Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok ilyen...

Milyen kutyát ajánlotok ilyen körülmények mellett?

Figyelt kérdés

Nagyon nagy kertben lenne tartva, ami nem ez az átlagos méret, ami általában szokott lenni a családi házaknál. A város szélén található, hatalmas portával ahol az egész területen lehetne.

Fontos lenne az is; hogy más kutyákkal jól kijöjjön, bár ez inkább egyén függő. Jelenleg nincs másik kutya, de ketten lennének majd és kb egyszerre jönnének kölyökként.

Amiken gondolkoztam :

Nagy testű : Husky, Labrador esetleg Golden.

Kis testű: Törpe schnauzer, uszkár, törpe tacsi, de inkább közepes vagy nagy testű kutyát szeretnék.

Akivel időnként lehet menni túrázni, nem egy lusta fajta, de ne is legyen hatalmas mozgás igénye. Legyen játékos, örök “kölyök “.

Amiket felsoroltam kutyák nekem régóta tetszenek, de sosem volt még velük tapasztalatom.

Ha ah elképzeléseimhez egyik fajta sem illik, kérlek írjátok meg és ajánljatok másokat.

Az álom kutyám a border collie, viszont mivel ő a család kutyája lenne így nem szeretnék bordert. Majd pár év múlva ha már elköltöztem itthonról és tudok neki mindent biztosítani.



2021. szept. 15. 21:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
A border collie tényleg nagyon szép. Én talán a labradort ajánlanám a leginkább. Barátságos emberekkel és kutyákkal is, lehet tanítani és jól érzi magát hosszabb kirándulásokon is.
2021. szept. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

El kene donteni, hogy most kinti vagy kinti-benti/benti kutyat akarsz, csak mert eleg sok kiesik igy a felsorolasodbol. Az meg a masik, hogy munkakutyaval dolgozni kell, nem neha kirandulgatni,az edeskeves lesz, hiaba a nagy terulet, tehat husky mindenkeppen offos.

Es nem kezdunk 2 kolyokkel, egyet is boven eleg lesz nevelni, majd kesobb johet a masik, ha vele minden rendben megy.

Napi szinten mennyi foglalkozast tudsz nyujtani? Setalni vinni kell, ezen kivul ugye farasztani, kert ide vagy oda. Ha elkoltozol, mi lesz a kutyaval? Ha nem viszed, akkor a csaladod torodik majd vele?

2021. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Uszkár és a törpe tacskó benti kutyák, azon túl, hogy megfáznak a hidegben, ők kifejezetten igénylik a szoros emberi kontaktot, szeretnek egy légtérben lenni a gazdáikkal.


Husky, golden, labi mind nagy mozgásigényű fajták, a husky nagy eséllyel elkezdene szökni (igen, a nagy kert dacára), a másik kettő kibírná, de akkor lennének a legboldogabbak, ha minden nap mehetnének sétálni, nem csak alkalomadtán egy-egy túrára.


Egy show vonalú tevrueren vagy grönendael szerintem alkalmasabb lenne erre a feladatra vagy akár a kuvasz is(bár rá kevésbé jellemző, hogy egyből puszipajtás lesz mindenkivel, de egy kis türelemmel bármilyen kutyához hozzászoktatható, főleg a kölykökhöz).

2021. szept. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

Magyar v. Német vizsla, játékosak, barátságosak, nagy területre kiválóak.


Vagy sarplaninac.Elég nomád, szívós kutyák, jól bírják a ridegtartást. Ha kölyökkorától viszed rendesen más kutyák közé, nem lesz vele gond.De ez minden fajtára igaz.

2021. szept. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%

Mudin nem gondolkodtál? Igénytelen kutya, bírja a hideget, de hihetetlenül hűséges, nem szökik.

Viszont nagyon nagy a mozgás és feladatigénye, az igaz.


Nálunk imádja a gyerekeket, nagyon gyengéd velük. Nem szökős, 12 év alatt 1x SEM szökött meg!!!

