Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon pici varrat maradványt...

Nagyon pici varrat maradványt hogy szedjek ki? : ( Valami gél vagy krém ami "kihúzza"?

Figyelt kérdés

Szemműtét utáni varratszedésen voltunk szombaton, ott átnéztük többször is, de nem láttam meg csak itthon, mert olyan mütyür darabok maradtak a kutyám szeme körül.:( Hívtam is azonnal az orvost, hogy akkor ezt most hogy szedjem ki... Húzzam ki csipesszel vagy ha csomós akkor kisollóval bőrrel együtt, hát ez igen... Altatásban oké, hogy ezt megcsinálta, de nem így.

Na a 3-ból egyet aznap sikerült is kihúzni, de ez a kettő ami még van annyira kicsi, hogy meg sem bírom fogni a csipesszel.

Az előbb már bekentem paradicsommal, mert olvastam, hogy állítólag az is segít kilökni mondjuk egy szálkát is a szervezetnek.

Meg folyamatosan törölgetem szemvidítófüves forrázattal is, de még mindig ott vannak.

Egyéb kreatív ötlet?

Valami gyanta szerű természetes "lehúzó maszk", amit oda pöttyintek megszárad és bele tapad a mütyür varratvég?


2021. szept. 27. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem tudod csipesszel kiszedni, szerintem vidd egy másik dokihoz, aki az utókezelésre is jobban figyel.

De szerintem ne kenegesd mindenféle házi prakitákkal, meg egyebek.

2021. szept. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak az olló segít, semmi más házi praktika, ami magától eltüntetné a varratot. A dokidat meg nem hívni kell, hanem megjelenni nála.
2021. szept. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ha véletlenül lenne itt állatorvos, milyen jó lenne, ugye? >:)


Nos, ha volt esze a koll...a dokinak, akkor felszívódó fonalat használt. Az meg magától "eltűnik".

Kérdezz rá a dokinál, hogy felszívódós e a fonál!

2021. szept. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én a macskának is kiszedtem.Egy hónap bőven eltelt a műtét óta és hívtam 2x is a dokit azt mondta majd magának kiszedi.

Rágta,de ki nem nagyon szedte és kezdett úgy tűnni,hogy be fog neki oda nőni.

Ameddig háton feküdt az ágyon simán kézzel kihúzgáltam,másnapra nem is látszott hogy volt ott valami.


Ne aggódj,a varratszedés alapvetően sem fáj.Nekem már volt rengeteg,és sokszor én szedtem ki a bent maradt szálakat magamnak is.:D

2021. szept. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Természetesen tudom, hogy nem felszívódó varrattal csinálta, akkor nem próbálnám kiszedni. Már a műtét előtt közölte, hogy ezt a fajtát szeretné alkalmazni, mert ez jobb. Állítólag a felszívódó is van, hogy nem, vagy jó sokára tűnik el és okoz gyulladást meg talán ez jobban tart.

Messzi orvoshoz vittük direkt azért, mert voltak referenciái. Miután varratszedés után hazautaztunk nem tudom hogy jelentünk volna meg újra ott, ráadásul eleve közölte, ha nem bírom kiszedni se baj, mert majd kidolgozza. De így nem vagyok nyugodt, mert szerintem ez nem biztos. 4-es ha rágta, akkor az biztos nem a szemén volt, de mint írtam innen is kihúztunk már egyet, de ezt a kettőt még nem sikerült megfogni.

Én nem szeretném újabb altatásnak és dokinak vagy egy újabb dokinak kitenni, ezért szeretném itthon megoldani mielőbb.

2021. szept. 27. 11:09
 6/7 anonim ***** válasza:
20%

Nem,nem volt a szemén de ember a varrat az varrat.húzd ki,mit nyávogsz itt ha nem akarod orvoshoz vinni.

B*szki te kérsz segítséget majd te oktatsz ki minket,hogy nekünk mit kellene gondolni arról,hogy te mit csinálj a kutyáddal.

Ott van előtted,ott a varrat,te látod hogy áll.Ha már gyógyul,és csak ott van az a varrat szedd ki,vagy vidd vissza az orvoshoz/egy másikhoz.Egy közelebbi is képes arra,hogy kiszedjen egy varratot ahhoz nem kell 5 csillagos kuruzslónak lenni.

2021. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én abszolút nem szántam semmit kioktatásnak csak reagáltam a válaszokra és kiegészítettem infókkal amik felmerültek...írásban lehet másképp ment át, pedig tényleg teljesen normális "hangon" kommenteltem és az lemaradt amit pedig mindig odaírok, hogy természetesen köszönöm szépen a válaszokat.
2021. szept. 27. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!