Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fárasztható le egy belga...

Hogy fárasztható le egy belga malanoist, ha kennelben kell maradnia egy ideig?

Figyelt kérdés

Önkéntes vagyok egy menhelyen és ma hoztak be egy malanoist. Kennelben van és sajnos sétáltatni még nem lehet, mert elég kiszámíthatatlan, hatalmas, másfél éves kan. Az udvarra még nem tudjuk kivinni, hiszen könnyen átugraná a kerítést, a rácstető nagyjából másfél hét, mire elkészül, ott szeretnénk pórázhoz szoktatni majd. Ha bemegyünk hozzá a kennelbe egyáltalán nem vad, de túl izgatott és ezért harap (nem erősen és dühből, de megérzed).

Mit ajánlanátok erre a két hétre, mit tudnánk vele kezdeni, hogy a szükségleteit valamennyire ki tudjuk elégíteni?


2021. szept. 9. 20:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha rongyozol, legyen veled minimum egy ember, hogyha rátör az őrület, letudják szedni rólad.
2021. szept. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
26%

Semmit és sehogy. Ma került be a kutya, nem ismeritek. A hely idegen, ti idegenek vagytok. Adrenalin szintje az egekben. Eszedbe ne jusson rongyozni vele.


Gondolom van a menhelyen hozzáértő...

2021. szept. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hát, egyelőre úgy sikerül vele játszani, tanítgatni, hogy egy kezem mindig a nyakörvén van, így el tudom magamtól tolni, ha harapna. Egy félóra kínlódás és játék után picit elfárad, lenyugszik, akkor nagyon szépen lehet mellette lenni és tanítgatni, az "ül" és "marad" egészen szépen megy, de persze ehhez idő kell, hogy ne csak a jutalomfalat miatt tegye.

Rongyozás helyett inkább csak egy kutyáknak való fonott játékot választottam, gondoltam az talán annyira nem őrjíti meg.

Köszönöm mindenkinek a tippeket, nem lesz egyszerű menet, de menni fog, amint sikerül egy picit jobban kiismernünk és neki is megismernie minket.

2021. szept. 10. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!