Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a gazdáját gyászoló kutyán?

Figyelt kérdés

Egyik barátom autóbalesetben elhunyt, kutyája mellette ült az anyós ülésen. Lelkileg teljesen összetört. Én fogadtam be, mert senkinek se kellett, mert már öreg (11 éves golden). Már 3 napja nem eszik, csak fekszik, 2 napig nem is ivott. Szerintem depressziós. Elaltatni nem akarom, mert kora ellenére tökéletes egészségi állapota van.


Hogyan tudnék segíteni rajta? Arra gondoltam, hogy áthozom a gazdája néhány ruháját, hogy érezze a szagát, ez segíthet? Csak egyfolytában fekszik és nyűszít. Már többször volt, hogy magaalá vizelt, de csak fekszik benne.



2021. aug. 15. 16:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Én lennék a legboldogabb, ha kitaláció lenne! De sajnos nem az. Arról meg nem én tehetek, hogy valaki kamu kérdéseket ír ki, légyszíves hasznos válaszokat írjatok!
2021. aug. 15. 17:00
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Az ember aki farkast kiáltott című történet.

Sok sok kamu sztori után már az igazat sem hiszik el az emberek.

2021. aug. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Vidd orvoshoz és kapjon infúziót, mielőtt kiszárad ill lehet van valami belső sérülése a balesetből
2021. aug. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Maya Bunnyheart ***** válasza:
93%

Fontos hogy ne sajnálkozz a kutya felett hogy neki most milyen rossz, hanem tereld el a figyelmét pl vidd el sétálni, próbálj vele játszani,simogasd. Állatorvos látta már a kutyust a baleset óta? Lehet hogy belső sérülése van. Inni fontos lenne neki nehogy kiszáradjon, ha magától nem akkor fecskendővel itasd meg, vagy infúziót kell hogy kapjon, etetni próbáld kézből vagy Calopet paszta kéne neki az étvágy növelő.

A gazdi cuccait meg ne vidd át neki mert akkor nagy valószínűséggel még jobban fogja keresni.

2021. aug. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, volt orvosnál, szerencsére megúszta néhány karcolással.


A temetésre (koporsós) elvigyem vagy csak feleslegesen kínoznám? (Kisvárosi temető, beengedik a kutyákat)

2021. aug. 15. 17:31
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
ne vidd el a temetésre, így is ki van borulva szegény.
2021. aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Lelki trauma ez, azért egy kutyának ilyet megélni, hogy az sem tudja mi történik és a gazdija sincs sehol.


Idő kell. A ruha jó ötlet, én nem vinném a helyedben, de egyedül sem hagynám.


Viszont ha nem iszik állatorvoshoz kéne vinned, és ha nem eszik akkor sem, hátha tud valami ötletet adni.


Ha ismered a kutyát, akkor tudod, hogy mi a kedvenc kajája, akkor próbáld előtte enni jóízűen, és ilyen icipici falatkákat az orra elé tenni.


Vízre úgy is rá tudod venni, hogy bevizezed a kezed, és az orra tövét, de úgy, hogy orrlyukba ne menjen, az orra legfentebbi pont bevizezed, amit automatikusan meg fog nyalni és ezt addig csináld, míg pavlovi reflex módjára elkezd inni ha oda teszed elé tartva a vizet.

2021. aug. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
* ha nem eszik akkor is.
2021. aug. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Próbáld minél többet babusgatni, masszírozni a hátát óvatosan. És esetleg próbálj kutya refelexologiai pontokat nézni az interneten ami a lelki traumákat oldják. Lehet hülyeségnek gondolod most amit írtam, de bizonyos pontok maszírozása ellazítja az izmokat és a testet, és megnyugszik, persze lehet ezt többször kell majd ismételni.


Illetve a lakásba egy párologtatóba tegyél egy csepp citromfüvet és egy csepp levendulát, az is nyugtathatja az ebet. És még megpróbálhatsz még két dolgot, játsz neki a youtube-on rigó természet hangot, illetve vannak olyan freqenciák amik szintén nyugtatólag hathatnak egy állatnál is.


Pl.


https://www.youtube.com/watch?v=mkt92GKVFZA


https://www.youtube.com/watch?v=tQ2_zan53CE


Mazsolázzál van bőven, amelyikre megnyugszik azt hagyd bekapcsolva neki de ne hangosan csak olyan csöndes üzemmódban, mert az ő fülük érzékenyebb.

2021. aug. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Új környezetben van nálad. Igazából ugyanaz , mint az embereknél- pótold a hiányt, ha kell erőszakkal is de etesd. Az idő a kulcs.
2021. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!