Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövidszőrű, közepes, keverék...

Rövidszőrű, közepes, keverék kutya kint?

Figyelt kérdés

Este 10-től reggel 4-ig bent vannak, azon kívül nem szeretnek bejönni.

4-en vannak, két beagle szőrű, egy németjuhász szőrű és egy mudi szőrű. Vagyis így tudom hasonlítani, hogy értsétek.

Van az eresz alatt, a nagy fa alatt, a teraszon, a melléképületben is több időjárás álló kutyaház. De legtöbbször összebújva alszanak.

Attól nem félek, hogy megfagynak, de az ízületeiket féltem.


2021. szept. 26. 12:07
1 2
 1/12 anonim válasza:
63%
Nekem is rövidszőrűeim vannak és télen imádnak a hóban játszani úgyhogy szerintem nem kell őket félteni
2021. szept. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

Okkal félted,hiszen rövid szőrű kutya nem kintre való,de még közepesnél is oda kell figyelni.Kutyaház ide vagy oda nem fog benne kuksolni egész nap,hogy melegen tartsa magát,főleg hogy este bent van és alszik/pihen.

Előbb vagy utóbb meg/át fog fázni.


Tegyél kutya ajtót és/vagy fűts be nekik egy zárt helyet ahol összebújhatnak amikor akarnak,eddig sem külön kutyaház kellett volna egy falkának :D

2021. szept. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A melléképület meleg és ott az egész szalmabála, szétszedtem nekik, meg abból tettem a többi kis házba is.

De általában tényleg nem mennek be, mert kint járőröznek, szaladnak, birkóznak, ásnak. Nem egy lusta banda, hogy egésznap feküdjenek.

De nem tudom mit tegyek, mert ha beparancsolom őket, akkor bemennek, de látom rajtuk, hogy rossz nekik, kint szeretnek lenni.

2021. szept. 26. 12:33
 4/12 A kérdező kommentje:
Minőségi tápot és mellé lazacolajat + ízületvédőt kapnak, de a hideg árt az ízületeknek.
2021. szept. 26. 12:34
 5/12 A kérdező kommentje:

Amúgy otthonról dolgozom, szóval meg tudom oldani, hogy napközben is néha beparancsoljam őket, csak utálnak bent lenni. De ha ez kell az egészségükhöz, akkor kérdésem: Ha már nappal sem lesz ilyen meleg napsütés, hanem 10 fok alatt leszünk, mennyi időnként mennyi időre küldjem be őket a házba?

Mert én nem látom rajtuk, hogy fáznának, ha épp már nincs semmi dolguk, akkor is sétálgatnak az udvarban (elég nagy, mire körbe járnak mindent, jöhet a következő kör). Nem remegnek vagy ilyesmi. Bár még nem volt olyan hideg.

2021. szept. 26. 12:40
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm amúgy, hogy segítetek.
2021. szept. 26. 12:41
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Van az a réteg amelyiknek minden mindegy,és azt fogja mondani,hogy hagyd kint a kutyát úgyse lesz baja (az lesz a többség..) és van amelyik azt fogja mondani,hogy vidd be akkor is,ha nem akar bent lenni.


A kettő közt van jó megoldás,hagyd a kutyára.Had menjen be akkor amikor akar,ha átmelegedett akkor úgyis ki fog menni,hiszen sokadjára hangoztatod hogy ők nem szeretnek bent lenni azért vannak kint.


Vagy lesz belőle baja és adod neki majd az izületvédőket és porcerősítőket,vagy te leszel a következő "az enyém is kint van és semmi baja".

Mindenki véleménye más,te látod hogy milyenek a kutyáid.Ha tényleg nem akarnak bemenni akkor nem kell.

2021. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%

Hoban jatszas es az egesz ejszakat a szabad eg alatt tolteni (?) azert van egy kis kulonbseg!!!


Persze ha normalis korulmenyeket teremtesz a kutyanak ... hoszigetelt kutyahaz valami szelvedett helyen es mellette tartalmasan etetsz, akkor nem lesz baj ... sot, ha elsz a XXI.szazad nyujtotta lehetosegekkel es meg egy infrapanelt is fellogatsz valahova - az mar szinte kulteri kutyaparadicsom.

2021. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

Rovidebb szoru kutya is felveszi a teli 'bundat' ha rideg korulmenyek kozott van tartva ... de azert az ilyenekre egy kicsit jobban oda kell figyelni.


Melegveru emlosok az etelbol allitjak elo a szervezetuk mukodesehez szukseges homersekletet ... telen adj neki erosebb kajat, ami egy kicsit tobb hust es zsirt jelent (nem csontot!).


Szelvedett helyen es csapadekmentes kornyezetben jol elvackol egy kutya ... teremts neki telre vedettebb kornyezetet.


Ettol fuggetlenul ... ha bejonnek a nagy minuszok, akkor legalabb az eloszobaba vagy a garazsba engedd be!!!


Kutya amugy nagy tulelo ... sokat bir ... ellenben koran fog megoregedni es meghalni. Ne akarj ilyen sorsot a kutyabaratodnak!!! Nem tul emberseges ... a kutya nem egy targy.

2021. szept. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk minden oldalról falakkal zárt kutyaház van, rengeteg ruhával, és szalmával, több kutya is, hogy melegítsék egymást. Ha éjszakára be vannak engedve fűtött helységbe, és nappal vannak csak kinn, jól bélelt és szigetelt házakban, semmi bajuk nem lesz.
2021. szept. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!