Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találhatnék "véletlenül"...

Hol találhatnék "véletlenül" kutyát?

Figyelt kérdés

Anyám nem enged semmilyen állatot, de eddig hazahoztunk már 4 macskát, és 1 kutyát az utcáról. 3 cicáknak kerestem gazdát, 1 megmaradt, a kutyának örültem volna ha szintén nálunk marad de hónapokkal később meglett végül a gazdája. Addig én sétáltattam, etettem stb.


Évek óta mondom hogy szeretnék kutyát, de mindig azt kapom hogy nem, örökbefogadásról, vásárlásról hallani se akar. Tehát így direktbe nem lehet kutyám, viszont ha kóbor és nincs gazdája, gyakorlatilag rajtunk maradhat.

Anyagilag is én tartanám el, jövőre már suli helyett is dolgozni fogok. Tehát ez gyakorlatilag olyan lenne, mintha megelőzném egy kutya menhelyre kerülését.

Szóval szerintetek hogy kéne csinálnom? Budapest közelében merre lehetnek kóbor kutyák?



2021. szept. 5. 17:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Ez nem túl jó ötlet. Ha mindenféleképpen szeretnéd, nézz szét szegényebb környékeken, általában ott csavarognak a kutyák, de a legtöbbször van gazdájuk, csak nem érdekli a tulajokat.


Viszont egy kóbor kutya hordozhat sok betegséget, mindenféleképpen kellene vinned orvoshoz, chippeltetni, ivartalanítani, kezelni, ha esetleg beteg (pl férgesség, bolhák), oltássorozatot folytatni, de nem tudod miket kapott meg eddig, ha egyáltalán kapott. Inkább várj jövő évig, amikor lesz is pénzed. Vagy ha már külön laksz. Tudom, mennyire rossz vágyni egy kutyára, de ne játszd ki anyukádat.

2021. szept. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Elhozod,összekoszolod és azt mondod,hogy találtad.

200IQ.

2021. szept. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
95%
Vigyázz nagyon,mert, ha "véletlenül" olyan kutyát találsz, akinek van gazdája, csak éppen ellógott a kutya, könnyen azt hihetik, hogy anyagi érdekből elloptad! (Ahogyan hallom, sok kutyát tényleg ellopnak eladás céljából. )
2021. szept. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
64%
Én menhelyről hoznék a helyedben, otthon meg előadom, hogy találtam, ami végülis igaz. A kutya meg úgyse fog köpni.
2021. szept. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
92%
Majd akkor tarts kutyát, ha elköltözöl. Én sem szeretnék kutyát tartani különböző okok miatt, nem tudnának sehogy se rákényszeríteni, hogy tartsak. A saját lakásodban viszont már te állítod fel a szabályokat.
2021. szept. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem a #6 az egyetlen értékelhető válasz.

Ha muter nem akar a házánál kutyát, akkor azt tartsd tiszteletben kiskapuk keresése helyett. Ennyit szerintem megérdemel a szülő.

Gondolom te se fogsz örülni mikor anya leszel, ha a gyereked hazaállít egy (gondolj ide egy tetszőleges lényt vagy tárgyat amit nem bírsz).

2021. szept. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

Vigyázz.

Múltkor en is hazaállítottam egy cicával, hogy találtam és biztos megengedik megtartani mert kis kóbor.

Aha...anyukámék azonnal kitették a szűrét.

2021. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

A kutyára nincs ráírva hogy gazdátlan, nagyon sokszor kilóg, a gazdi meg fejét elhagyva keresi. Persze olyan is van, hogy leszarják a kutyát, de sose tudhatod, hogy milyen családtól veszed el a kutyát. Kicsit sem tisztességes szerintem amit kitaláltál, amiről azt gondolom még igencsak gyerek vagy.

Ha lesz jövedelmed, esetleg ülj le anyukáddal beszélni róla, hogy örökbefogadnál hivatalos úton kutyát, vagy van befogadó gazdi lehetőség is. Ha nem, akkor addig, amíg nem változik a helyzet, a menhelyek nagyon örülnek az önkéntes kéznek.

2021. szept. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8%

4-es

Adom. :)

2021. szept. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Gábor117 válasza:
8%
Hallgasd a 2/4 re. Ha ennyire szeretnél kutyát.aki ennyire szeretne az meg is érdemli.jo gazdája leszel. Sok sikert
2021. szept. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!