Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajták vannak,...

Milyen kutyafajták vannak, amik vannak annyira életképesek, hogy nem zabálnak folyton olyan dolgokat, amibe bele is tudnának halni?

Figyelt kérdés

Vagy ez nem fajtafüggő, csak a nevelésen múlik?

Nekem nincs kutyám, de nagyon sok ismerősömnek van. Legalább már 10 olyan sztorit hallottam, hogy egyedül hagyták a kutyát, az bezabált valami olyat, amit nem kellett volna és vagy kihányta vagy vitték azonnal orvoshoz. Többen is mondták, hogy direkt olyan helyet kellett csinálniuk a kutyának, ahol nincs semmi olyan nem ehető tárgy, ami beleférne a szájába. A zsebkendőtől az ajtókitámasztó gumiig mindent megeszik sok kutya.



2021. szept. 27. 18:58
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ez nen fajtán múlik. Egyed és nevelés függvénye.
2021. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem fajtafüggő...
2021. szept. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
95%
Kölyök kutyák hajlamosabbak dolgokat szétrágni, megenni. Nevelés, foglalkozás kerdese. Unalmukban is sok kárt tudnak tenni
2021. szept. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Ez miért lenne fajtafüggő? Minden evő meg semmi evő fajta?

Nevelni kell az ebet,vagy elfogadni a rossz szokásait úgy ahogy vannak és meg kell próbálni kerülni a kellemetlen szituációkat.

2021. szept. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Egy jó pásztor kutya nem zabál feleslegesen, elvileg nekik nem kéne ilyeneket csinálni.


Szerintem ez inkább korral jár meg picit múlik a nevelésen, foglalkozás mennyiségén, minőségén és az egyeden is. Két három éves korukig szoktak a kutyák körül a dolgok "felrobbanni". Két kutyám van, aki kölyök kortól nálam van, ők is kb eddig romboltak és a felnőtt idiseim meg nem is tettek tönkre semmit, pedig előtte vélhetően nem foglalkozott velük senki ilyen téren.

2021. szept. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Ez egyed függő szerintem. Persze lehet neveléssel korrigálni egy rossz viselkedést.


Az én kutyámat soha nem tanítottam, de rajtam kívül senkitől sem fogad el semmit. És nem is eszik össze semmit az utcán.

2021. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Egyed függő.
2021. szept. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem fajta függő. Ez a kutya személyiségén múlik.
2021. szept. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!