Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyát miért nem szabad...

A kutyát miért nem szabad bent hagyni a kocsiban?

Figyelt kérdés

Nekem nincs kutyám, sem autóm, ezért elfogadom ha így van, csak szeretném tudni az okát…


Múltkor egy vagy 20 milliós elektromos skodában bent volt hagyva egy puli és egy ember nagyon kiakadt ezen… Elkezdett ordítani.

Egy résnyire ki volt nyitva az ablak és azon ki is akarta szedni.

Utána jött a gazda és elkezdtek veszekedni, pedig még a légkondi is be volt kapcsolva állítólag…

Akkor mi ezzel a baj?



2021. aug. 26. 14:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a légkondi be volt kapcsolva, akkor az ég egyadta világon semmi probléma nem volt, kivéve az ordibáló idióta mentális állapota.
2021. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Mert hőgutát kap a kocsiban a kutya,márha nincs benyomva a légkondi/leeresztve az ablak.



Gondolom vonattal/busszal/villamossal utaztál, amin nem volt légkondi, se ablak nyitva. Most ha ott ugye megcsap a meleg, akkor képzelheted, hogy a kutya a vastag bundájával mit érezhet.

2021. aug. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Az ilyen embereket amúgy nem értem, mint te. Ültél te már valaha is autóban?

Mert én igen. Már 25-30 fokban is olyan meleg lesz a kocsiban, hogy NEM LEHET levegőt kapni, ezen pedig a 2 centire lehúzott ablak semmit nem változtat. SEMMIT. Sem állatot, sem gyereket nem hagyunk autóban, mert konkérétan a rendőrnek legalábbis biztosan, 100% joga van hozzá, hogy ezért betörje a kocsi ablakát, és kimenekítse a benne lévőt. Ez nem vicc. Oké ez "csak" egy kutya egyeseknek, de GYEREK is halt már meg ilyen miatt, és még egy csomó másik eset volt, ahol járőkelők hívták ki a mentőket, ők törték be az ablaküveget is, mert a gyerek már elájult a hőségtől.

2021. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Veszélyes az állatra nézve, nem ritka hogy hőgutát kap, megfullad a nagy melegben. A résnyire lehúzott ablak ezt nem akadályozza meg, kívülről pedig nem lehet tudni, hogy megy-e a légkondi
2021. aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ültem már autóba…


Ha ment a légkondi, akkor nem tudom hogy miért volt lehúzza kicsit az ablak, de amúgy meg egy 20-25 milliós autót szerintem ne kezdjen el senki buzerálni, feltételezések alapján…

Ha nem látja kifejezetten mondjuk, hogy a kutya rosszul van, de ez nem csinált semmi olyat, amiből erre lehetne következtetni.

2021. aug. 26. 14:36
 6/16 A kérdező kommentje:
Amúgy akkor is lehet bármi baja, ha megy a klíma?
2021. aug. 26. 14:47
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Ha megy a klíma (és rendesen működik is) akkor semmi baja nem lehet.
2021. aug. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha megy a klíma akkor okés , ha nem akkor meg is halhat a kutya. Az meg, hogy megy klíme kintről nem látszik, gondolom ezért akadt ki aki kiabált.


Láttam, olyat (igaz neten), hogy kitesznek az ablakra belülről egy papírt, hogy ,, jól vagyok, megy a klíma" ahol ül a kutya - vagy valami hasonló szöveg, nem emlékszem pontosan- . Lehet ezt érdemes lenne használni és akkor mindenki megnyugodhat, hogy nincs baj. Bár szerintem így sem érdemes túl sokáig bent hagyni egyedül egy kutyát a kocsiban- órákra gondolok-.

2021. aug. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
62%

Ahol megy a klíma ott nincs nyitva az ablak...

Nem volt ott semmi klíma.

2021. aug. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket is hagynak a kocsiban rendszerint aztán hívják a mentőt,tűzoltót (többnyire járókelők,de már késő..) és örülnek neki,ha életben marad.

Hőguta.Fél óra alatt még árnyékban is felmehet 40 fokig a hőmérséklet a kocsiban,nem hogy a tűző napon.


Idióta gazdák/szülők cipelik magukkal amijük van,aztán ahelyett hogy bevinnék (vagy kutyát be se viheti,akkor f*szért nem hagyja otthon?) kint hagyják címszóval hogy csak max 15 perc addig nem lehet baj.

Ja,csak azzal nem számol,hogy 15 perc vásárlás,15 perc nézelődés és válogatás,majd áll még 15 percet a sorban és így 45 percet kint poshad kint a hozott élőlény/gyerek.

Az alatt többnyire eszméletüket veszítik már,és csak akkor tűnik fel nekik a baj,amikor nem ébreszthető sem a gyerek,sem a kutya.


Vannak már olyan autók amikben nagyon jó légkondi van,ha az be van kapcsolva semmi baj.

De tudod ki tudná a gyerekét úgy hagyni a kocsiban,hogy az a vacak majd biztos megoldja neked,ha meg nem működik vagy lekapcsol akkor meg is van a baj..

Kutyát meg eleve nem viszek bevásárolni,csak ha neki megyünk mert oda bemehet.

2021. aug. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!