Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van aki házi szaporítótól...

Van aki házi szaporítótól vett kutyát?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor mit tapasztaltatok? Tényleg betegesek?

Enyém már 6 éves, ha eddig megúsztúk akkor valószinu hogy nem egy beteges peldanyt fogtunk ki?



2021. szept. 19. 10:17
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
36%
Nekünk volt keverék vásárban vett kiskutyánk, nagyon sokáig élt, egyszer nem kellett orvoshoz vinni a kötelező oltásokon kívül, míg több ismerős tenyésztőtől több százezerért vásárolt kutyái állandóan betegek voltak. Én falun és városban is élek és azt veszem észre, hogy a mindeféle kis kertaljai keverékek sokkal szívósabbak, erősebbek, mint a mindenféle tenyésztőtől vásárolt kutyák. Nyilván, ez az adott tenyészet hibája is, ez csak egy abszolút laikus magánvélemény.
2021. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%

11

Az uv ( utcai vegyes) kutyákat ne keverd az agyontenyésztett/szaporított "fajkutyákkal".

2021. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
92%

11. Az utcai vegyes és a szapis kutyák nem keverendők.

A szapisok gyakran beltenyésztett genetikailag beteg kutyákat árulnak.

Az utcai vegyesek valóban sokszor szívósabbak mint a fajtatiszták.

2021. szept. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%
Én ajándékba kaptam családomtól, de szapis. Csivava jellegű, 2 éves. Mindkét hátsó lába patella-ficamos, de egyébként nagyon jó természetű kutya, nem bántam meg. Több tenyésztőtől származó kutyáról is tudok, ami patellás, mert szűrt szülőknek is lehet terhelt kölyke. Fajtabetegség, nem lehet teljesen kizárni.
2021. szept. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
65%
12-13. Köszi a felvilágosítást, igazatok van, nem tudtam, hogy így “csoportosítjuk”, vagy nem tudom mi erre a jó szó. Maximálisan igaz!!!! 11. voltam.
2021. szept. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
52%

Pulink van, szapis, illetve hát gyakorlatilag besikerült vidéken, szerintem nem is pénzért szórta el a kicsiket a tulaj. Utolsó kiskutyaként hoztuk el ingyen. Csak az anyukáját láttuk, de állította a pasi, hogy az apja is puli, egy darabig voltak kétségeink (bár őszintén szólva én pl. azelőtt pulit kiskutyában nem is láttam, max képen), aztán gyönyörű kutya lett belőle. Ami nekem feltűnő így ránézésre, az a fogsora, kicsit kusza (bár volt mély harapású németjuhászunk is annak idején, tenyésztőtől). Természete jobb nem is lehetne, igazi önérzetes kis "dög", amilyennek egy pulinak lennie kell. Baromi okos is. Egyébként sosem lett volna pulink, ha nincs ez a "lehetőség". Nem bántuk meg.

Egyébként kicsit túl van tolva ám ez a tenyésztők az istenek téma. Betegségekre szűrnek, rendben, de kérdem én, mit gondoltok, minden betegségre? A nagy francokat, van egy kötelező pakk, azt megcsinálják a szülőknél EGYSZER egy bizonyos összegért, aztán viszontlátásra. A kiskutyáknál nem esküdnék meg (sőt), hogy te azt mind tökéletesen szűrten kapod és garantálják, hogy nem lesz baja. Az oltások oké (de azt a mi "szapis" pulink is megkapta meglepő módon), hogy úgy adják át, de azért ne misztifikáljuk már túl ezt a témát.

Nekem ettől még a nyuszim is papíros, tesóméknak a macskája, de ha kutyát szeretnék és a szomszéd Béla szól, hogy születtek a Jóskánál valamik (keverék vagy sem), és megtetszik, akkor elhozom, ennyi. Lehet, hogy már egy ideje keresgetném a megfelelő egyedet tenyésztőnél, de ha közbejön egy lehetőség, nem fogok habzó szájjal mellényt verni, hogy nekem nem kell szapis kutya. Azok is már megszülettek, szóval nem gondolom, hogy rossz ember vagyok, ha elhozom.

2021. szept. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
81%

Nincs szapis kutyám, de ehhez hozzászólnék, a höris részhez


,,Kedvencem, hogy egyesek hörcsögre, meg díszhalra is papírokat akarnak."


Hörcsögöknél, kisállatoknál is vannak szaporítók, ha tetszik, ha nem. Valakinek fontos, hogy jó idegrendszerű, egészséges, biztos helyről származó állatot hozzon haza, még ha az egy höri is, mert nem akar 20-30 ezreket dokira költeni, ha tetszik, ha nem.

2021. szept. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
47%

Annyira tragédia ez a kategória, aki le meri írni, hogy a tenyésztő sem isten, az egyből le van pontozva. Aki elhoz egy "szapis" kiskutyát, és szerető, biztos környezetet biztosít neki, ahelyett, hogy agyoncsapnák, mert csak besikerült "háznál", az egy sz.r ember.

Értem :)

2021. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
35%

18.-ra.


A lepontozás még oké itt, a legtöbb esetben töröltetik is a választ, amivel az a gond, hogy pár törölt válasz, és már ki is bannolnak az oldalról, végleg! Azaz, rámegy a profilod. Miközben csak őszinte voltál.

2021. szept. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
78%

Mali-nj keveréket hoztam el, mert dolgoztam együtt a szülőkkel és egészségesek. Mielőtt az alom megjött, le lettek szűrve a szülők, gerinc, könyök, csípő, nem allergiásak, illetve tetszett az ösztönkészlet, munkakészség.

Most 6 éves semmi baja nincs.


Viszont a törzskönyves mudim epis.

2021. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!