Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kölyök kutyám van,...

3 hónapos kölyök kutyám van, kivittük sétálni az erdőbe, otthontól az állatpatikáig, az útról a járda másik széléig. Kaphat fertőzést, ha nincs meg az összes oltása?

Figyelt kérdés

3 hónapos, és csak most kapta meg a 2. Kombinált oltását

Doki mondta, hogy nem sétálhat, anyukám mondta neki, hogy milyen helyeken voltunk..

Lehet, hogy a doki válaszolt, lehet, hogy nem.. annyira be voltam tojva, hogy nem bírtam figyelni rá. Anyukám is elbőgte magát otthon, miután hazaértünk. (Őrült lelkiismeret furdalása van, amiért felelőtlen volt, én is úgy érzem magammal, hogy felelőtlen vagyok)


Nagyon félünk, hogy a kicsi babánknak baja esik...


Mondjátok, milyen tünetei lehetnek? Gyógyítható, ha elkapta mégis?


2021. szept. 25. 02:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elkaphat valamilyen fertőzést nem azt jelenti, hogy el is kapta, de valóban nem ajánlatos addig plusz fertőzés veszélyeknek kitenni a kölyök kutyát, amíg a megfelelő védőoltásokat nem kapja meg, és a védettség nem alakul ki nála.

Ahhoz, hogy megbetegedjen, kevés az, hogy idegen helyen sétált, ott a betegséget okozó kórokozónak, vírusnak, baktériumnak is jelen kell lenni, tehát rizikó faktor, de induljatok ki abból, hogy nem lett baja.


[link]

2021. szept. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elkaphatja, de ha tudjátok adjátok be neki.
2021. szept. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk és nem is szabad egyszerre beadni az összes oltást.

Már megkapta pénteken vagyis tegnap a 2. Kombináltat.

2021. szept. 25. 16:57
 4/7 anonim ***** válasza:

3 hónaposan már rég meg kellett volna kapnia a 3. oltást is! A 2. ideje 8 hetes kor! Miért nem kapta meg időben ezeket? Komolyan nem értem, hogy miért ezen kell spórolni... Vagy csak ennyire sem fontos a kutya egészsége?


A 2. oltás nem véd! Pláne nem 1 nappal később! A 3. oltás után lesz a kutya védett!

De 3 hónaposan már vinni kellene szocializálni! Ha most kimarad a szocializáció, ezt nem lehet utána már olyan jól behozni!

2021. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4. hozzászóló!

Én 2021. 09. 14-én hoztam el a kölyök kutyát az eredeti "gazdijától", mondván, hogy örökbe fogadom az én gyönyörűségemet!

Az oltási könyvében az van bele írva (és ezt az állatdoki írta bele!!), hogy 09. 24-én kapja a 2. kombinált oltását.


Én ehhez nem tudok mit szólni, nem a Te dolgod és nem az enyém, mert ez ellen nem tudok mit tenni.


Meg van határozva, hogy a megkapott oltás után mennyi idő eltelte után kaphatja a következőt!


Köszönöm.

2021. szept. 28. 20:35
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyelőre kutyabaja sincs! Hála a Jó Istennek! :)
2021. szept. 28. 20:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, jobban szemügyre vettem a papírját, eléggé különböző a matrica, ezért néztem félre, szóval a 4.-et kapta meg. :)
2021. szept. 28. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!