Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?

Milyen kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés
Kint lenne tartva nagy udvarban,tudnám minden nap sétáltatni és játszani vele,nagytestű legyen, inteligens, játékos,okos legyen,és nem kell feltétlenül őriznie a házat!
2010. aug. 31. 12:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Német juhász? persze egy kutya akkor lesz okos, ha tanítják is. :) Őket könnyen lehet :)
2010. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
berni pásztor
2010. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:

Bernáthegyi


"Intelligens, gyengéd és megbízható fajta. Szereti a gyerekeket. Hidegben érzi magát igazán jól. Nagy mérete miatt a tartása, étkeztetése biztos anyagi hátteret igényel. Ez az eb jó természetű, barátságos, kiegyensúlyozott. Kimondottan érzékeny a haragos szavakra és az otthonban uralkodó légkörre. A családjával szemben odaadó, gyakran kimutatja szeretetét, és nem kedveli, ha valamiből kihagyják. Nem ugat sokat. Ha szükséges, megvédi gazdáját és annak otthonát, de nem ez az elsődleges feladata. A felnőtt példányok általában nyugodtak, de vannak mozgékonyabb példányok is, főként a rövid szőrű kutyák között. A bernáthegyi jól kijön a gyerekekkel és a többi kutyával egyaránt. Általában a háziállatok sem jelentenek gondot a számára. Más kutyákkal jól megfér, de azt nem tűri, hogy azok erőszakosan viselkedjenek vele. A becsületes szándékú idegenekkel szembeni magatartása a közöny és a barátságosság között változhat."

2010. aug. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:

TOP 5


1. Én imádom a bobtailokat, nekem is egy bobtail kutyám van :D Nagyon játékos és a kisgyerekeket is imádja.


2. Border Collie :) A kedvenc kutyafajtám, nem is véletlenül ;)


3. Labrador. Játékos, nem kell fésülni, és kertben tartandó.


4. Újfullandi. Aranyos, olykor kicsit lomha, de életvidám.


5. Boxer. Játékos, képes megvédeni a házat (tudom, hogy nem kell, de meg tudja), felfigyelnek a boxer gazdikra az emberek :)


Remélem segítettem. Ez az én TOP 5-öm, lehet, hogy más ember mást fog ajánlani, nekem ezek szimpatikusak :)

2010. aug. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Itt egy kis segítség. [link]
2010. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Cane Corso? Boxer? Nagy testű fajták, a boxer elég játékos, a Cane Corso-t kutyás sportokra is használják manapság.
2010. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

boxer kan :D

csodálatosak, gyönyörűek, rendkívül intelligens, érzékeny kutyák. de télen nem lehetnek simán kinn, érdemes előtérbe vagy külön kisházba rakni éjszakára.ennyi a macera része

2010. aug. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Golden retriver, skót juhász, kuvasz, samoyed
2010. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

A border collie munkakutya, nem elég neki egy kis játék.

A bobtailnek meg sok ápolást igényel a szőre.

A boxernek meg nem túl rövid a szőre, nem fázna télen?


Nem ismerem ezeket a fajtákat igazából, úgyhogy ezeket csak kukacoskodásból kérdezem:)


A német juhászokat én személy szerint nem kedvelem, de a célra jó lehet:)

Golden retriever esetleg? Annak a szőre is tökéletesen megfelel a kinti tartásra, nagyon játékos, emberközpontű. És nem feltétlenül házőrző:)

2010. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Én a német juhászra szavazok. Ha az előző kutyámból indulok ki, akkor az egy mogorva, munkaközpontú, kevésbé mókázós kutya volt.

Ha a mostanira, akkor nincs olyan nap, hogy neki rossz kedve legyen, mindig kész a mókára, és egy imádnivaló kis rosszcsont:)

De ha nem vagy tapasztalt kutyás, akkor nem ajánlom. Könnyen a fejedre nőhet.


Inkább egy szintén állandóan mókázó labradort ajánlok.:) Igazi családi kutya, vicces, vízmániás, emberközpontú, mozgékony, és okos. Nem kell profi kutyásnak lenned, hogy egy labit nevelj, persze ők is az ember fejére nőhetnek...


A kedvenc fajtám még a bernáthegyi. Na ő egy igazi nagy békés mackó. Ő kevésbé pörgős, nem labdás kutya, de egyszer tuti lesz egy bernáthegyim:D Hűséges, és nagyon nagy lelkű kutya.


DE ha pörgősebb kutyát akarsz, akkor labi:D


A border collie nem neked való, ha nem vagy profi. Én sem vennék olyan kutyát, mert nem tartom amagam megfelelőnek hozzá, pedig több nj kutyám volt már. NAgyon aktív kutya, és ha nem tudod lekötni az energiáját, vagy megfelelően nevelni,a kkor gondok lehetnek.


Ha ezt kérdezed, hogy melyik kutya illik hozzád, akkor feltételezem nem vagy tapasztalt kutyás.

Nézz utána mindegyik kutyának, tenyésztőtől vegyél, és beszéld meg vele, hogy mennyire vagy alkalmas az adott kutyához.

Ha nem akarsz tenyésztőtől, akkor menj olyan menhelyre, ahol biztosan és alaposan ismerik a kutyákat. Mond el, hogy kezdő kutyás vagy, és biztos tudnak ajánlani egy megfelelő kutyát:)

Sok örömet, és jó választást:) Ne feldd egy életre választasz kutyát, ha egyszer kiválasztottál valakit, akkor nem hagyhatod cserben csak azért mert nem teljesítette be a reményeidet! Dönts felelőségteljesen!!!

2010. aug. 31. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!