Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet az oka a gazdi...

Magyar2 kérdése:

Mi lehet az oka a gazdi megharapásának?

Figyelt kérdés

5 éves tacskó kutyám ma reggel teljesen váratlanul belekapott a lábfejembe. A kutya a lábamnál feküdt miközben húztam fel a zoknimat, egyszer csak, teljesen váratlanul, a lábfejembe kapott. Persze rögtön adtam neki a papuccsal.

A dolog teljesen érthetetlen, mivel ez már 5 év óta minden reggel így történik. Az igaz, hogy előző nap kapott kullancs, bolha riasztó cseppeket. Lehet, hogy az váltotta ki a harapást?

A kutya egyébként nem agresszív, nagyon aranyos, még soha senkit nem támadott, vagy harapott meg, még szándékot sem mutatott soha erre.



2021. szept. 15. 08:46
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Komolyan harapott, nem játékból. Reflexből rávágtam a papuccsal ( kutyát kézzel sohasem bántunk, összetekert újságpapírral szoktam "fegyelmezni" őket), egyből tudta hol a helye, még csak meg sem sértődött. Egyébként rengeteg kutyánk volt már, valamikor tenyésztettünk több fajtát is, de ilyet még soha egyiknél sem tapasztaltam.
2021. szept. 15. 13:14
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy véletlen "megrúgtad"/hirtelen hozzá értél miközben vetted fel a zoknit?


Az én kutyám akkor szokott hasonlót amikor pl. véletlen kicsit rálépek vagyis nem lépek rá, mert morog egyet ijedtében :D Úgy értem, este van, sötét, alszik valahol, megyek ki, nem látom hol fekszik és majdnem rálépnék de felpattan egy pici morgás kíséretében, hogy jelezze ott van, mondjuk nem harap meg.


Egyébként nem morog, nem agresszív szóval nincs baj, de másként hogy jelezze, hogy vigyázz már itt alszom :D


Valami ilyesmi esetleg?

2021. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 L.J 23 ***** válasza:
25%

Nem tekint falka vezérnek.

Azt hiszi ő a falka vezér.

Meg kell tanulnod falka vezerkent viselkedni. Azért csinálja mert alul tekint téged.

Engem 2 hónapból harapott meg a vizslam játékból. Elment újra kutya suliba és megtanították nekünk hogy nem szabad meghatároznia mert az alul tekintés.

(Másik suliba ezt nem így tanítottak)

2021. szept. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
21%

A rangsorban maga ala sorol. Meg fog harapni meg sokszor,ha nem tajekozodaz a rangor meg sorrendiseg szabalyairol.


Olvass rola surgosen.

2021. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én arra gondolnék, hogy fáj valamije ott, ahol hozzá értél, megpróbálhatnád óvatosan végigtapogatni, ha valahol érzékeny, arra egyből reagálni fog.
2021. szept. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak siman jateknak gondolta ahogy vetted fel a zoknit es valojaban nem is teged akart megharapni, hanem a zoknit akarta megfogni ...
2021. szept. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azért gondolnám, hogy fájhat valamije, mert nem írsz korábbi hasonló esetről, tehát nincs előzmény, és egy 5 éves kutyáról van szó, aki, ha jól értem, pici kora óta veled van, szóval nem érhette olyan trauma, mint mondjuk egy mentett, bántalmazott kutyát. Ez túl hirtelen viselkedésváltozás. Mint mikor tüskébe lép a kutya, és te csak azt látod, hogy elkezd bicegni. Mindenképp ellenőrizd le az egészségügyi probléma lehetőségét. Ha ez kizárható, lehet, hogy csak simán bebambult és meglepted, nem hinném, hogy mostantól agresszív kis görcs lesz, ha eddig nem volt az, de fájdalomtól megváltozhat a kutyák viselkedése, mindenképpen járj utána.
2021. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A kullancs bolha riasztó cseppet gondolom máskor is adtál neki.Ha nem előfordulhat mellékhatás.Figyeld ha ez előfordul újból mindenkép állat orvos.Lehet fáj valamije.Mindenkép jó hogy megdorgáltad.
2021. szept. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 L.J 23 ***** válasza:
0%

Miért kellett a válaszom lepontozni ? Ez így van hogy nem tekint falka vezérnek

Sok hülye Pesti akinek nincs kutyája írt ide hogy csak játszik a kutya

2021. szept. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
80%
Egy kölyökkortól nevelt 5 éves kutyánál, akinél most jelentkezett először ilyen viselkedés, nem a falkavezérség a probléma, talán nem csak a divatos C.M. frázisokat kellene puffogtatni ész nélkül, hanem olvasni és értelmezni is meg kellene tanulni egy szöveget. Egyébként mentett kutyás tapasztalatom van.
2021. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!