Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért ilyen?

A kutyám miért ilyen?

Figyelt kérdés
Hosszú lesz a történet, de megpróbálom elmagyarázni. Szóval, mielőtt belemennék a kutyám történetébe, elmondanám, hogy egy szuka németjuhász keverék (valszeg pumi, de ez nem biztos). 2017 november körül szüllethetett. A történet úgy kezdődik, volt a németjuhász kutyám előtt egy kutyám aki szuka volt, aki kb 70 éves lehet (2017 szilveszter körül). Nos, ő 2017 szilverszterén elveszett, majd 4 nap után, meg találta anyukám, lebénulva, és miután idős volt, és lebénult elaltattuk. De anyukám talált egy kis kutyát aki ki volt dobva, elvitte őt (az elaltatott kutya után (az eltatott nem a németjuhász, ő a mostani kutyám)). Csóró németjuhász (Rumli a neve, egy doki javaslta, és tényleg rumlis! :DD), annyira levolt gyengülve a hidegben, hogy egyik lába legyengült (nem eltört, meg most már mind a 4 lábával rohangál), elvittük, feltápáltuk (első nap még kihányta a kajáját), közben anyukám kamuzott az elveszett kutyám haláláról (ő neve Bukis, bár szuka volt xd), és azt mondta nincs meg, de egy hónap múlva elmondta az igazságot. Közben, Rumlinak elöjőtt a játékos természete (mindig is ez volt az álmom, hogy játékos kutyám legyen), de rumlis volt, de később megneveltük (nem veréssel, normálisan, de okos és szófogadó lett). Aztán mostanság elköltöztünk, de miután nem lett kész a házunk, mamáéknál laktunk (Rumli még ott maradt, itt még nincs helye sajnos), és ott elöszőr furcsálta a helyzetet de örült, mert nagyobb volt a terület, és nem volt elzárva. De mostanság Rumli, észrevette hogy nem ott lakunk, ezért sokszor kiakar szökni. És mostanság mindentől fosik, ha van szél, vagy tatám dolgozik (mégegyszer mondom, nem verjük a kuytát, ezért kérdezem meg gyakorin mi a baja). Továbbá elkezdtem sétáltatni mostanság, lehet ennek sem örül. Tanácsot tudtok adni? Amúgy tudom, sok a fölösleges dolog, de fontosnak éreztem elomdnani az előzményt, ezért bocsi. Válaszokat előre köszönöm.

#kutya #idegbaj #nehéz környezet
2021. aug. 18. 14:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
60%

Mi is koltoztunk mar kutyaval, tobbszor is, alberletben is eltunk, amig nem keszult el a hazunk, erdekes, mindent meg tudtunk oldani, nem kellett lepasszolni, stb.

Nem kell a kutyaval 0-24-ben lenni, mi is dolgozunk, napi 8 orat egyedul van, tehat nem kell tulozni. Koltozes elott is biztos minden rendben volt, foleg, hogy azt se tudod, a kutyanevelest eszik-e vagy isszak. Aki azon csodalkozik, hogy mostanaban elvitte setalni a kutyat, es hogy ez biztos rossz neki, az nekem ne mondja, hogy eddig mindent tokeletesen csinalt, mert nem hiheto.

2021. aug. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
11, nem azt mondom, hogy mindent jól csinálok csak nehéz, és nem azt mondtam, hogy a sétálás rossz, csak annak éli meg. Egyébként köszi a választ.
2021. aug. 18. 21:12
 13/20 anonim ***** válasza:
75%

Te jó ég, valami borzalmasan gusztustalan az írásod és fogalmazásod... Ha már kiírsz valamit, legalább tisztelj már meg másokat annyira, hogy összekapod magad és intelligens módon próbálsz kommunikálni! Vagy nem járatnak iskolába a szüleid?


A kutyának az első pillanattól séta ÉS tanítás kell! Nem csak most, egyszer-egyszer! Mit vársz, ha te kidobod őt egy telekre és napi egyszer ránézel? Ez édes kevés szerencsétlennek! Persze kifogást mindig lehet találni, hogy miért nincs időd rá. De akkor kár kutyát tartani! Viszont egy szökős, problémás kutyát senki nem fog befogadni. Menhelyek sem. Legfeljebb gyepi, de ott a gazda által leadott kutya azonnal altatható.


A kutyának napi séta KELL! Emellett napi szellemi lefárasztás KELL! Ennyi, nincs csodamódszer.

2021. aug. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
13, köszi a választ, és elnézést kérek tőletek, egyébként most a napi 2 sétát próbálom beveztni, megpróbálok többet lenni a kutyámmal meg már jobb kedve lett valamennyire. Mégegyszer elnézést, és köszönöm a válaszokat.
2021. aug. 19. 14:10
 15/20 A kérdező kommentje:
Ja, meg annyi, hogy csak szombat óta voltam kevesebbet a kuytámmal (kivéve ma és későbbi napokbanm, mert nem sokára beköltözünk, meg addig, de költözés előtt is próbálok többet dolgozni vele), szombat előtt sokat voltam kutámmal (kivéve nyaralások esetében előre is).
2021. aug. 19. 17:58
 16/20 anonim válasza:
100%
Csak nekem tűnt fel, hogy 70 éves kutyája volt a kérdezőnek? 🤨
2021. aug. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem alig olvasta végig valaki,azért nem tűnt fel senkinek xD
2021. aug. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
En is lattam, de mar az elejen elkonyveltem, hogy ez bolond, igy probaltam a vegere koncentralni :DD Gondolom kutyaevekben szamol, vagy en nem is tudom.
2021. aug. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
18, ja ,csak nem tudtam hogyan írjam.
2021. aug. 19. 20:44
 20/20 A kérdező kommentje:
Ja meg elnézést hogy félre írtam. Majd figyelek legközelebb.
2021. aug. 19. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!