Szereti a hideget, hóesésben is kint alszik, míg be nem lepi a hó. Egyszer lefotóztam :)

De a bélelt kutyaházat azért megköszöni éjszakára.

Lehet vele sétálni bármennyit, bírja a km-eket.

A szőrét hetente 1x átkeféled, akkor tökéletes állapotban lesz.

De az igaz, hogy nagyon sokat kell vele foglalkozni. Nekem az első 6 évben minden nap több óra ráment. (de megérte :))

2021. szept. 16. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Kettes: Kinti/ benti kutya lenne valószínűleg, de inkább kinti. Nyilván ha kicsi és fázós fajtára esne a döntés akkor télen lehetne bent vagy a teraszon.

Volt már kutyánk, van is kutyánk csak nem azon a helyen. Most nem szeretnék belemenni a családi helyzetembe, mivel eléggé magánügy. Viszont a lényeg, hogy a családom azon részéhez is kellene kutya. Nem különösképpen az enyém lenne és nem is arról szólna a történet, hogy én oda viszem és másra hagyom. Közösen lett megbeszélve, hogy kell kutyus majd és igazából a család szeretné. Valaki kicsit úgy értette, hogy csak néha lenne túra aztán annyi is a mozgatása. Nyilván sétálni vinnénk, foglalkozva, játszani lenne vele, délután munka után. Azért akarunk két kölyökkel kezdeni, mert szerintem az összeszoktatás sokkal nehezebb. A családból többen is foglalkoztak régen tenyésztéssel, csak egy másik fajtával. Ezért is kértem egy kis segítséget, mert a többit kevésbé ismerem.

Az utcánkban van egy labrador és egy husky is. Mind a kettő pici helyen, szinte nulla foglalkozással illetve sosem láttam őket az utcán. Én nem így szeretném őket tartani.

2021. szept. 16. 07:58
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem elég nehéz egyszerre két kölyköt is tanítani, simán ráveszik egymást a rosszra. Legyen inkább egy kölyök, majd 1-2 év múlva még egy, még az is jobb.

Tapasztalataim szerint ha 10 hektáros birtokod van a kutya akkor is a napon fog feküdni és csak néha jár körbe. Attól még hogy nagy a kert nem mozgatja le magát "magától". Igazából a legtöbb nagy mozgáigényű fajta se a szó szerinti mozgást hiányolja hanem magát a foglalkozást, az agyi lefárasztást.

2021. szept. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

A husky szánhúzó, borzasztó nagy a mozgásigénye, és ha unatkozik, nem akadály neki a kerítés, de nézz szét a szánhúzó fajtamentés oldalán, miket írnak, mik a tapasztalatok.

A labrador és a goldi jó lehet, ők már inkább családi kutyák, emberközpontúak, együttműködők, ez tanításnál nagy segítség, mozogni kell velük is, szeretik a túrát, a futást, az úszást, de könnyebb őket lefárasztani, mint egy makacs huskyt.

Két kölyköt egyszerre viszont én sem ajánlok, macerás, főleg kamaszkorban, mikor feszegetik a határokat. Inkább legyen 1-2 év korkülönbség, és akkor jöjjön a második kölyök, mikor az első már stabilan szót fogad.

2021. szept. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket, akkor ezt a kettő kölyök dolgot átgondoljuk. Mivel mindenképpen lett volna közöttük korkülönbség, nyilván egyszerre nem feltétlenül tudtunk volna két megfelelő kutyát találni, így nem kizárt a félév sem, de akkor inkább várunk a másikkal még egy kicsit többet.
2021. szept. 16. 09:44
 10/18 anonim ***** válasza:
13%

Ilyen határozatlan embernek minek kutya?


Még a kutya fajtáját sem képes önállóan eldönteni.Ilyennek minek????


Én első látásra szerelmes lettem a kutyámba.....

2021. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!