Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok ide?

Milyen kutyát ajánlotok ide?

Figyelt kérdés

3 és 6 éves gyerekek vannak

Mindenképp tenyésztőtől szeretnénk fajtatiszta kutyát pont fenti ok miatt

Kertes ház, kinti-benti kutya lesz

Mindent megadunk neki, amit csak igényel



2018. nov. 27. 21:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Igazából kb 300 fajta lenne jó...
2018. nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
60%
Megkérdezhetem, hogy miért jobb a gyerekeknek egy fajtiszta kutya? Egy keverék ugyanúgy lehet barátságos, attól hogy keverék nem lesz agresszív. Egy csomó menhelyi hirdetésnél olvasni, hogy a kutya jól kijön a gyerekekkel.
2018. nov. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
67%

Konkrétabb dolgok kellenének mert így bármit mondhatunk.

Kinti vagy benti? Nagy vagy kicsi? Napi mennyi időt tudtok vele foglalkozni és mit? Kutyasuli van tervben?

Ezeket ha leírod betudjuk saccolni milyen kutyus kell.


Mert jó lenne egy havenese is de ha kintre szeretnétek akkor viszont nem jó.

Újfundlandi is tökéletes de ha bentinek szeretnétek nem jó.

Vizsla is gyerek barát de csak 2-3 óra időtök van rá akkor ő se jó.

Kellenek valami kritériumok ami alapján segíthetünk. Gyerek mellé rengeteg fajta tökéletes.

2018. nov. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%

#2-es őszintén egy 3 éves gyerek mellé én se hoznék menhelyről. Esetkeg ha a kutyának van valami rossz élménye ami nem jelentkezett a menhelyen és a kisgyerek oda szalad és a kutya megkapja mert megijedt akkor kész a baj.


Egy fajta tiszta kutyus meg egy biztos pont. Nem idegrendszeri problémás nem beteges stb stb.

2018. nov. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
61%

Még annyi hogy nem vagyon a menhelyes kutyusok ellen. Mindkét oldalt támogatom.

Én is első kutyát menhelyről szeretnék.

2018. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

A jó tenyésztőtől választott kutya általában előszocializált. Plusz biztos hogy ilyen téren nem lesznek gondjai mert mi fogjuk szocializálni, nincs előző rossz tapasztalata stb.

Én pedig szeretném ha a gyerekeim aktívan részt tudnának venni egy kutya nevelésében, tartásában. Úgy gondolom, sokat segít a fejlődésükben egy gyengéd állat jelenléte, gondozása. Megtanulják helyén kezelni a kutyákat és felelősséget vállalni. És a legfontosabb hogy lesz egy új családtagunk.

Nem szeretném ha esetlegesen utólag egy idegrendszeri baj jelentkezne nála, vagy esetleg örökletes betegségben szenvedne, és 1-2 éven belül el kéne altatni. Plusz ami miatt fontos hogy minden rendben legyen, az hogy nagytestű kutyát nézegettem. Rövid-félhosszú szőrűt. Nem munkakutyát szeretnék


Kutyaiskolába nem viszem, mert az előző 2 kutyámat is gond nélkül egyedül neveltem. napi 2-3 séta lesz, egy órások. Tudjuk vinni városba is és erdőbe is túrázni.

Sokat játszanánk, tanítanám mindenfélére


Az írfarkaskutya, a német dog, az óriás schauzer, a perzsa agár, és a fáraókutya jött szóba

Tudom ez nagyon sokféle, de jellemben-küllemben mind nagyon tetszenek és beillenek a feltételekbe, max egy kis változtatásokkal (pl a fáraókutya csak benti lenne)

2018. nov. 27. 21:49
 7/26 anonim ***** válasza:
98%
Bobtailt - szukát - ha csak bent aludhatna, kintre csak a dolgát végezné.
2018. nov. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%

Semmilyent két ekkora gyerek mellé amúgy.


Aki annyira bizonytalan, hogy itt érdeklődik....... nem egy nagy kutyaszakértő, még ha azt is állítja magáról. Ekkora gyerekek mellé ennyi hozzáértéssel; semmilyen kutyát!

2018. nov. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
56%
Bolognese, bentre. A nagy testűeket hozzá nem értés miatt a gyerekek érdekében elfelejteném.
2018. nov. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Én is nagytestűek közt nevelkedtem. Életre szóló élmény.


Ha ekkora szakértő vagy, talán nem itt, hanem a saját "kutyát akarok" konferenciádon kéne osztanod az észt

2018. nov. 27. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!