Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne jó?

Milyen kutya lenne jó?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát, de nem tudom melyik fajta legyen. Lakásban lenne tartva napi kb 3 óra sétával. Néha hosszab túrák is lennének. Fontos lenne az is hogy ne legyen ugatós.


Én a tacskóra gondoltam


Szerintetek?



2021. szept. 13. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Tacsko nem bosszu turara valo.
2021. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
*hosszu
2021. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A tacsi ugatos.

Viszonylag csendes fajta a shiba (bar eleg makacsok), bulldogok es a cavalier spaniel. A basenji pl. nem is tud ugatni.


De egyebkent neveles kerdese. 😄

2021. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Amelyik nem ugatos
2021. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

- Olasz agár

- beagle

- spániel

- westie

- foxi (bár nagy a mozgásigénye)

- máltai selyemkutya (kissé vakkantósak, de nincs kőbe vésve)

- francia bulldog (a túltenyésztés miatt figyelni kell az orr hosszúságát, ha túl lapos, akkor hagyd, nem bírja a túrákat, nehezen kap levegőt)


Ha a közepes testű kutyák nincsenek ellenedre, akkor ajánlom a staffit, igaz nagyobb kitartást igényel a nevelése, de igazi szobakutyák, ha le vannak mozgatva. Bullterriernél ugyanez.

2021. szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Tacsinak rövid lábai vannak, nem bírnak annyit menni, és mivel jelzőkutyák, igencsak ugatósak. 5-ös voltam.
2021. szept. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%

Értem én, hogy most a tacskó a divat és minden kis tini (vagy azon az értelmi szinten megrekedt ember) tacsit akar, de könyörgöm, ha még egy fajtaismertető leírást sem tudsz elolvasni vagy értelmezni, minek kell ilyen kutya? Eleve minek kell kutya?

Nem ugatós kutyát akarsz, de a tacsi, mint ugatós jelző kutya jut az eszedbe. Gratulálok hozzá, nagyon okos vagy. Elhiszem, hogy menőzni akarsz vele, de azt egy új telefonnal is megteheted. Nem kell kutya hozzá.

2021. szept. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es ismerek három tacskót, egyikük sem ugatós.

Ha menőzni akarnék vele akkor inkább egy rottweilert választanék

2021. szept. 14. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!