Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs ellen kinek mi vált be??

Kullancs ellen kinek mi vált be??

Figyelt kérdés

4 hónapos kiskutyám van, 2 nap alatt 3 kullancsot szedtünk ki belőle. Valószínű, hogy itthon szedte össze, mivel 4 macskánk is van akik szeretnek csavarogni…

Kinek mi vált be? A Foresto nyakörv tényleg annyira jó mint mondják? Vagy inkább Advantix csepp?



2021. szept. 22. 22:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Bravecto, és minden tavasszal hívok a kertbe kullancsirtót (kb. 20ezer forintos tétel).
2021. szept. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak az advantix. 35kg kutyusnál.
2021. szept. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Scaliborral egyet sem találok benne soha. Viszont nem kéne engedni a macskákat csavarogni, bármilyen betegséget is hazavihetnek a kutyának, ha már az ő egészségük egyáltalán nem érdekel, és még élősködők ellen sincsenek védve.
2021. szept. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Nekem két 6kgos kutyám van, Effiprot használunk, tökéletesen bevált. Olcsóbb változata a Fypryst, azt még nem próbáltuk.
2021. szept. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Bravecto nálunk is.

Első! Hol lehet ezt megrendelni? Mennyire tartós?

2021. szept. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Bravecto szintén. 6 éve adom, azóta egyszer sem volt gondunk kullanccal. (Előtte sajnos bekaptunk 3 babéziát Kiltix és Foresto mellett.)
2021. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Advantix mellett 14 év alatt 1 kullancs se volt a kutyában. Ha erdőbe megyünk, még fújok rá neostomosant vagy neospotix-et kiegészítésnek.
2021. szept. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Simparica Trio
2021. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiltix
2021. szept. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

ma 08:34


Helló, csak azért írom ide (nem privátban) mert hátha mást is érdekel.


Én az Abatox Kft.-t szoktam hívni (Budapest, nem tudom hogy máshol is vannak-e - de mindenesetre Google: kerti kullancsirtás, mindenki ugyanazzal a német méreggel permetez, úgyhogy nagyon nem tudsz mellényúlni).


A tartóssága attól függ, hogy milyen az idő, elvileg szezon elején (tavasz) kell kezdeni és 3 havonta ismételni. Nekem az a tapasztalatom hogyha az első fújás után jó idő van, és nem esik az eső, hagyja hogy a méreg rendesen kifejtse a hatását, akkor nem kell több abban az évben. Idén tavasszal pont marha sok eső volt, úgyhogy idén nyáron fújattam még egyet.


Nyilván egy süni vagy macska vagy bármi vissza tud hozni 1-1 egyedet, de olyan nincs hogy ha kimegy a kutya akkor utána fixen találok benne kullancsot. 4 óráig fújás után nem használhatja az állat a kertet.


Dupla, vastag bundás kutyus úgyhogy nekem muszáj a belsőleg ható Bravecto, mert ha a cseppen átjut egy kullancs akkor azt a büdös életbe nem találom meg benne.

2021. szept. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!