Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álomfajta, vagy 5 menhelyi?

Álomfajta, vagy 5 menhelyi?

Figyelt kérdés
Az első 3 kutyánk menhelyről volt és nagyon nagyon imádtam őket. Sose akartam voolna pénzért fajtatiszta kutyát venni, amíg teli vannak a menhelyek, telephelyek, utcák árva kutyákkal. De lett egy álomfajtám. Nagyon szeretnék egy ilyen kutyát, viszont ő egy olyan kutya, ami mellé nem tudnék még menhelyről is örökbe fogadni és eltartani másik kutyákat, főleg, mivel van 6 mentett cicám is még, viszont helyette 5 menhelyit is örökbe tudnék fogadni. A szívem azt súgja fogadjak örökbe, de másfelől kötődöm ehhez a bizonyos fajtához, ismertem egyet és érzem a kötődésünket, hogy egymásnak valók vagyunk. Szóval ha lenne egyszer egy ilyen fajtám, tuti, hogy örökké csak ilyen kutyám lenne onnantól. Szóval nem tudom, hogy mit kéne tennem.
2021. szept. 20. 11:25
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Ha nem is pont 5-öt, de 3-at biztos tudnék helyette.
2021. szept. 20. 12:46
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, szerintem ha ennyire vágysz rá, nyugodtan legyen német dogod. Különben más kutyák tartanának vissza az álmodtól, és úgy éreznéd, hogy ők muszájból vannak itt. Igenis segíthetsz menhelyeken úgy is, ha nem fogadsz örökbe. Eljárhatnál önkénteskedni, ha időd engedi, ha az ismerősi körödben valaki kutyát keres, beajánlanád a menhelyet, ha van egy kis pluszpénz, tudnál neki adományokat küldeni. Mivel lenne pénzed fajtatiszta német dogra, gondolom jók az anyagiak, ezért hátha idővel úgy látnád, hogy van még pénz befogadni egy kisebb kutyát. Már így is rengeteget segítettél az eddigiek megmentésével, nehogy emiatt bűntudatod legyen :)
2021. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
63%
Nekem is van álomfajtám, de úgy gondolom, hogy mégis menhelyes vagy kidobott kutyákat választanék. Mindig megszakad a szívem amikor ilyen állatokról szóló híreket meg képeket látok. Olyan szomorú sorsuk van. Ahol meg drágán megveszik a fajtatiszta kutyát, ott biztos jó hely várja őt. Szóval én nem tudnék eljönni a menhelyről egyedül, ahogy mentem.
2021. szept. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem menhelyen az álomfajtád mellett is tudsz segíteni, lehetsz ideiglenes befogadó, sétáltathatsz, segíthetsz gazdikeresésben. Amúgy miért gondolod, hogy emellett a kutya mellett nem férne bele másik is? Nem egy lefáraszthatatlan kutyáról van szó.
2021. szept. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Engem is ez tart vissza. Hogy mindenhol ezeket tolják, a sok állatkínzást, árva kutyusokat. 1*űen bűntudatom van már a gondolattól is, hogy nem mentek.

12 éves korom óta járok menhelyre kutyát sétáltatni, tanítani és minden hónapban egy 10-esért veszek kutyatápot meg macskatápot nekik.

Igazából nem a legjobb a pénzügyi helyzetem, csak 16 éves korom óta dolgozok és amíg otthon laktam a családdal, addig tudtam gyűjteni.

2021. szept. 20. 13:42
 16/26 A kérdező kommentje:

Nem lefáraszthatatlan, hanem egy gigantikus luxuseb. Érzékeny emésztőrendszer, ízület és csontozat stb.

Végülis egy pincsi méretű még beleférne mellette.

Csak az eddigi kutyáink 15-40 kg között voltak.

De kistestűt be tudnék fogadni mellé ❤️🐾

2021. szept. 20. 13:47
 17/26 anonim ***** válasza:
28%
Most nem tudom miért maradtál ebben a skatulyában hogy menhelyről csak 6-8 éves másik fajtát hoznál mint eddig, ha közben lett egy álom fajtád, aki lehet, hogy ugyanúgy gazdira vár a fajtamentőknél!?
2021. szept. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Csak ugye a tény, hogy egy német dog helyett 3-5 (mérettől függően) mentett kutyust is befogadhatnék 😔😔😔
2021. szept. 20. 13:48
 19/26 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, és időd is lenne 3-5 mentett problémás kutyára egyszerre?
2021. szept. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az oldalt nézted már? Két fiatal védencük is van: [link]
2021. szept. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!