Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet segítőkutyát...

Honnan lehet segítőkutyát igényelni?

Figyelt kérdés
Cukorbeteg vagyok és nagyon sok jót hallottam a segítőkutyákról. Honnan tudnék igényelni egy ilyen kutyát? Mennyibe kerülne? Mi a "beszerzés" folyamata?

2021. szept. 19. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
2021. szept. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
89%
1es vagyok. A linken kapsz több infót.:)
2021. szept. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Eddig 1 azaz egy darab cukorbetegnek képzett segítőkutya van az országban. Azt a NEO Magyar Segítőkutya Egyesület képezte. Őket keresd meg, ott elmondanak mindent. [link]

Mozgássérült-segítő, személyi-segítő, rohamjelző (epilepszia, vércukorszint) valamint keresztképzett kutyával kapcsolatban

e-mail: info@segitokutya.net

2021. szept. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Én tudok képezni célkutyát, megrendelésre.
2021. szept. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem cukorbetegnek nem adnak, csak ha mellette mozgássérült is az illető vagy vak (mindkettő következménye a kezeletlen cukorbetegségnek, mielőtt valaki belémkötne, hogy hülyeséget írok).
2021. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
5: De létezik cukorbetegeknek jelző kutya. Egészen más mint egy mozgássérlt segítő kutya. A cukorjelző kutya azt jelzi ha a gazda vércukra leesik, vagy extrém magas lesz. Általában előre tud jelezni, így van a gazdának ideje kontroll mérést csinálni és a szükséges gyógyszert/cukrot/stb. be tudja venni mielőtt jön az eszméletvesztéssel járó állapot. De ugyanez pl. egy epilepszia jelző kutya esetén is. Pont az e lényegük ezeknek, hogy megfelelő időben előre jelzik hogy baj van.
2021. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Ez nem egészen így működik, hogy megrendeled a kutyát, ők meg kipostázzák.

Nem képeznek direktben így kutyát. Neked kell képezned - nyilván állandó kiképzői segítség mellett.

2021. szept. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!