Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajta lenne jó...

Milyen kutyafajta lenne jó túrázáshoz/bringázáshoz?

Figyelt kérdés
Napi szinten vinném sétálni. Akár napi 2x is. Van kertünk. nem olyan huh de nagy de nem is kicsit. 6 tagú a családunk és van egy 14 és egy 10 éves kistestvérem. Én 21 éves egyetemista srác vagyok viszonylag kevés suli utáni programmal. Imádok biciklizni és túrázni (télen is), viszont nyáron nagyon sokat megyek. Nyaranta van 1-3 hét mikor nem vagyok otthon( egy hétig nem vagyok majd még egyet vagyok majd még egyet nem vagyok stb..). Saját kutyának szeretném úgyhogy főleg én foglalkoznék vele. Kövi fajtákat néztem: Dalmata, Husky, Németjuhász, Beauceron. Szeretem a nagyobb farkaskinézetű kutyákat csak egy nagyon északi fajta nem tudom hogy mennyire szenvedne egy nyári bringázásnál vagy túránál. Esetleg valami ötlet? Szőrzet a közép és a rövid között szeretném.

2021. szept. 5. 19:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%

Munkavonalú németjuhász, rövidszőrű magyar vizsla. Cattledog, kelpie esetleg?


Malinois minden napos komoly munkát igényel, kemény kutyák. Nekik ez kevés lesz.

2021. szept. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ez a Cattledog(Ausztrál juhász) fajta nem is rossz. Mit kell róla tudni? Igen utána fogok nézni de itt is kikérem a vélemenyeket azért.
2021. szept. 5. 21:44
 13/18 anonim ***** válasza:
22%
Tegnap futottam el egy ilyen fajta mellett a dunaparton. Elég lassú mozgása volt lehet öreg. És úgy nézett ki mint aki dagadt, de mégsem.
2021. szept. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%
Bariguard kennel foglalkozik a fajtával. Ritkának számít nálunk.
2021. szept. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha mentett is lehet, Facebookon a HDR fuss velem gazdikereső csoportban is nézz szét. Ott is találhatsz megfelelőt, kifejezetten sportos kutyáknak keresnek ott gazdit. Mentettek között is vannak jók, és egy fiatal felnőtt kutyával már hamarabb kezdhetsz sportolni, mint egy kölyökkel.
2021. szept. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%

Nekem volt dalmatam. Sportos kutyak szeretnek mozogni es birjak a hosszau tavu setakat/futast. Azt viszont nem art fejben tartani, hogy telen fazosak. Az enyemnek az osszes tappancsa rozsaszinu volt es nagyon erzekeny. O csak terepen tudott futni, aszfalton nem mert az mindig fesertette a tappancsait.

Puha selymes szorzetu kutyak de folyamatosan egyesz evben vedlenek. Ertelmes es okos kutyak. Jelenleg nemetjuhaszom van! A napi minimum 10km seta meg sem kottyan neki. Hetente 2x 10-12km futunk terepen. Termeszetesen ezt fokozatosan ertuk el rontgen utan az en kutya dp mentes! Es nagyon szereti a canicross edzeseket.

A nemetjuhasz a meleget kevesbe birja seta az nem gond de futni nem szoktam vele 20-25fok felett. A hideget jol birjak!

Sok sikert!

2021. szept. 6. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
92%

Nekünk németjuhászunk van, 10 éve jön velünk rendszeresen túrázni, úszni és mindenhova. Csak ajánlani tudom a fajtát, hiába idős, simán lenyom velünk egy egésznapos túrát gond nélkül. Plusz eljön velem reggelente futni is.


Annyi ami fontos ennél a fajtánál, hogy nagyon meg kell nézni honnan veszed, mert az esetek többségében elég szarok az ízületeik, a csípőjük stb. Szóval nem tudom mennyi a kereted, de érdemes a 200.000 feletti kutyákat nézned, ha egészséges és hosszúéletű társat keresel.

2021. szept. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
33%

Én vadászkutyát vennék túrára :D

A vizsla,pointer,a standard és óriás uszkár (nem hullik a szőre,allergiás is tarthatja) például a gyerekekkel is jól ki jönne,ha te épp nem vagy ott/otthon.Kopók esetleg,van belőlük sokféle.:)

Ezeket eleve hosszú erdei utakra viszik vadászni.Beagle is jó biciklizni is,van Beagle biciklis (canicross) csoport. :)

Németjuhászból munkavonalas simán bírná a túrát,igaz hogy ő nem vadászkutya,de aktív.

Nem tudom eddig a Dalmatát miért nem mondta senki,de kiváló futó/túra partnerek.


A Huskyval az egyedüli probléma a meleg,ahogy azt írtad is.Az erdőben ugyan nincs olyan meleg mint a fedetlen aszfaltos területeken,de el kell tudni jutni az erdőig vele anélkül,hogy teljesen kifulladna.(autó)

2021. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!