Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért ilyen?

A kutyám miért ilyen?

Figyelt kérdés
Hosszú lesz a történet, de megpróbálom elmagyarázni. Szóval, mielőtt belemennék a kutyám történetébe, elmondanám, hogy egy szuka németjuhász keverék (valszeg pumi, de ez nem biztos). 2017 november körül szüllethetett. A történet úgy kezdődik, volt a németjuhász kutyám előtt egy kutyám aki szuka volt, aki kb 70 éves lehet (2017 szilveszter körül). Nos, ő 2017 szilverszterén elveszett, majd 4 nap után, meg találta anyukám, lebénulva, és miután idős volt, és lebénult elaltattuk. De anyukám talált egy kis kutyát aki ki volt dobva, elvitte őt (az elaltatott kutya után (az eltatott nem a németjuhász, ő a mostani kutyám)). Csóró németjuhász (Rumli a neve, egy doki javaslta, és tényleg rumlis! :DD), annyira levolt gyengülve a hidegben, hogy egyik lába legyengült (nem eltört, meg most már mind a 4 lábával rohangál), elvittük, feltápáltuk (első nap még kihányta a kajáját), közben anyukám kamuzott az elveszett kutyám haláláról (ő neve Bukis, bár szuka volt xd), és azt mondta nincs meg, de egy hónap múlva elmondta az igazságot. Közben, Rumlinak elöjőtt a játékos természete (mindig is ez volt az álmom, hogy játékos kutyám legyen), de rumlis volt, de később megneveltük (nem veréssel, normálisan, de okos és szófogadó lett). Aztán mostanság elköltöztünk, de miután nem lett kész a házunk, mamáéknál laktunk (Rumli még ott maradt, itt még nincs helye sajnos), és ott elöszőr furcsálta a helyzetet de örült, mert nagyobb volt a terület, és nem volt elzárva. De mostanság Rumli, észrevette hogy nem ott lakunk, ezért sokszor kiakar szökni. És mostanság mindentől fosik, ha van szél, vagy tatám dolgozik (mégegyszer mondom, nem verjük a kuytát, ezért kérdezem meg gyakorin mi a baja). Továbbá elkezdtem sétáltatni mostanság, lehet ennek sem örül. Tanácsot tudtok adni? Amúgy tudom, sok a fölösleges dolog, de fontosnak éreztem elomdnani az előzményt, ezért bocsi. Válaszokat előre köszönöm.

#kutya #idegbaj #nehéz környezet
2021. aug. 18. 14:04
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja meg nem szeretném kidobni.
2021. aug. 18. 14:22
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Kezdhetted volna az ősrobbanással is.
2021. aug. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

Jezusom kerdezo, ezt hogy sikerult idehanyni?

Na szoval, a kutyad egyedul van valahol es nem erted mi baja? Hasznald az agyad!!

Napi seta,tanitas, foglalkozas kene, na meg az, hogy ne hagyd egyedul egy telken.

2021. aug. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%

"Továbbá elkezdtem sétáltatni mostanság, lehet ennek sem örül"

B@szki eddig is sétáltatni kellett volna!!

2021. aug. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
4-es ezt mi tudtuk, de rajta vagyok, és nem a telken van, hanem mamaéknál, ahol, valamennyire foglalkoznak vele, és természetesen legalább kétszer megyek hozzá.
2021. aug. 18. 19:37
 6/20 A kérdező kommentje:
4-es bár azt mondják felnőtt kutyát könnyebb tanítani, de ebbe ne menjünk bele, ja meg köszönöm a válaszokat.
2021. aug. 18. 19:38
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

El tudom kepzelni, hogy idos emberek mennyit foglalkoznak egy aktiv kutyaval. Adnak neki kajat? Ketszer eldobjak a labdat? Gratulalok.


Kolykot is, felnottet is lehet nevelni es tanitani, nincs kifogas. Ha nem fer bele a kutya az eletetekbe, akkor pedig lehet normalis gazdat kene keresni neki.

2021. aug. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
7-es igen valóban nem foglalkoznak vele sokat, de szoktak vele (és én is foglakozok vele), és attól hogy mi most költözünk, attól nem hinném, hogy keresnem kéne neki egy új gazdát, csak azért mert költözünk, mamáék voltak az egyetlenek akik el tudták vállalni. Vagy van olyan hely ahova be tudjuk adni, mert nekem is meg neki is nehéz?
2021. aug. 18. 19:47
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Menhely,állatotthon,állatmentő alapítvány,fajtamentők,bármi.

Szerencsétlen jószág..:D

2021. aug. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
9, kösz az ötletlet. Amúgy megértem hogy, miért rossz gazdisztok engem, de költözés előtt, tök normáli volt minden, és csak ezután jött ez, de é próbálok minnél többet megtenni, de nem érek rá 0-24 kutyázni, de megértem valamennyire miért rossz gazdisztok, csak költözéskor, eléggé sok a problem.
2021. aug. 18. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!