Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent ha egy kutya...

Mit jelent ha egy kutya csipkedi a lábszáramat? Hogyan lehet leszoktatni erről?

Figyelt kérdés

Szomszédomban van egy kutyus, vállaltam, hogy foglalkozom vele. Bővebben erről itt: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11341016-hog..


Ma jártam nála először, összeismerkedtünk, nagyon kellemesen csalódtam benne, tündéri kutyus, tanulékony, a kaját nagyon óvatosan veszi el a kezemből, hamar megtaláltuk a közös hangot.

Viszont hiába van kutyás tapasztalatom, nem találkoztam még olyannal, amikor csipkedik a lábam szárát. A kezdeti ismerkedésnél párszor megcsipkedett miközben szimatolta a lábamat, aztán utána már csak akkor, amikor mentünk valamerre az udvarban. Nem fájdalmasan, nem akaszkodik bele a ruhámba, de azért érezhető.

Olvastam a neten, hogy ez terelőkutyáknál szokott előjönni, és van is a kutyában valami pásztorkutyás vonal, de nagyon keverék, így fogalmam sincs mennyire lehet az. Arra gondoltam, hogy legközelebb valami nagyon illatos jutalomfalattal megyek majd (ma táppal próbálkoztam, de nem iagzán érdekli), azzal talán sikerül majd kizökkenteni ebből a csipkedős állapotból.

Ti mit gondoltok? Akinek van ilyesmivel tapasztalata, örülnék néhány jótanácsnak.


2021. szept. 18. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Vagy juhasz kutya vagy pasztor kutya. Ez ilyen tipusu kutyanal ösztönös genetikai adottság. Így terelték régen a nyájat, ha nem arra ment amerre kellett volna akkor csípkedte.
2021. szept. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
A volt osztalytarsamnak puli kutyaja volt es ez a kutya is mindig ezt csinalta mikor a csalad tagok setaltak vele a haz korul. Mint írtam bizros van benne juhaszkutya vér is. 1-es vagyok.
2021. szept. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
* biztos
2021. szept. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Oké, de attól még nem kellemes ha ezt csinálja miközben megyek valahová.
2021. szept. 18. 15:52
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell neki jelentőséget tulajdonítani, mert akkor rájön, hogy azzal dühíteni tud, ha akar, de határozottan tiltani kell, amikor csípni akar. A gyakorlatban ezt nem ennyire egyszerű kivitelezni, de távsegíteni nem lehet ebben. Ha nem megy, akkor kérjetek személyesen segítséget egy kiképzőtől.
2021. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
42%

A privát megkeresőnek üzenem, hogy ne zaklasson.


Egyébként kérdező nem olvastam el az egész kifejtést, csak a kérdést, ha netalántán te írtál nekem akkor nem ártana a modorodon változtatni ismeretlen emberek irányába, mert nehéz lesz így ha segíteni probálnak majd neked. Ha nem akkor vedd tárgytalannak.


De gondolom nem te voltál.



Egyébként én is 5-östöl fuggetlenul most akartam tippet adni, hogyha elkezdi akkor azonnal reagálni kell egy nem szóval és ezt kézsegítséggel is jelezni kell neki.


Dehát én csak egy "csőlátású" vagyok, aki egyesek szerint lejáratja magát.

2021. szept. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%

Ja és bocsánat a tipoért.


* kéz segítséggel

2021. szept. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem, nem én voltam. Egyszerűbb lett volna ha neki válaszolsz.
2021. szept. 18. 20:01
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Terelo kutya nem harap ... ez rossz irany. Valoszinu fiatal meg a kutya. Ilyenkor meg ilyen szeleburdiak, nem tudjak hol a hatar ... azert kapkod a labad utan, mert az van fej magassagban. Az en kutyam kolyok koraban leamortizalta az egesz ruhataramat - akkoriban pont az volt a feladatom, hogy a szabalyokat lefektessem :) Sokszor nem egyszeru, dolgozz rajta ... de megnyugtatlak el fog ez mulni, ahogy novekszik a kiskutya. Akkor majd jon mas problema :))))
2021. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

9-es nem harapja, hanem csipkedi, az nem ugyanaz.


Ez ösztön, neki jelezni kell, hogy ő nem birka amit terelni kell.


Közrejátszik az is, hogy nem volt mozgási lehetosege, mert láncon volt és be volt zárva.


Ezt csak ugy tudja orvosolni, ha csipkedi egybol hangjelzéssel jelez, hogy nem.


A kézjelzés egy idoben meg hogy gyengéden a kutyát odébb teszi, de határozottan. És kizokkenti olyannal amit már megtanított neki, pl. ul, fekszik és azt dicséri és jutalmazza.


Amire még gondoltam, hogy lehet a kutya azért csipked, mert összekötött a jutalom falattal. Magyarán te vagy az a kellemes jelenség, aki foglalkozik is vele és finom falatokat is ad.


A szocialiációval is lehet a probléma, elzárt kutya, láncon egyedul lehet csak értékeli hogy te foglalkozol vele, és ezért jobban előjönnek a terelo génjei.

2021. szept. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!