Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért fél a vihar...

A kutyám miért fél a vihar közeledtével?

Figyelt kérdés
Mikor még távolról lehet hallani a mennydörést, elkezd nagyon koncentrálni aztán hirtelen futkározik összevissza, és még a házba is berontott. Lehet látni mikor álló helyzetbe van, hogy reszket is. Próbálom őt mindig átölelni, simogatni, de ugyanúgy fél. Mit kéne tennem ellene?

2018. aug. 2. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Az enyém is félt a mennydörgéstől. Simogattam és nyugtatgattam, egyébként meg át kell vészelni...
2018. aug. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon mást nem tudsz tenni. A miénk is ilyen. Általában az egyik kanapéra szokott ilyenkor feljönni (máskor nem jöhet, de ilyenkor meg van neki engedve), babusgatom, nyugtatom, általában megy a tv, akkor azt hangosabbra veszem, hogy kicsit elterelje a figyelmét. Egyébként érdekes mert már akkor is elkezd pánikolni, amikor még csak erősebben fúj a szél és kicsit be van borulva, úgymond előre megérzi az időjárást. Ja, és ne hagyd magára. Az enyém mindenhova követ (akkor is, amikor például a tyúkokhoz akartam bemenni, hogy éjszakára bezárjam őket), szerintem ha elmennék itthonról, akkor biztosan kiszökne.
2018. aug. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kutyák hallják azokat a mély hangokat is, amelyeket az ember nem, így reagálnak a távoli mennydörgés hangjára ill. a talajon át érkező rezgésekre, infrahangokra, az esőcseppek, szél okozta kis intenzitású infrahangokra. Mást nem lehet tenni, mint megpróbálni "példát" mutatni azzal, hogy tovább folytatod napi tevékenységedet és csak időnként paskolod meg a hátát nyugtató szavak kíséretében. Ilyenkor az ajnározás csak jobban felhergeli a kutya idegeit. Ha egyébként az időjárás megengedi, ilyenkor legjobb elvinni sétálni, amikor is az egyéb ingerek elterelik a figyelmét a számára idegesítő hangokról. A mi öreg és vak vizslánk ilyenkor folyamatosan remegett, a fal felé fordulva ült és csorgott a nyála, lihegett.
2018. aug. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Ilyenkor nem babusgatni, pátyolgatni kell egy kutyát.

Hanem el kell terelni a kutya figyelmét. Játssz vele, gyakorold vele a trükköket juti falival.. meg ilyenek.

A csak sajnálgatod még jobban félni fog.

2018. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha fél és te elkezded simogatni, csak megerősíted benne a félelmet.

Engedd be a lakásba! Etesd közben, adj neki valamit, amit rákhat, ha pedig nem tudod elvonni a figyelmét, csináld a dolgodat, maradj nyugodt, ignoráld a rettegését.


Az oka pedig az, hogy gyenge idegrendszerű. Egy jó idegrendszerű kutya nem fél a hangoktól.

2018. aug. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2018. aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek kedves válaszát! Legközelebb a fenti tanácsotokat hasznosítom majd 😆❤
2018. aug. 2. 14:09
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek a 3-as válaszolóval: nyugodtnak kell maradni, hogy a kutya lássa, nincs oka félelemre. A séta nekünk is bejött, olyankor sokkal kevésbé fél. A lakásba is be lehet engedni, csak jól kell időzíteni, mert nálunk sajnos azt is megtanulta, hogy ha be akar menni, akkor kaparnia kell az ajtót, piszkálni a kilincset és nyüszíteni, ha van dörgés, ha nincs.

A mienk egyébként egészen addig nem félt a dörgéstől, amíg kb. 4 éves korában valami csökkent értelmű petárdát nem dobott mellé. Azóta pánikol, de a helyzet javulóban.

2018. aug. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Miénk is félt,próbáltam nyugtatni simogatni,majd pont utána olvastam,hogy ez nem helyes.


Mióta nem foglalkozok a félelmével,nálunk megszűnt. A nagyon nagy dörgéstől megijed. De különösképpen már nem fél annyira. Nem remeg az ágy alatt.

2018. aug. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
a mienk tacskókeverék és a mennydörgést nekiáll megugatni mintha bátran viselné de közben sunyul is a lábunk közelébe és követ, szóval valószínűleg fél is tőle(?) ez is szocializálatlanságból fakadhat, de ne mtudom mi elegjobb reakció az ilyenre. megnyugtatni, helyére küldeni? hisz máshogy értelmezi
2018. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!