Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ez hatalmas bűn?

Szerintetek ez hatalmas bűn?

Figyelt kérdés
Ha van egy gazdi és annak van egy kutyája,fajta jellegű, de sajnos nincs tk-je a kutyusnak. Fedeztetik,hordják rendszeresen vizsgálatokra,UH stb. és ha kell orvosi segítség a szüléshez azonnal hívják. A kölyköket megtartják,tulajdonképpen 1 született csak,de ha több lett volna akkor családon belül elajándékozzák. Kis kutyus,shih-tzu tehát nem kell 20 kölyökre számítani.
2010. aug. 29. 18:22
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
29%
Melyik része a bűn, ha orvos kell ,boztosítják, az bűn hogy szaporitják,vagy az hpogy ingyen családon belül adják egymásnak. törzskönyv tudztommal nem kötelező viszont jelentősen dob a költségeken.
2010. aug. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
46%
miért lenne bűn? nekem is családon belül van egy gyönyörű yorkim és sokkal szebb és egészségesebb mint azok a kis minik meg extra minik akik menni is alig bírnak:S
2010. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Ez szaporításnak minősül,de direkt azért akarnak kiskutyát,hogy megtartsák vagy testvérnek,közelebbi rokonnak odaadják,tehát egy kutya sem kerül eladásra vagy utcára,menhelyre. Tehát ők is rossz emberek?
2010. aug. 29. 18:27
 4/35 anonim ***** válasza:
78%
A fajta szempontjából bűn ugyanis a tenyésztéshez akkor sem értetek emiatt pedig rontjátok a fajta minőségét (csúnyán hangzik de ez van), semmi sem biztosítja hogy a kölyköket nem elletik tovább, hogy nem örökít betegséget stb. Amúgy meg a kiskutya is okozhat meglepetéseket, múltkor is volt egy kérdező valami tacskó féle kutyája volt és nyolcat ellett...
2010. aug. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
27%
ezt nem értem, egyszer jelen időben írsz, egyszer múlt időben.
2010. aug. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
21%

második vagyok.

tudom hogy ez szaporítás és azt is hogy ez nem jó. sőt. de ha mindent jól csinálnak: oltások,orvos,egészséges körülmények között tartják és nem kerülnek az utcára

akkor szerintem semmi baj vele, főleg ha családban marad:)

2010. aug. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
53%
MIVAN!? Csak én nem értem ezt a kérdést? o.O
2010. aug. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
De ivartalanítva lennének a kicsik...azért kérdezem,mert itt mindenki elítélne ezért?
2010. aug. 29. 18:30
 9/35 A kérdező kommentje:

18:30

ha nem érted akkor így jártál:)

2010. aug. 29. 18:30
 10/35 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem félre van értelmezve a jogszabály, saját részre lehet tenyészteni, a törzskönyv nélküli tenyésztés a szaporítás, de ha el tudja adni a kölyköket, akkor mit számít.

Mégis milyen bűncselekmény lenne?

Ráadásul a települések állattartási rendeletétől függ, hogy hány kutyát lehet tartani és hol. Van olyan település, ahol bizonyos helyeken bármilyen állatból annyit tart amennyit akar, ha szaporítja ha nem.

A hivatalos kutyatenyésztők szeretik a szaporítást hangoztatni, mert a törzskönyv nélküli kutyatenyésztés és eladás rontja az amúgy is nehezen menő üzletüket.

2010. aug. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!