Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy reagálnátok, ha valaki...

Hogy reagálnátok, ha valaki ilyen ötlettel állna elő nektek? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Szomszédomban lakik egy idős házaspár, két éve elpusztult az öreg házőrzőjük, tavaly lett helyette egy nagytestű keverék kölyök. Ez a kutyus futóláncon éli mindennapjait, időnként elengedik az öregek, de ilyenkor is sokat van elzárva a kamrába, mert mindenre ugat és mivel lenne igénye ennél több mozgásra, ugrál rájuk, rohangál és félnek attól, hogy egyszer feldönti őket. Mivel faluról va szó, meglehetősen korlátozott az emberek tudása kutyatartás terén, így azt hiszem jobban nem kell bemutatnom a helyzetet.

Arra gondoltam, hogy megkérdezem a kutya gazdáit, mit szólnának hozzá, ha időnként foglalkoznék vele. Először csak haverkodnánk egy kicsit kapun belül, majd szépen fokozatosan hozzászoktatnám a pórázhoz és a sétákhoz is. Ha máshogy nem is, hetente legalább pár alkalommal. Még fiatal a kutyus, biztosan tanítható. Abból amit hallok és látok, sokkal több törődést igényelne mint amit a két öreg adni tud neki.

Nem mellesleg nekem is hiányzik már a kutyázás, nekem egy kau keverékem volt, ekkora kutyákhoz vagyok szokva, hiába van itthon egy kistestű keverékünk (párom kutyája), vele nem tudok mit kezdeni, ráadásul már öreg is, új kutyát meg most nem tudunk bevállalni.

A tanítás alapjaival képben vagyok, jártunk suliba a saját kutyánkkal, klikkert használnék a szomszédoknál is, talán még el is leshetnének néhány dolgot az öregek amivel könnyebben kordában tudnák tartani a kutyust. Most nem túlzottan szófogadó.

Ez az ötlet már egy ideje körvonalazódik a fejemben, de mindig lebeszéltem magam róla valahogy, pedig nem szeretek az állandó unatkozó-kutyaugatásban ébredni, feküdni meg úgy létezni is itthon...

Szerintetek megpróbáljam? Ti mit gondolnátok, ha odamenne hozzátok a szomszédotok egy ilyen ötlettel? Segíteni szeretnék, de félek, hogy úgy jönne le a dolog, hogy minősíteni akarom őket, meg verni a mellemet, hogy "Ha nektek nem megy, hát csak figyeljetek, majd én!". Nem ez a célom, nem akarok belemászni a dolgaikba, és semmi közöm hozzá mit csinálnak a kutyájukkal, csak sajnálom szegényt, meg a gazdáit is amikor végighallgatom az ablakból, mennyire nem bírnak vele.


2021. szept. 6. 12:13
A kérdező szavazást indított:
Próbáld meg
Felejtős
57 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
98%
Bár az öregek nem biztos, hogy akarnak/tudnak már sok újat tanulni, de annak lehet, hogy örülnének, ha kicsit lefárasztod nekik a kutyát, és kezelhetőbb lesz számukra is. Próbáld meg, ha szívesen foglalkoznál vele.
2021. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Hovarju ***** válasza:
100%

Menj át hozzájuk és mond el nekik is, hogy rengeteg szabadidőd van és szeretnél foglalkozni a kutyájukkal.

Remélhetőleg örülni fognak, hogy valaki kicsit lefárasztja a kutyájukat.

2021. szept. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg. Mindig visszatér ez az ötleted szóval jobb lezárni és megkérdezni vagy belemennek vagy nem.


Ha ilyen részletesen elmondod, ahogy leírtad szerintem engedik. Nekik lesz jó, lesz nyugodt kutyájuk :) (ok neked is, de az ő szempontjukból az mellékes)

2021. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
#3.vagyok, bocsi az is kérdés volt, hogy hogyan reagálnék egy ilyen ötletre... hát erre nehéz válaszolni, mert van kutyám viszont foglalkozom vele :D szóval ... de mondjuk tegyük fel nem tudok vele foglalkozni mondjuk betegség miatt akkor örülnék.
2021. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá, a helyükben én nagyon hálás lennék érte.
2021. szept. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Abból kellene kiindulnod, mennyire jó a viszonyod velük. Ha alapjáratban kedvelnek, akkor a kéréseddel nem lehet gond, sőt, jó eséllyel örülni fognak neki. Egy próbát megér.
2021. szept. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha én lennék az öregék helyében, még sütit is készítenék neked.

Remek ötlet, próbáld meg.

2021. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

próbáld meg, de általában itt falun öreg, szenilis maradi emberek vannak, nem kevés rossz indulattal, ne lepődj meg akkor sem, ha el küldenek melegebb éghajlatra


és akkor se lepődj meg, ha az öregek véleménye nem fogja tükrözni az itteni hozzászólásokat

2021. szept. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, mindnekinek ment a zöld :)

A kapcsolatom jó velük, inkább a nénivel szoktam többet beszélgetni, ilyen-olyan sablonos témákról, meg szoktam nekik segíteni ha valamivel gondjuk adódik.

Azt hiszem akkor megpróbálkozom az ötletemmel.

2021. szept. 6. 13:22
 10/31 Hovarju ***** válasza:
100%

Írd majd meg mit szóltak hozzá és hogy boldogultál a kutyával.


Sok sikert!

2021. szept. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!