Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy yorkie kölyöknek, az...

Ha egy yorkie kölyöknek, az apja mini az anyja pedig normál méretű akkor a kolyok keveréknek vagy fajtatisztának számít?

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 15:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%

mivel nem létezik mini yorki ezért a kérdés már lényegében tök fölösleges..


Fajtatisztának meg akkor számít ha van törzskönyvje. Egyszerűen fajta jellegű keveréknek számít a kölyök. Mint ahogy az apja meg az anyja is :)

2013. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
29%
Abból lesz a közepes yorkie.
2013. jún. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy az első írja.

A yorki standard nem engedélyez "mini" és "extra mini" méretet,ergo a tenyésztésből alapból kizártak.

Törzskönyve éppenséggel lehet,hogy van,de nem tenyészthető tovább.


A ti esetetekben nyilván nincs törzskönyve se.Szóval nincs olyan,hogy "mini" meg "extra mini".A yorki egy méretben van.

A kölykök keverékek lesznek,amit az expresszen hirdetve nyilván el lehet adni a sok baromnak "mini" yorkiként sz@ré-h*gyé.De ezzel a lehető legjobban ártasz a fajtának,amit elvileg szeretsz.


Ha meg csak a pénz érdekel belőle,akkor gratulálok hozzá.

2013. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat nincs kutyám :-) csak kérdeztem mert ezen vitatkoztunk a haverommal... Utolsó megnyugtatlak ha lenne kutyám akkor sem szaporítanám ;))
2013. jún. 21. 15:18
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Yorkie-ból valóban nincs mini.

Ez kicsit más sztori, de azért szerintem érdekes és témába vág.

Az uszkároknál megengedett az átsorolás. Tehát pl ha egy közép uszkár "párnak" lesz egy olyan méretű utóda ami csak a törpe standardat éri el, át lehet minősíteni törpének. Az uszkár az egyetlen ilyen fajta ha jól tudom. :)

2013. jún. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom ez bullteriereknél is létező dolog, de gondolom a snaucereknél se nagyon lehet másként :)
2013. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Fajtatisztának az számít, amelyiknek van törzskönyve. És a yorkshire terriernek nincsenek méretei (mint pl az uszkároknál, vagy schnauzereknél) Egy méret van, úgy tudom 1.6-3.1 kg között.

A törzskönyves kutyákat elviszik tenyészszemlére, ahol elbírálják, ha minden megfelel a standardnek (a súlyuk is) akkor lehet majd őket tenyésztésbe vonni. Nincs mini, nincs normál méret.

Törzskönyves van.

2013. jún. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
A yorki standard szerinti súlya 2-3kg nincs belőle mini vagy toy méret, csak egy méret van.
2013. jún. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

ma 15:54

Elég szomorú a fajtára nézve az ilyen átsorolás. Bepároztatja törpével , holott a génjei a közép fajtáé. Aztán lesz csodálkozás, amikor a törpe alomban megszületik néhány méreten felüli. Persze, uszkárék ezt megoldják, és átteszik a nagyokat közepesnek.Fajtaszeretet? Fajta jobbítás? Nemá......

2013. jún. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Az uszkároknál nagyon szűk a határ a különböző méretek között. Pl 35 centiig törpe, a 36 már közép. Szerintem nincs baj az átsorolással, mert így legalább nem szűkülnek be a vérvonalak annyira.
2013. jún. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!