Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dörög a Kutyám! Sziasztok...

Dörög a Kutyám! Sziasztok szülinapomra kaptam egy kutyát (nekünk soha nem volt) ez eddig nem is probléma, amíg nem elkezdett enni én megakartam simogatni és elkezdett dörögni. Mi ez a jelenség és hogy lehet kiküszöbölni?

Figyelt kérdés

#kutya #mennydörgés #kis állat.
2017. márc. 18. 10:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem inkabb morogni?


Vedd ennek az elejet amig tudod, mert ez nar regen rossz.

2017. márc. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Ez azt jelenti, hogy túlzottan védi az ételt tőled, ő akar dominálni.

Ilyenkor koppints az orrára, szólj rá határozottan, és vedd el tőle a tálat. Később visszakaphatja, de igenis nyúlkálj bele a táljába, ha morog, következetesen vedd el tőle, és nagyon határozottan utasítsd rendre. Ha nem morog, akkor simogasd, nyugtasd meg, hogy az az övé, nem veszi el senki.

Most még fiatal, könnyedén rá lehet szoktatni, de később akár könnyedén oda is kaphat evés közben, erről gyorsan le kell nevelni.

2017. márc. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk a talán nyulkalast csak akkor javasolnám ha kölyök kutyát fogadták be ezt nem írtad. Felnőtt kutyánal ne nyulkalj. De ha első kutya és nincs tapasztalat irány az első kutyasuli ☺
2017. márc. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem veszünk háziállatot születésnapi ajándéknak. Egy kutya érkezésére rá kell készülni. Főleg, hogy ez az első így érdemes utánaolvasni és a nevelésről érdeklődni. Gondolom ez nálatok nem történt meg és a kutya is csak a "cuki szülinapi ajándék" kategóriába tartozik. Aztán ha a gyerek megunja vagy esetleg már nem bír vele, mert nincs megnevelve (ami nem is várható el egy gyerektől hogy ő maga nevelje) akkor már nem kell. Ebből pedig következik, hogy egy újabb kutya a fajtamentőknél/menhelyen.

(Nem tudom, hogy a te helyzetedre ez mennyire igaz, de általánosságban ez a jellemző a szülinapi ajándék állatokra.)


Vidd el kutyaiskolába és ott majd segítenek. Egyedül nem fogod tudni megoldani, hiába írják le mások, hogy mit kell tenni. A kutya alárendelt magának, így óvatosan a nyúlkálással mert simán odakaphat a kezedhez.


Lassan húsvét. Ha a szüleidnek eszébe jut nyulat venni ajándékba kérlek beszéld őket le erről.

2017. márc. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dancsoltó Péter válasza:
51%
Én úgy gondolom, hogy a megszállhatták az agyát mikrosugárral a gyíkemberek. Ilyenkor felprogramozzák őket befolyásoló adatokkal. A dörgés azt jelenti, hogy épp az anyahajóval áll kapcsolatban, adatátvitel történik ilyenkor.
2017. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen morog :) Meg lesz nevelve suliban, még kis kutya nem vészes a dolog csak fura volt, mert a morgásnál kicsit erőszakosabb hangot adott ki magából. Nem kell félni jó sora lesz a kutyusnak!
2017. márc. 18. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

kezet foghatsz a "Miért zúg a macskám"-kérdés adójával :D


Egy perce rajtad nevetek, ne haragudj...:)

2017. márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!