Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Álomfajta, vagy 5 menhelyi?

Álomfajta, vagy 5 menhelyi?

Figyelt kérdés
Az első 3 kutyánk menhelyről volt és nagyon nagyon imádtam őket. Sose akartam voolna pénzért fajtatiszta kutyát venni, amíg teli vannak a menhelyek, telephelyek, utcák árva kutyákkal. De lett egy álomfajtám. Nagyon szeretnék egy ilyen kutyát, viszont ő egy olyan kutya, ami mellé nem tudnék még menhelyről is örökbe fogadni és eltartani másik kutyákat, főleg, mivel van 6 mentett cicám is még, viszont helyette 5 menhelyit is örökbe tudnék fogadni. A szívem azt súgja fogadjak örökbe, de másfelől kötődöm ehhez a bizonyos fajtához, ismertem egyet és érzem a kötődésünket, hogy egymásnak valók vagyunk. Szóval ha lenne egyszer egy ilyen fajtám, tuti, hogy örökké csak ilyen kutyám lenne onnantól. Szóval nem tudom, hogy mit kéne tennem.
2021. szept. 20. 11:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
41%
Jaj de gyönyörűek 20-as!:) 17 voltam.
2021. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
91%

Ha arra vársz,hogy ne legyenek tele a menhelyek soha nem lesz meg az az álom kutya.

Bár nem értem,hogyan tudnál megfelelően 3-5 örökbefogadott kutyáról gondoskodni (orvosi költségekre félre tenni,normális minőségi étrendet biztosítani,mindegyikkel egyformán mozogni eleget és sétálni,nevelni őket akkor is ha problémásak,stb stb.) ha tenyésztőtől még az az egy is talán sok?


Értem én,hogy nagyobb fajta a német dog a többitől,de egy idős mentett kutya orvosi költségei sokszor már ott vannak ahol egy tenyésztős kutya ára.Porc erősítők,műtétek,allergiák,szervi problémák,kontrollok..

Na most ha 3 ilyet örökbefogadsz az érvágás.Minden pénzed elmegy arra,hogy gyógyszerezed,vitaminozod és orvoshoz hordod őket,szemétség ilyet mondani,de neked ebben semmi jó nem lenne.Folyamatos idegeskedés,stressz,félelem,hogy mikor melyiknek mi baja van.


Fiatalokat nem fogod tudni lemozgatni.A német dog egy nagy kanapé kutya,van mozgásigénye,de nem olyan nagy mint 3 vagy főleg 5 másik kutyának.

Minden viselkedési problémát egyszerre nem fogsz tudni kezelni.Egyik kutyákkal nem jön ki,másik haragszik a szakállas pasikra,harmadiknak szeparációs szorongása van,negyedik nem tud pórázon közlekedni,ötödik szökik még a hermetikusan lezárt házból is..


Én nem mondom,hogy ez rossz dolog,mert minden kutyának kell gazda,de nem minden gazdának kell kutya.Főleg ennyi,főleg 6 macska mellé.

Az örökbefogadást és a tenyésztőtől való vásárlást is támogatom,ha ésszerűen csinálod és nem csak ilyen màrtír módon "senkinek nem kellenek,majd akkor én,akkor is ha csak nyűg lesz.."


Legyen egy kis örömöd is az egészben,ne mindig az legyen,hogy "az örökbefogadottaknak most jó,nekem meg jó lesz később másik kutyával".

Egy kölyök kutya akit minden probléma és betegség nélkül te nevelsz más,mint egy menhelyi.SZERINTEM ennyi macska mellé mindenképpen egy kutya legyen,akiben örömödet leled és nem akarsz 50 másikat mellé,mert van már kutya,talán szereted is de akkor se olyan amilyet szeretnél.

Ez legyen vagy a tenyésztő német dogja,vagy egy olyan menhelyi aki tényleg első látásra az igazi,akivel örömmel töltöd az idődet,akire a pénzeted is megéri költeni.(persze mindegyikre,mert segítesz,de..na.Magadért is kell tenni,nem mindig másokért,nem csak te vagy a földön aki befogadhatja őket.)

2021. szept. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
83%
Nézd meg amit a 20. válaszoló linkelt. Úgy mentesz is , álomfajta is. Így nem is kell választanod a két lehetőség közül, legjobb választásnak tűnik.
2021. szept. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
66%

Ez bocsi,de hülyeség,hogy 5 mentett kutyád is lehet,ha nem lesz álomfajtád.


Rengeteg idő 5 különböző habitusu kutyával foglalkozni. Mellesleg, ha 6-8 éves kutyákat akarsz az már az idősödő kutyák sorolható, szóval mindnek izületvedő aztán 10 éves kor körül,felett jönnek az egyéb bajok, vese,cukor,izületi problémák,kullancs-bolha-szúnyog elleni védekézés is bazi sok már.Szóval annyira nem olcsó még 5 kistestű kutya tartása sem.



Ha van álomfajtád vedd meg,de jó tenyésztőtől!


Nekem is tenyésztőtől van kutyám és lesz is.


Sajnos túl sok menhelyi kutyát ismerek. Legtöbb sajnos lelkileg rottyon van, viselkedési problémás. Sokat teljesen nem is lehet rehabilitálni.


Persze van néhány akivel semmi baj,meg feloldódott és szuper kutya lett,de nem ebből van a több.


És míg nem láttam bele én is menteni akartam. Aztán úgy döntöttem még sem.


Szoktam adományozni tápokat,konzerveket, össze gyűjteni nem használt nyakörveket,pórázokat, utalni. Szóval segíteni segítek. De menhelyi kutyát nem szeretnék.



Döntsd el mit szeretnél,de ha menteni szeretnél akkor sem javaslok 5 kutyát egyszerre,bár szerintem menhelyeket így ki sem adnak kutyát.

2021. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
38%

Szia! 17-es 21-es vagyok,akit jól lepontoztatok.:D

Ha jobban megnézed a futrinkás oldalt, pontosabban a közösségi oldalukat, akkor látható, hogy az ifjú védencek már gazdásodtak. Csak azért szólok, hogy ne éld bele Magad a 20-as linken látható dolgokba, mert úgy látszik azt az oldalt nem frissítik annyira. Bár még így is azt gondolom, hogy lehetne onnan választani bőven. Még ha nem is teszed végül, szerintem egy látogatást akkor is megér a dolog, ha ennyire szereted a fajtát, ott láthatsz is párat, aztán ki tudja lehet lesz összhang valamelyik szépséggel.:)

2021. szept. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%
17,21,25 felpontoztalak :D
2021. szept. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!