Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi a minimum, amit érdemes...

Mennyi a minimum, amit érdemes félretenni a kutya váratlan orvosi költségeire?

Figyelt kérdés

Nagyjából ezek lennének az esetleges váratlan gondok, amire pénzt szeretnék felretenni:

-1,5 műtét (pl: diszpláziára/daganatra)

-seb ellátás, 20 centis mély seb

-gyógyszeres kezelés (1 hónapig)


Ez így összesen mennyi lenne? Mit kéne még felírni a listára?



2021. szept. 10. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Én nagytestű kutyának a váratlan költségeire 100,000 forintot tettem félre.

Ha annyira költséges beavatkozás kéne, azt úgyis lehet részletre fizetni…


Így is 50-60K egy havi költség utána.

2021. szept. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Amikor egy háziállat megbetegszik vagy baleset éri, annak a kezelése tapasztalataim szerint nem szokott 6 számjegy alatt megállni. Tehát legalább 100ezer legyen mindig, hogy tudj mihez nyúlni, de persze a határ a csillagos ég.
2021. szept. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Köss biztosítást, probléma megoldva.
2021. szept. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
7 számjegyű is lehet, attól függ, hogy hová viszed, valami falusi helyre vagy egy 5 csillagos kezelésre
2021. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagytestű kutyusomat 47000 ft-ért műtötték, gennyes méhgyulladás miatt. Utána a gyógyszeres kezelés volt vagy 30 000. Így kalkulálj...
2021. szept. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Bull típusú kutya hasnyálmirigy gyulladása egy hónap alatt 200.000 ft volt.

Van kisállat-biztosításunk, ami ebből kb. 70-et fedezett.

Mert a biztosítás sem minden ám: van önrész, és egy csomó mindent nem fizet a biztosító (benne van a szerződésben), pl. az ügyeleti díjat, ami nekünk alkalmanként 12 ezer volt. De annyira rosszul volt a kutya, hogy muszáj volt vele rohanni az ügyeletre...

2021. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Összesen a háromra én inkább 150-200-at mondanék, biztos ami biztos, ne legyen váratlan, de attól is függ, hogy hol élsz, hova tudod vinni.


De én ilyen "vészmalacba" olyan 100.000-et tennék, mert az lehet olyan összeg, hogy nem feltétlenül tudod akármikor kivenni a kasszából.


Tervezett műtétekre meg érdemes gyűjteni, vagy ha olyan az orvos részletfizetést kérni.

2021. szept. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
Pesti árlistát néztem pont tegnap 150ezer körül voltak a rutinműtétek. Vidéki megyeszékhelyen 5 éve az összetettebb műtét 120 volt + vérkép + röntgen, uh, úgyhogy nem hangzik valóságtól elrugaszkodottnak.
2021. szept. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!