Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtá(ka)t ajánlan...

Melyik kutyafajtá(ka)t ajánlanátok lakásban való tartásra, kezdő kutyatartónak?

Figyelt kérdés

Nem teljesen vagyok kezdő kutyák terén, mert nagyon sokat olvasok/olvastam sok fajtáról ill. nézek/tem utána(bár élőben még nem tartottam kutyát), itt is azért teszem fel a kérdést, hogy minél több információt gyűjthessek.

A legfontosabb szempontok, hogy lakásba való tartásra alkalmas, kezdő kutyatartónak ajánlott, egy alapvetően egészséges fajta legyen, kibírja az egyedüllétet, amíg egyetemen/később pedig dolgozni vagyok, illetve hogy esetlegesen akár magammal tudjam vinni munkába/egyetemre,ne legyen egy alapvetően ugatós fajta és hogy ne legyen extrém a mozgásigénye ill vadászösztöne és önfejűsége(ha kordában tarthatóan önfejű ill munkál benne a vadászösztön, az természetesen nem gond, de ne legyen túlzottan makacs, elvégre még kezdő vagyok-kutyasuliba ettől függetlenül mindenképpen elvinném). Az, hogy mennyire vedlik, hosszú, - rövidszőrű vagy éppen szőrtelen, méret (előnyben részesítem a kisebb méretet, de nagyobb is jöhet) csak másodlagosak.

Az, hogy egy csomó minden egyrészt egyed, tenyésztésés nevelés/szocializáció függő is, azzal tisztában vagyok. Alapvetően fajtajelleg alapján keresek kutyafajtákat. (akár lehet keverék is, de ahhoz is szeretnék az adott fajtajellegek alapján dönteni, hogy egy keveréknél is mire számíthatok majd)

Eddig kistestű fajtákat néztem, de jöhet minden, kíváncsi vagyok.

Saját tapasztalatok is érdekelnének.

Köszönöm a segítséget!



#egészség #ugatás #mozgásigény #Lakásban tartható kutyák #Önfejű kutyafajták
2021. szept. 19. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Nekem a border collie fajtamentéstől van a fajtára hasonlító, de keverék kutyám lakásban, kb. amiket elvársz, azok igazak rá, persze van hiperaktívabb védencük is, meg az enyémhez hasonló is, ők korrektek, nem sóznak rá az emberre lutrira kutyát, ha épp egyik sem passzolna hozzád. Ha nem vagy elkötelezett egy fajta iránt, bármelyik menhelyen tudnak ezek alapján kutyát ajánlani, csak az olyan gazdikereső posztokat kerüld el messziről, akik altatással fenyegetéssel hirdetnek, nekem azoknál gyanús, hogy bárkinek odaadnák a kutyákat átgondolatlanul, úgy is, hogy a kutya-gazdi páros nem passzolna.

Hogy magaddal tudod-e vinni munkába, egyetemre, az sokkal inkább a sulitól, munkahelytől függ, ez azért még nem elterjedt.

2021. szept. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Majdnem minden fajta jó lakásba (nagy/óriás juhász-és pásztor kutyák semmiképp!),az a lényeg,hogy olyat válassz amit le tudsz mozgatni,és aminek van elég helyed a lakásban.Ezen felül lehet a többi elvárásod szerint is szortírozni.

Minél kisebb annál jobb neked,hiszen egyenlőre nincs állandó lakhelyed,kutyával albérletet és kollégiumot találni pedig nehéz és költségesebb.(többnyire egy kaucióval többet kérnek,ha van kutya)

2021. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!