Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszi mostanában mindenk...

Miért hiszi mostanában mindenki azt hogy csak egyféle kutya létezik?

Figyelt kérdés
Egyféle kutya, amelyik mindenkit imád, szeret, mindenkinek lehet simogatni, odamenni hozzá, tanítani, elmegy egy idegennel is... És a maradék aki nem ilyen az el van rontva, idegbeteg, félős, agresszív, vadállat. Mostanában miért felejtik el hogy igenis nem csak ilyen fajták vannak? Akárhol beszélnek a kuyákról valahogy mindenhol kifelejtik őket ( pl, mondom az én kutyám nem barátságos akkor "de jaj én úgy imádom a kutyákat, hozzám mindegyik jön boldogan"), sok ember szinte felháborodik ha megtudja hogy egy kutya nem szeret mindenkit....
2010. aug. 30. 17:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
az én kutyám is nagyon félös ha egy idegen megakarja simogatna nyüszit, farkát behuzza és ugy hátrál. de csak az idegenekkel ilyen. nem kell foglalkozni az ilyen emberekkel, ez olyan hogy az emberek közül se mindenki szép, okos és nyitott. vannak zárkozott emberek is mint kutyák.
2010. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
50%
nekem is ez van.. van egy yorkim aki utálja a gyerekeket és amikor sétáltatom állandóan odajönnek hogy megsimogathatják-e mert ők csak azt látják hogy jajj de cuki pici kutya. közbe meg a gyerekeket megharapja meg minden:S de a felnőttekkel nincsen semmi baja csak a gyerekkel nemtudom miért:S
2010. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok

jah az még kifelejtettem hogyha megkérdezik hogy megsimogathatják-e és mondom hogy nem mert bánt teljesen fel vannak háborodva.:S

2010. aug. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Első én pont hogy a normális barátságtalan kutyákról beszélek. Pásztorkutyák, őrző-védők stb... Nem a félős kutyákról. Azok az elrontott csoportba tartoznak szerintem (persze lehet nem te rontottad el)
2010. aug. 30. 18:03
 5/13 anonim válasza:
50%

A mi kutyánk keverék, de nagyon széép, mindenki mondta.

De egyszerűen nem tudja elviselni az idegeneket. Ha meglát valakit a kapuba bejönni már fenyegetően ugat és morog. Ha rászólunk természetesen befejezi és elmegy a házába. Utálja ha más ad neki ételt (pl. a bátyám vagy nővérem) csak tőlem és a szüleimtől fogadja el az ételt. De amikor eszik és "zavarják" azaz elkezdik mondnai neki hogy: xy, akkor is fenyegetően felnéz és ugat egyet. majd folytatja tovább az evést. Nem neveltük agresszívnak, sose vettük el a kajáját. Természetesen édes, nagyon játékos, de egyszerűen UTÁLJA az idegeneket. nem tudja elfogadnii őket. A gyerekeket se szereti, őket főleg nem, csak az öcsémmel hajlandó eljátszani. És mindenki azzal jön, hogy elkéne altatni, merthogy milyen veszélyes. De mi meg bízunk benne. Ha egyedül hagyjuk a házat, biztos nem jön be senki. vagy ha be is jön, biztos hogy szétszedi.... És hiába akarja bárki is megsiogatni, nem fog menni, mert nem haggyja. Mi igy szeretjük, nagyon okos és játékos. Más meg ne menjen a közelébe. Ennyi. Én is utálom az ilyeneket....

2010. aug. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem az antiszociális kutya mind elrontott. Akár milyen fajta is ha jól van szocializálva, nevelve akkor az nem lehet se félős se agresszív. Tök mind1 milyen fajta!!! Lehet argentin dog, német juhász, magyar vizsla, puli, keverék vagy akármi. Ha emberekhez van szokva akkor nincs olyan hogy utál valakit. Egy kutya gazda kapcsolatba te vagy a főnök! Te döntöd el hogy kit nem akarsz a társaságodba. Nem ő! Ha egy kutya kiskorától kezdve emberek és állatok közé jár akkor az jól szocializált kutyus lesz, és nem lesz gondja senkivel, persze ez nem azt jelenti hogy nem lesz jó házőrző vagy épp nem véd meg az utcán. Azt sem szabad hogy elveszítse a természetes őrző védő ösztönét, bár e szerintem megvan ha jó köztetek a kapcsolat! Akkor akármire képes érted. Az én vizslám nagyon barátságos. DE neki is van aki nem szimpatikus de ez nem mérettől, kortól, fajtától függ. Elengedem a parkba nem bánt senkit se kicsit se nagyot se kutyát se embert. De van olyan is persze, hogy sétálunk jön egy kutya és megmorogja megugatja vagy épp egy embert néz nagyon furcsán. De azért mert engem félt, nem azért mert ő nem szereti... De akkor rászólok és kész megyünk nyugodtan tovább ő csak jelzi hogy valami nem ok! (amit egy fejtartásból észre veszek nem kell hogy morogjon vagy ugasson!) De sztem az régen rossz ha neki/neked az természetes, hogy vannak kifejezetten olyanok akiket tudod hogy nem szeret! És miért nem szereti? Van rá oka? Bántotta valaha az a "csoport"? (idős, gyerek, férfi, nő, kisebb kutya, nagyobb kutya) Mert ha nincs semmi rossz példa előtte akkor szerintem ez nem normális.

