Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?

Milyen kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés
Kint lenne tartva nagy udvarban,tudnám minden nap sétáltatni és játszani vele,nagytestű legyen, inteligens, játékos,okos legyen,és nem kell feltétlenül őriznie a házat!
2010. aug. 31. 12:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

kukacoskodsz, mi? He? :D Érdekes, mindig az én válaszaimba kötnek bele....


"A border collie munkakutya, nem elég neki egy kis játék."

A kérdező azt írta, minden nap tud vele játszani. Ha jól választja ki a kutyát, akkor nincs gond, mert elég napi fél óra intenzív játék.


"A bobtailnek meg sok ápolást igényel a szőre."

Nem. Ebben tévedsz. Nem kell bemutatókra járni vele. Mi egy évig nem fésültük, és semmi baja nem lett, néhány helyen lett csak csomós a szőre.

Fürdetni sosem fürdetjük, egy minimális víztől is úgy megijed, hogy mindent fellök, széket, asztalt, és befut a házába, onnan fél napig ki sem mozdul.

Szóval tévedsz. Nem kötelező a szőrének az ápolása. A régi időkben sme törődtek ezzel a pásztorok, amikor a bobtail erdőn-mezőn átvágott, és utána minden levél, ág, bogáncs a nyakában lógott.

"A boxernek meg nem túl rövid a szőre, nem fázna télen?"

Egyik válaszoló írta, hogy erre megoldás az, hogy előtérben vagy kisházban kell éjszakáznia. Ennyi :)

2010. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

A border collie nagyon kevés embernek való!!!

Kezdőnek semmi esetre sem!

2010. aug. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
kössz mindenkinek a tanácsokat! Volt már egy labim csak sajnos meteg volt és meghalt. és tök szerettem meg minden csak az volt vele a baj hogya nagyön pörgött és ha nem játszottam vele egész elég rosszkedvű volt. Ezért most nem tom eldönteni milyen kutyám legyen. nem szeretnék túl pörgőset mert napi egy két órát tudnék vele foglalkozni.
2010. aug. 31. 12:56
 14/26 anonim ***** válasza:

A labik valóban pörgősek.:) Sajnálom a kuttyodat...:(

Akkor a bernáthegyi, vagy tényleg valaki ajánlotta a goldit. Az is jó, és tényleg nem kell hozzá profinak lenni.

Bernipásztor?:) Az is tündéri:) Igazi kis tündérek.


Nézd át a kutyás oldalakat, vannak nagyszerű leírások:) ÉS megbízhatóak.

Kutya.hu-n pl jó leírások vannak a különböző fajtákról.

Ha egy labi sok volt, akkor semmi estere se válassz munkavérvonalú kutyákat. Csak szenvednétek mind a ketten:) Akutyázás pedig csupa öröm:D

2010. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
labrador, német vizsla, magyar vizsla, bordel collie, németjuhász... :)
2010. aug. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Nem figyeltek? Egy labi pörgős volt, akkor a border collie pont jó lenne? Jaj álljatok már le... Se az se német juhász. Kezelhető, nyugodt kutya kell neki. Így lesz boldog a kutyával együtt.
2010. aug. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Egy ausztrál juhászkutyában gondolgodtam de abból elég kevés van és drága is vagy német juhász vagy szamojéd
2010. aug. 31. 13:23
 18/26 anonim ***** válasza:

[link]


KEdves kérdező! Olvasd el...

2010. aug. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
nem egy nyugodt lomha kutya kell csak ne legyen olyan hogy egész nap tanitsam sétáltassam meg még játszak is vele lehet pörgős de nem mint egy border collie vagy mint egy labi
2010. aug. 31. 13:39
 20/26 anonim ***** válasza:

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:44


Nem a Te válaszoddba kötöttem bele, egyszerűen csak Te soroltál fel több fajtát, és abból kettővel nem igazán értettem egyet. Amúgy meg név nélkül írsz, honnan tudhatnánk, hogy melyik vagy Te? :)

A border collienak nem elég napi fél óra játék! És bár a kérdező írta, hogy sétáltatná, de azt is írta, hogy ne legyen túl pörgős. Szóval hagyjuk a "bordel" colliet :D


A kérdező egy szóval sem írta, hogy a kutya bemehetne a lakásba a kutya, hanem hogy kint lenne. És egy bobtail, aki hóban, sárban kint van az udavaron, elég kiábrándító látványt nyújthat...

2010. aug. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!