Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fittnek számít a kutyám a...

Fittnek számít a kutyám a korához képest?

Figyelt kérdés

15 éves múlt a kutyám, kistestű keverék.

Mindig rohan, ugat a kertben, fut a kerítés mellett, ugrál ha sétálni megyünk.

Kergeti a macskákat, ha esetleg kap valami fogára valót akkor röptében kapja el.

Ahogy észrevettem közelre nem lát túl jól, de távolra igen, illetve a hallása sem az igazi, bár néha úgy tűnik mintha csak alkalmi süket lenne.

Vannak pillanatok amikor váratlanul "rosszul lesz" azaz bágyadt, csak alszik órákig, de aztán akár 2-3 óra elteltével újra felpörög.

Az életkora leginkább csak abból látszik, hogyha nincs adrenalin akkor lassú, meg a pofája őszül, de ennyi.

A feje teteje is még eredeti barna színében pompázik.


Eddig ő a legidősebb kutyám aki valaha volt (kisgyerekkorom óta) aki előtte/vele együtt volt 14 évesen halt meg de ő már 12 évesen is eléggé le volt robbanva.


Viszont ő 12 éves korától épült le lassan, és fokozatosan.

Így ennek kapcsán még az a kérdés is felmerült bennem, hogy elképzelhető hogy a mostani kutyám majd gyorsan fog leépülni, akár hetek/hónapok alatt?

Mert így most simán eltudom képzelni hogy akár 16-17 éves is lesz, de kicsit azért tartok tőle, hogy ő majd hirtelen fog meghalni.



2021. szept. 24. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 16 éves a bichonom és még mindig viszonlag fitt.Igaz,hogy fogai már nincsenek,és a hallása sem a legjobb,de azon kívül majd ki csattan :)

Én is félek,hogy hirtelen mennie kell majd,de igyekszem nem erre gondolni.Ha szerencsém van még sok ideig boldogítjuk egymást.

2021. szept. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Fittnek számít, nyilván. Sok idős kutya már csak vegetál.

Ezt a "kicsit tartok tőle, hogy ő majd hirtelen fog meghalni" dolgot nem igazán értem. Vagyis attól tartok mégis. Neked nyilván az lenne a legjobb, ha fokozatosan leépülne, hogy felkészülhess. De, ne legyél önző, neki az lenne a legjobb, ha hirtelen következne be. Pl. a "legjobb" lehet úgy meghalni, hogy csak lefekszel aludni, és nem kelsz fel többé.

Egy 15 éves kutyánál pedig, akármilyen fitt is, fogd fel úgy, hogy innen már minden nap ajándék. Nem sok kutya él meg ettől sokkal többet, sőt, sokuk ennyit sem.

2021. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a kutyám, ő 14 és fél éves. Hófehér a pofija, de a lelke egy kölyök. Nagyon fel tud pörögni fizikailag, csak gyorsan el is fárad. Sokkal ragaszkodóbb, akaratosabb mint régen. Képes lebontani a ház falát is, ha 5 percet kések az etetéssel. :)
2021. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és az enyém már teljesen siket, csak a magas hangokat hallja. De feltalálja magát, a szeme és az orra kiváló.
2021. szept. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!