Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ennyire számít a rituálé?

Ennyire számít a rituálé?

Figyelt kérdés

Van 2 kutyusom,akik ha elmentunk itthonrol vonyitottak.Kb 2-3 hete gyakorlom veluk az egyedullétet.Annyi a rituálénk,hogy mielott elmegyunk otthonrol,egy fél órával kapnak kong jatekot, azzal elvannak..utana elveszem tőluk,isznak pisilnek, bekapcsolom a rádiot,helyukre kuldom oket..Mi keszulodunk,neha rajukpillantok,es amikor nyugodtan pihennek ,esetleg alszanak,akkor indulunk

Eddig jol ment..masfel oraig jutottunk..Ma elmentunk a.boltba a ferjemmel,de siettunk es valamiert valahol elrontottam a rituálét..a helyukre küldtem oket,de az egyik kutyusom talalt ott valami illatot,vagy valami juti falat darabot a takarojan ,es elkezdte piszkalni,ragcsalni, en nem vettem eszre h még nem.pihen,alszik,es igy elindultunk,ugy h ő foglalatoskodott a takarojaval..

Elmentunk es.neztem.a.kameran..Mar akkor sejtettem h ez nem lesz jo..Felugrott az ágyra,ahova soha nem szokott amikor elmegyunk..Aztan leugrott,lefekudt az ajto elé,es elkezdett iszonyat hangosan üvölteni..kb 1-2 percig..Utana lefekudt es aludt

Azon gondolkodtam.hpgy ez vajon miert tortenhetett,amikor 3 hete csensben vannak..

Ennyit jelentene ez a rituálé? Szoktam.figyelni a kameran hogy amikor meghallja az egyikojuk hogy kattan a zár,egybol.lefekszik az ajto ele es alszik..most ugye gondolom nem hallotta hogy elmentunk mert elvolt a takaroval..es ennyire bezavart volna neki? Lehetseges ez?


2021. szept. 20. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
62%

Persze, hogy lehetséges, ezért sem működik minden kutyánál a percre pontosan kialakított rituálézás. Vagy mindig betartod, vagy borulni fog.


Fiatal kutyák?

Szobakennelbe szoktatni nem szeretnéd őket?

2021. szept. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
Kamerán figyeled a kutyáid??Jézusom
2021. szept. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

1 csak a nagyon kistestűknek jó a szobakennel?


Kérdező: a rituáléból tájékozódnak, szóval igen, sokat számít hogy hallja. De végülis így is működött, ha elaludtak :) gondolom a másikon látta, hogy mi a feladat.

2021. szept. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az egyikőjük januarban lesz 3 eves, a masik most oktoberben 4
2021. szept. 21. 03:31
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen rájuk szoktam nézni a kamerán, ha nem tenném,nem tudnam hogy vonyitanak e..illetve hogy mikor...igy tudom felepiteni,az egyre tobb idot..ha elmegyek setalni es pl fel ora mulva vonyit,wkkor szerinted azt hogy fogom megtudni,ha nem hallom??

Hidd el lenne mas dolgom is ,mi thogy őket nezegetem kamerán

2021. szept. 21. 03:35
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
Kutya nem robot amit be lehet programozni :) Egyik nap mukodik a 'rituale' ... masnap viszont borul minden. Az elet mar csak ilyen! :)))
2021. szept. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
:) Bocs, de csak ugy elkepzeltem ... ha nalatok ilyen rituale mellett zajlik az elet, akkor milyen lehet feletek a szex? :D - tenyleg csak felmerult bennem a gondolat. :DDD
2021. szept. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!