2021. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5%

Egetlen megoldas,h beengeded oket a lakasba vihar elott. Ha van bedden valamennyi szeretet es reszveterzet.


Vagy viharban te is kinn allsz a kertben?? A gyereked kirakod viharban? Na ugye,h nem….

2021. aug. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%

Oltozz fel es menj ki veluk a viharba setalni ... probalj meg termeszetesen viselkedni mint ha minden a legnagyobb rendben lenne.


Ne adj gyogyert a kutyamal amikor semmi szukseg ra! :)

2021. aug. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!