Ha meg érte rossz dolog akkor se szabadna ezt neked normálisnak hinni. Mert a te dolgod az hogy ő megértse hogy nem szabad félni, vagy agresszívnak lenni.

2010. aug. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy az én kutyám agresszív vagy antiszoc? Már elnézést de nem hinném hogy problémája lenne különben már rég kirúgták volna a versenyekről... -.-" A kutyám azt csinálja amit Én mondok, nem támad meg senkit és nem fél senkitől, hanem: nem érdeklik az emberek, nem igényli és szereti hogy idegenek simogassák, nem fogad szót másoknak, nem játszik másokkal, nem megy oda másokhoz, nem engem idegeneket magához ha én nem mondom neki, nem tűri el hogy piszkálják, nyúzzák, nem imádja a gyerekeket és sorolhatnám. És nem csoportoknak hanem senki idegennek. Ha én mondanám eltűrné, de minek erőszakoljam meg ha ő nem olyan?? Ő ilyen fajta, egygazdás, bizalmatlan, barátságtalan fajta. Amúgy pedig általánosságban beszéltem és nem a saját kutyámról. Látod te is úgy gondolod hogy csak egyféle kutya létezik... Miért baj az neked hogy más kutyája milyen? Nekem ez a természetes hogy a kutyám engem szeret velem foglalkozik, megvéd, nem megy el másokkal stb. Én ezt várom el tőle, nekem tolakodás ha valaki kéretlenül odajön. Problémád van ezzel? Olyan kutyát választottam aki illik hozzám.
2010. aug. 30. 20:28
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy meg az én kutyám mindenhol póráz nélkül sétál mert olyan jól nevelt. És szerintem az a nem normális hogy a vizslád más kutyát megugat. Látod az enyém ilyet sosem tesz, úgyhogy nem biztos hogy neked kéne prédikálni. És lehet hogy egy kutya mindent megtesz a gazdáért, de igenis vannak olyan fajták akik mindenkit szeretnek és nem képesek ember elleni küzdelemre. Szerethet akárhogy a vizslád, nem fog vadállatként védeni ha valaki rád támad. Legfeljebb megugatja... Igenis azért vannak a különböző fajták mert mindegyik másra jó.
2010. aug. 30. 20:32
 9/13 A kérdező kommentje:
Feltehettem volna a kérdést úgy is hogy miért hiszik vadidegen emberek hogy az összes kutya csak az ő simogatásukra, miegyebekre vágyik, mikor nem minden kutya olyan.
2010. aug. 30. 20:33
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem normális keretek között nincsen baj azzal, ha egy kutya nem szereti az idegen emberek közeledését. Ha agresszívan lép fel, ok nélkül fél akkor az már a viselkedési probléma kategóriába sorolandó. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy neveli a kutyáját, nyilán egy versenyző, dolgozó kutyánál nem előnyös, hogyha bárki szavára ugrik vagy eltereli a figyelmét egy másik ember vagy kutya. Nem is lenne jó, ha minden fajta ugyanolyan lenne, így mindenki olyat választ, amelyiknek a temperamentuma legjobban illik az életviteléhez.

Az meg elég felháborító ha valaki kérdezés nélkül megsimogat egy olyan kutyát, amelyikről lerí, hogy nincs oda az ilyesmiért. Az egyik sétánk alkalmával egy ötéves kislány odament a szaglászó kutyámhoz és megdobta egy faággal. A szüleinek elmagyaráztam, hogy ha nem az én kutyámat dobja meg, aki még csak fel sem pillantott, hogy mi történt, akkor abból komolyabb baj is lehetett volna. A simogatást mindig megszoktam engedni, ha normálisan kérik és nem sietünk sehová.

De ezt a kérdést már legalább ötször feltetted különböző formákban, szerintem azokra is bőven elég választ kaptál már, nem látom értelmét, hogy minek kell még többször felrakni.

2010. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!