Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyám el akarja ajándékozni a...

Anyám el akarja ajándékozni a kutyámat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nemrég új házba költöztünk. Gyönyörű és nagy. A kertje hatalmas és nagyon szép a fű. Eléggé drága volt a kertet megcsináltatni. Anyám el akarja ajándékozni a kutyámat, mert "tönkreteszi a kertet". Szegény pára naponta kétszer van sétáltatva, úgyhogy nem a kertbe piszkít. A pisije kiszárított egy kis foltot a füvön és emiatt a szüleim kiakadtak. Oda akarják ajándékozni a kutyámat, aki négy éve megvan egy barátunk ismerősének. Imádom a kutyámat, szóval konkrétan elszöknék vele, ha odaadnák ennek a nőnek. Hogy tudnám ezt megakadályozni? És nem tudnátok megmondani, hogy hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy a kert egyik sarkába pisiljen?

2021. aug. 29. 17:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
22%

Na pont ezért nem való gyereknek kutya. Nem tudsz gondoskodni róla (magadról sem tudsz), nem tudsz vigyázni rá. Nyilván nem is tudsz tenni ellene semmit a győzködésen kívül.


Kertben egy helyre ürítést nagyon könnyű tanítani, éjjel-nappal a kutya mellett vagy, szó szerint a nap 24 órájában. Ha rossz helyre akarna üríteni, akkor mindig, de MINDIG rászólsz és elviszed a kijelölt helyre. Ha oda végzi a dolgát, minden egyes alkalommal megdicséred. Pár hónap alatt megtanulja és megszokja.

2021. aug. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%
Kennel, elkülönített rész sem opció? Te magad hány éves vagy? Kinek a nevén van a kutya?
2021. aug. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%

Egy kutyát hogy a viharba lehet az öreg anyjához hasonlítani, meg öregek otthona? 2-es te egy beteg elme lehetsz, már meg ne haragudj.


Gondolom a kérdezőnek nincs önálló keresete meg lakása, akkor a szülő dönt innentől kezdve, hogy mi lesz a kutyával.


Ha meg egy kutya miatt öregek otthonába vágna a gyerek, hát akkor megmondnám neki, hogy a örökségből se lát egy fityinget se, ezt úgy gondolja meg...Kíváncsi leszek, akkor is egy dög lesz a fontosabb, a saját anyjánál. Jézusom...

2021. aug. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
39%

13

Az ilyen emberek, mint te, még csak azt sem érdemlik meg hogy később rájuk nyissák az ajtót! Kizárnád a gyereked az örökségből? Hajrá! Lehet neked nagyobb szükséged lesz rá, hogy tisztába tegye a szaros valagad, mint neki a te pénzedre. Lehet jóval sikeresebb lesz az életben, mint te, akkor mivel fogod fenyegeti? Jön a szokásos szöveg: "apa/anya csak egy van"?

Egy kutya nem egy plüss állat és ha már nem kell, akkor kihajítom. A szülők ugyanúgy vállalták a felelősséget mikor a kutya odakerült. Én a saját szüleimet is képes lennék feljelenteni ha azt látnám, hogy nem megfelelően gondoskodnak a kutyáról, akiért felelősséget vállaltak.

2021. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
47%

Miért akarja mindenki pelenkáztatni magát a gyerekével meg a seggét töröltetni,ha öreg.Engem ne pelenkázzon a gyerekem.Meg se éljem azt a tehetetlen szerencsétlen kort,ha meg is kell akkor meg inkább adjanak öregek otthonába,arra van.

Hol kérném már meg valaha is,hogy az élettel teli,fiatal,családos,vagy bármilyen gyerekem jöjjön és csessze el rám az idejét mikor pelenkázhatja a gyerekét is..


Nem kössz! Én nem azért vállaltam gyereket,hogy "majd később te jössz".Ja,ő jön,de nem engem kell hanem ha akar gyereket akkor a sajátját kell maximum,nem öreganyját..vagyis engem ne.Még kellemetlen is lenne.


Itt függetlenül mindentől ezeket a "fenyegesd meg hogy majd nem törlőd a seggét" kommenteket nem értem.Nem azért kell megtartania a szülőknek a család kutyáját,hogy majd legyen egy seggtőrlője vén korára.. :D

2021. aug. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Pedig sokan tényleg csak emiatt vállalnak gyereket. Ja meg most már a CSOK miatt is.
2021. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
70%
Hát gratulálok nekik.🙄
2021. aug. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
81%
#15, az rengeteg kutatásbol kiderült már, hogy ahogy az emberek gondolkoznak a kutyaról, úgy gondolkoznak más emberekről is. Ha valakiben nincs gerinc és felelősség, akkor se a kutyához, se a gyerekhez nem lesz. Lehet, hogy ez neked nem esik jól, de nagyon is hasonló az ember érzelmi kötődése a kutyájahoz és a családtagjaihoz is. Így az összehasonlítás teljesen reális. (Lehet, hogy ez most negatív fenyt vet rád?)
2021. aug. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
47%

Negatív? Rám miért? Szarok bele,hogy kinek milyen magas az érzelmi intelligenciája,hogy mihez kötődik jobban és mihez nem.

Szimplán leírtam amit a kommentek olvasása után gondoltam.

És nem,nem változik a véleményem,sőt nem is esik nekem rosszul semmi,főleg egy komment miatt. :D


Nem azért kell gyereket vállalni,hogy majd legyen egy ápolód ha vén szatyor leszel.ÉS nem azért kell kutyát megtartani,vagy venni,hogy a gyereket ezzel lehessen zsarolni.

Ha nem akarják megtartani a szülők a kutyát csak rosszabb lesz,hogy erőlteti,hogy maradjon.Szerintem ott valami nem csak a fűcsomóval lesz,szépen is hangzik,hogy egy jól tartott állatot csak emiatt adjanak oda."Gonosz szülők".

Gondolom izgalmasabb eljárni otthonról,gépezni,telefonozni,feküdni a tv előtt és minden ellátás (vagy a problémás része) rájuk marad.Ezt vállalták,de látod,eddig tartott a szülőknél is.

Ez van,még mindig hülyeségnek tartom,hogy akárki tarthasson állatot.

2021. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
18%
14-es, igen simán kitagadnám és engem nem kell pelenkázni, arra majd fogadok ápolót, ha rászorulok. Ha annyira fontos a kutya, akkor vegyen magának egy egész menhelyet, de ne az én pénzemből, hanem amit magának megteremtett. Ennyi.
2021. aug. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!