Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg kutyának hatalmas a...

Öreg kutyának hatalmas a hasa, de a hátán a csontok és a bordája is kiáll?

Figyelt kérdés
1 óra múlva itt az állatorvos, de addig is mert nagyon ideges vagyok szeretném megtudni mi baja lehet? Alig bír menni, bágyadt és egyfolytában issza a vizet, hatalmas a hasa de a csontjai meg kiállnak. Szuka kutya, 13 éves
2011. febr. 6. 13:08
1 2
 1/14 anonim válasza:
Vagy a kora.. vagy pedig megmérgezték :S
2011. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
lehet gilisztás
2011. febr. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Igen szerintem is férges. Ez tipikus, hogy csont és bőr a kutya, de hatalmas a hasa, mégpedig azért, mert tele van féreggel és képtelen hasznosítani, van hogy annyira zabálják belülről a férgek, h ki is szárad - ezért a sok víz... :(
2011. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nagyon hülyeséget mondok, de esetleg gyomorcsavarodás? :S Nem tudom nem vagyok állatorvos. Szurkolunk, majd írd meg hogy van a kutyus!!
2011. febr. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
írd+ mit mondott a doki
2011. febr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hasvízkórban szenved a kutyátok. :-(


Kutyusunk megnövekedett hasfala nem csupán a túlzott táplálékmennyiség bevitelének lehet utóhatása, a hosszútávon fennálló állapot súlyosabb problémát jelezhet. Dr. Molnár Zsolt állatorvos a hasvízkórról tájékoztat.



A betegség legtöbb esetben a középkorú vagy idősebb kutyáknál jelentkezik. A gazdik sokszor szukakutyáknál összetévesztik a vemhességgel, vagy általánosságban a hízással magyarázzák. A hasvízkóros kutya több vizet iszik, mint a megszokott, székletváltozásai vannak, fáradékonyabb, többet fekszik, alszik, illetve folyamatosan nő a hasa.


Amire állatorvoshoz kerül a jószág, általában nagy mennyiségű víz van felhalmozódva a belei között, ennek több oka is lehet. Ha paraziták által termelt folyadék miatt gyűlik össze a víz, megfelelő antiparazitális kezeléssel viszonylag könnyen eltüntethető. Komolyabb a probléma ha szervi elváltozás, szervi gyengeség okozza a vízfelhalmozódást, főképp a májfunkció vagy vesefunkció gyengesége lehet a kiváltó ok. A betegség ebben az esetben körültekintőbb kezelés igényel. Vér és vizeleti analíziseket kell elvégezni, illetve ha nincs más megoldás akkor le kell csapolni az összegyűlt vízmennyiséget, amelyet perfúziós oldatokkal pótolnak.


A betegség akkor orvosolható teljes mértékben, ha a kezdeti stádiumban szakemberhez kerül a kutya, ezért fontos mindenképpen egy alapos kivizsgálás.

2011. febr. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Az állatorvos azt mondta teli van vízzel a hasa és ez vagy a méhgyulladástól van vagy daganata van:(

adott neki 3 injekciót és holnap el kell vinnünk vidékre egy orvoshoz, az majd megnézi ultrahanggal, de azt mondták ha daganat akkor el kell altatni:(

2011. febr. 6. 21:46
 8/14 anonim ***** válasza:

14:54 vagyok.

Akkor jól gondoltam.

Sajnálom a kutyit! :-(

2011. febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 zsuzsabazsa ***** válasza:

Pont ennyi idős volt az egyik kutyám, amikor lépcisztát diagnosztizáltak nála. Emberfej nagyságú volt a ciszta és teli folyadékkal mikor kioperálták belőle a léppel együtt.


Szerencsére túlélte.

Remélem a kutyád is túléli.

2011. febr. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
sajnálom a blökit, majd írd meg újból mi lett a végeredmény
2011. febr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!