Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi konzervet kéne adnom...

Mennyi konzervet kéne adnom egy 10 hetes kölyökkutyának, aki felnőttként 80kg körül lesz?

Figyelt kérdés

Csak délben adnék egy adagot, reggel és este száraztápot eszik.

A dobozon azt írják 400g/10ttkg, de ez felnőtt kutyára.

Zooplus - Rocco márka.

Mennyit adjak?

Köszönöm.


2021. szept. 29. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
A doboz felnőtt kutyának egyszeri teljes értékű mennyiséget ad meg. Ne úgy etesd mert a száraz mellet így e fog hízni. 2X kell etetni egy kölyök kutyát délben inkább csak nassolásnyi adagot kapjon (jó nagy kutyának néz ki szóval olyan 3 evőkanál, de ha igényli több is lehet). De először keveset adj neki mert nem minden kutya bírja a nedveset. Enyémnek megy a hasa tőle.
2021. szept. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Felesleges variálni, kapjon csak tápot napi háromszor. Viszont mivel írod, hogy nagytestű lesz, ezért kiegészítésként mehet neki valami ízületvédő (glükozamin,zöldkagyló, ilyesmi) nyugodtan, pl. GlycoFlex 600, hogy támogasd egy kicsit növekedés közben. És tartsd inkább kicsit soványan, hogy a gyors növekedés közben ne terheld ezzel és elkerüld az ilyenkor lehetséges csonthártya gyulladást.
2021. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem értek a konzerves tápláláshoz, de feltételezem van kölyöknek való (esetleg óriás termetű kölyöknek való?) és rajta van az adagolás. Ha mégsem, akkor én a következő oltás (12 hetes) alkalmával tanácsot kérnék az etetéshez. Az a biztos. Azért egy 80 kg-os kutyánál biztosan sokkal több dologra oda kell figyelni, és elképzelhető, hogy nem is a konzerv a megfelelő étel számára...
2021. szept. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Lényegtelen, hány kiló lesz. Az a lényeg most hány kiló. És kölyöknek valóval etesd.
2021. szept. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oké, akkor kölyöknek hány gramm kéne ttkg-onként? Vagy 10 kilónként?
2021. szept. 29. 10:48
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Rá lesz írva a konzervre, olyat kell venned ami kölyöknek való.
2021. szept. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
4-es, szerintem egyáltalán nem lényegtelen. Azért az extra nagy termetű kutyák, úgy 45-50 kiló felettiekre gondolok, általában gyorsan nőnek, ám az ízületeik erre a hirtelen növekedésre még nincsenek felkészülve. Étrendkiegészítő biztosan javasolt lesz, de pl. egy tápnál, legyen az száraz, vagy nedves, nem lesz mindegy az összetétele, fehérje mennyisége sem. Én biztosan nem itt kérnék ehhez tanácsot, hanem az orvostól.
2021. szept. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Találtam is érdekes cikket a témában.


[link]

[link]

2021. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
na szóval nekem van óriástestű kutyám. 10 hetesen kell a napi háromszori étkezés, ami száraztápban egyszerre kb. 150 g-ot jelent. 6 hónapos kora körülre már elég neki a napi kétszeri étkezés. Bár tény, hogy az én kiskutyám - amikor még napi 3x evett - este ette a legtöbbet, majd reggel kicsit kevesebbet, és ebédre a legkevesebbet. Ha ragaszkodsz a konzervhez ebédre, akkor az legyen max 2-3 evőkanál konzervkaja. Óriástestűnél érdemes kevesebb kaját adni, mint ami a zacskóra írva van. Ilyen kutyát vékonyan kell felnevelni, hogy a növekvő csontjait ne nyomja a nagy súlya. Én a száraztáphoz kevertem egy kis túrót vagy görögjoghurtot, mert a természetes fehérje nagyon jó, ráadásul ízletesebb neki, és jobban csúszik a kaja. Dogoteka MAxi táplálékkiegészítő (régi nevén Proartleg maxy) nagyon jó az óriástestű kölyköknek, az izületeit erősíti, hogy ne legyenek görbe lábai.
2021. szept. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%
Konzerv 90%a víz, mindegy a márka vagy a minőség . Profi egy fajta táppal vitaminokkal célszerű etetni , néha nyers dolgokkal is . Váltani korosztályonkent kell .
2021. szept. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!