Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harap a saját kutyám, mit tegyek?

Harap a saját kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés

/Trénerhez nem tudunk fordulni.!!/


Alapvetően nagyon barátságos aranyos kutyus. Csivava szerűség.


Ha kiakarom venni a szájából a játékát akkor nagyon vicsorít.

Illetve ha felakarom emelni akkor is odakap. Ha pl tvt néz és ugat én meg odamegyek hogy szóljak neki hogy hagyja abba akkor is nekem vicsorít.

Igazából itt a dominanciàval van a gond. Mindig azt hiszi ő a főnők



2021. szept. 24. 12:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Üss az orrára!
2021. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ezenkívűl nagyon engedelmes, okos kutya , sokat foglalkozunk vele.

Amikor megmorog/odakap utánna odajön és nyalogatja a kezem

2021. szept. 24. 13:00
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Picit koppints oda az orrára ne nagyon csak éppen hogy egy hirtelen kis koppantás legyen hogy érezze hogy nem szabad neki mindent.
2021. szept. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Mennyi idős?
2021. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

Próbálhatod esetleg azt is, hogy eszel valamit, és őelőtte látványosan beleharapsz, és utána dobhatsz le neki is egy falatot. Arra gondolok, hogy mindig a falkavezér kapja az első falatot, tehát ha te kapod az első falatot , és nem ő, akkor láthatja akár, hogy ki a főnök.

Amúgy ismerősöm volt kutyasuliban a kutyájával, azt mondta, ott még volt olyan feladat is direkt, hogy a kutyának a saját tányérjából kellett , hogy egyen a gazdi, és ha közeledett a kutyus, akkor rá kellett morogni. (előtte gondolom , mindenki elmosta otthon a tányért, és már úgy mentek oda a tányérral.)

2021. szept. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Koszi kiprobalom az evesest.

6 eves

2021. szept. 24. 13:29
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

6 évesen sajnos már annyira rögzült ez,hogy nehéz leszoktatni róla.

Következetesen és szigorúan kell,és ha szükséges igenis rá kell csapni az orrára.

2021. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

Régebben velem is ezt csinálta a kutyusom, én ekkor kicsit harcoltam vele pl. belegyúrtam az ágyba, vagy kicsit pörgettem, birkóztam vele, hogy észrevegye, én vagyok az erősebb... kisebb karcolásokat mindig szereztem, de nem zavart (néha kicsit vérzett, mert hegyesek voltak a fogai, de csak a bőröm sérült).

Mindig kicsit fáradtan, lihegve, megszeppent tekintettel elvonult, aztán valahogy leszokott róla... pedig úgy élveztem :)

Egy 5 kilós máltai selyemről van szó :)

2021. szept. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
93%
6 éves, eddig nem volt ilyen gond? Mikor került hozzád?
2021. szept. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Par hetesen kerult hozzam. Eddig is csinalta ezt csak inkabb probaltam kerulni a helyzetet es nem szembenezni vele.

Az a baj hogy nem merek az orrara csapni mert megharapna

2021. szept. 24. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!