Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha elbúcsúzunk a fajtatisztasá...

Ha elbúcsúzunk a fajtatisztaság nyugatias illúziójától, milyen típusú kutyákat szeretnél látni környezetedben?

Figyelt kérdés

Az új kutató szerint, a fajtatisztaság illúzió, ami az elnyugatiasodott rendszer eredménye, de nem a leghatékonyabb.


https://www.youtube.com/watch?v=j9EzCEQefsQ



Fajták helyett típusok.


2021. szept. 11. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Nincs időm megnézni a videót.

De ki mit tud nyújtani a kutyának. Nekem 20 kg-s, hosszú szőrű, közepesen aktív keverékem van. Ami engem illet, a kicsi kutyákkal sincs bajom, magam mellé mégis olyat képzeltem, amit ha megőrül is biztos kézzel meg tudok fogni, de azért egy mérettel nagyobb a macskámnál:) Szóval pont illik hozzám.

De van, akinek szobacirkáló kell, mert azzal passzolnak össze (amivel semmi baj, amíg az a szobacirkáló tényleg egy kutya és nem egy, a gazda miatt viselkedészavarossá vált kis tornádó), van, akinek extra aktív munkakutya kell, van, aki szívesen bevállal (és ért is hozzá) egy igazán nagy mackót stb.


Egyedül a tömpe orrú, brachycephal típustól mászom falra, attól is azért, mert rossz hallgatni, ahogy még levegőt sem kap rendesen szegény:(

2021. szept. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem nagyon szállíngóznak a válaszok, azt hiszem ez a kérdés megterheli sok tizenéves 1 bites, elképesztően fanatikus kutyás embernek szerény elméjét
2021. szept. 11. 19:28
 3/9 A kérdező kommentje:

na ez igen


ez szép

2021. szept. 11. 19:28
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Van egy olyan gyanúm, hogy egy ember nyomatja ezt a típus hülyeséget
2021. szept. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Funkcionalis keverekeink vannak, szamszerint 2, az egyik a hang, a masik az erő a csapatban. En a bulltipusu kutyakat kedvelem leginkabb, erosek, okosak, szivosak, megis nyugodt termeszetuek, a gazdajaval bűbáj, idegen (se allat, se ember) pedig nem jön be, ha en nem engedem be. Sportolashoz kivalo tars, amugy meg csendben elvan egesz nap. Eleg nagy biztonsagerzetet ad, hogy egy ilyen kutyaval setalok az erdoben, es nem egy macskameretuvel. A masik kis mudiszeru kepzodmeny meg kolyok, ezert tesz-vesz a hazban es a haz korul, mar most kivalo jelzokutya, es kompatibilis minden allattal.
2021. szept. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Dogcast, mint hiteles forrás... Gratulálok, kérdező. Próbálkozz később, most egy körből kimaradsz a butaságod miatt.
2021. szept. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem meg a videót,most nincs is időm rá,de ha olyan kutyákat szeretnék látni,ami nekem megfelel (tartás,költségek,tetszés szempontok) akkor azthiszem kisebb közepes kutyákat látnék szívesen.

Azokon belül is rövid szőrű,izmosabb és/vagy zömökebb testfelépítésű kutyát.Semmiképpen sem rövid vagy nyomott orrot,de hosszú és egyenes orrot sem látnék rajta szívesen.


Én a bull típusú kutyákat szeretem,de valamelyik túl alacsony,valamelyik pedig már túl magas nekem.Ezt a kényelmes pont lógatott kézig érő méretet tartanék kényelmesnek.(160 vagyok,nem olyan magas az :D)

Lógó fület semmiképpen nem tudnék elképzelni,nem szeretem.A vágottól egy kicsit nagyobb,szélesebb,hegyes fül.


Átlagos mozgásigény,igénytelen bunda,és mivel allergiás vagyok biztosan hipoallergén kutyákra vágynék.Én sajnos válogathatok az uszkár( és keverékei),a szobakutyák egy része és a törpe snauczer között.:/

2021. szept. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Olyanokat amik nem ugatnak folyton...
2021. szept. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem félreértetted a videót kérdező. (Bár, úgy tudom Bartha László járogat ide, lehet engem fog kijavítani.) A show, munka, sport és hobbi kutyázás már réges-régen szétváltak egymástól. Nyilván azokban az ágakban, ahol a teljesítmény számít, ott inkább jellemző a CÉLLAL létrehozott keverék, de ettől még azokat az almokat bizonyos fajtákból, az EGYEDEK ismerete mellett hozzák létre. (Ő is végig fajtákra hívatkozik). A fajta, mint (biológiai) fogalom, ettől függetlenül nem egy "nyugatias illúzió", hanem egy definícióval rendelkező szakszó. Lehet nyafizni, hogy bizonyos kutyák nem teljesítik a standard minden pontját, ez tény. De azóta, mióta ezeket leírták nagyot fordult a világ, az emberek életmódja és igényei megváltoztak. Így van bőven lőhang félő vizsla, nem terelő border és kuvasz amelyik nem áldozza az életét a gazdiért. De ha nem vadászok, vagy nem vagyok juhász, ez nem befolyásolja az életem. Ha pedig ezeket csinálom, akkor bőven megtalálhatom még azokat a kenneleket, ahonnan olyan kutyát kapok, ami dolgozik, vagy mint László nekiállok, és nagy szakmai rálátással, tudással és kitartással keresztezve a fajtákat, X generáció alatt kitenyésztem azt a karaktert, amire szükségem van. De rajta kívül hány ember az aki meg tudja ezt úgy csinálni, hogy nem egy sima szapi minőségét nyújtják a lehozott almok?

Csak, hogy válaszoljak az utolsó kérdésre is. Nekem mindegy a tartott kutyák típusa vagy fajtája. Az az egy számít, hogy minél kevesebb legyen a felelőtlen kutyatartó. A felelős gazdik pedig találják meg a számukra leginkább megfelelő kutyát, lényegtelen, hogy az milyen típusú, vagy fajtájú. Én megmaradok a törzskönyves kutyáknál, amiket nem random választok, hanem pontosan azokat a tenyésztőket keresve, ahol azt a karaktert és munkabírást kapom, amit igénylek.

2021. szept. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!