Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak akkor hallgat rám...

Miért csak akkor hallgat rám a kutyám, ha kettesben sétálunk? (többi lent, hosszabb a kérdés. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Van 4 kutyám, ebből 3 mindig hallgat rám, kertben, sétákon, idegen helyen is behívhatóak.

a 4. kutyám viszont mintha csak akkor hallgatna rám, amikor apám nincs a közelben.


Ez azért furcsa, mert ő került hozzám elsőként, akkor egyedül (ill. lakótársakkal) laktam a belvárosban. Menhelyi kutya volt, mindentől rettegett, egymásra voltunk utalva, csak bennem bízott, a rettegését leszámítva (amit 3-4 hónap alatt leküzdött) teljesen problémamentes kutya volt. (Nem voltak hatalmi ambíciói:D, semmi ilyesmi, én voltam a vezér.


Aztán visszaköltöztem a szüleimhez vidékre, és kapott egy társat, akivel nagyon jóban lettek.

Hármasban jártunk biciklis sétákra, minden nap - nyáron gyakorlatilag ez egész napos programokat jelentett.:)


Idáig tök idilli a kép.

Csak egy gond volt, hogy ha én elmentem, megpróbáltak utánam szökni... - magyarul mégsem én vagyok a vezér???


Szépen bővült a stáb, jött még két kölyök kutya.


Jártunk kutyasuliba is, mivel egyszerre 3 kutyával mentünk (a 4. akkor még nagyon fiatal volt), "vetésforgóban" voltunk a kutyákkal, apu, anyu meg én... Minden órán más kutyával.

EZ a szóban forgó kutyám viszont csak nekem engedelmeskedett, ha más kutyával voltam, kezelhetetlen volt.

(Aztán engem külön beosztottak a juhászkutyánkhoz, így a szóbanforgó kutyámnak kínszenvedés volt minden óra...)


Most nyáron pszichiáterhez kerültem, a lényeg, hogy 4 hónapja nem mentem egyedül sehova, csak sétálni a kutyákkal.


Ez a kutyám azóta elkezdett átpártolni apuhoz.

A többi ugyanúgy hallgat rám, sőt, még kézben tarthatóbbak lettek, de Manó a séták alatt mindig apuhoz csekkol be, hozzám nagyon ritkán.


Lehet, hogy ez azért van, mert azt látja, hogy apu az, aki a falka többi tagja nélkül elhagyja a házat?...

Lehet, hogy ezért már őt tekinti falkavezérnek?


Apu nagyon keveset van a kutyákkal, Manóval pedig végképp keveset, neki a juhászkutya a szíve csücske...

Akkor hogy-hogy Manó "hozzá pártolt"?


De még az is megfordult a fejemben, hogy Manó hiperérzékeny kutya...

És lehet, hogy megérezte, hogy apu csalódott, amiért a juhászkutyája meg hozzám kötődik jobban (sőt, a kutyaiskolákban nyíltan megmondták, hogy én legyek a juhásszal, mert apu nem jól kommunikál vele.)

ÉS így akarja vigasztalni...


Szerintetek mi lehet ennek az oka?...


Azóta szoktam olyat csinálni (megint), hogy csak Manóval megyek bringázni.

Olyankor szinte repül örömében...

Iszonyatosan megbízható, ha azt mondom, JOBB, akkor fordul jobbra, a BAL, balra, ÁLLJ, ELŐRE, TOVÁBB, minden megy neki, olyankor csak azt lesi, mit mondok neki.


De ha apu is jön velünk, egyikünkre sem hallgat!!!

Ezt végképp nem értem!


Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, kíváncsi vagyok, Ti mit gondoltok erről!


2011. nov. 3. 09:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Manó valószínű olyan mint az én kutyám.

Az első körben én a féltékenységet mondanám. Majd a megváltozott körülmények - új kutyák, kevesebb figyelem - és az h te lelkileg instabil voltál/lettél ez erősen kihatott rá és teljesen összezavarodott. Neki egy biztos pontra, egy határozott vezetőre van szüksége. Mivel a körülmények megváltoztak körülötte, ő megpróbált viszonyulni ezekhez és kiválasztotta azt aki szerinte a legbiztosabb.


Szerintem foglalkozz vele külön sokat úgy h egy idő után felváltva tedd ezt mondjuk a juhászkutyával. Tehát amíg az egyikkel vagy addig kifekteted a másikat. Ezek a kis gyakorlások ne legyenek többek 5-8 percnél, majd csere. Én az ilyenekből 3-4 kört csinálok. Nekünk ez bevált.

2011. nov. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!