Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be tudom szoktatni házba?

Be tudom szoktatni házba?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon aranyos kb. 4 éves kis Tacsi-csivava (vagy stafford,igen úgy néz ki..) kutyám,aki kb. 4 éves (picit kevesebb) és pici termetű kb 6.5kg. Mikor kicsi volt benn volt velünk a házban,de azt vettük észre, hogy nagyon szeret az udvaron lenni és "kitettük".. Nagyon boldog volt, szaladgált sokat, játszott:) mondjuk még mindíg. De mivel ő nagyon bújós kisasszony,ha lehetne behoznám a szobámba :) és velem tudna aludni. Nyilván megfürdetném és a többi. Na a kérdés! Ilyen korban még meg lehet tanítani szobatisztaságra? Mikor kicsi volt sokszor odament az ajtóhoz kaparni,jelezte,hogy dolog van.. de sokszor nem.. szerintetek meg tanulná? Valamint neki jobb lenne bennt nálam? Igazából mivel imádja a helyét kint úgy gondoltam, hogy amég suliban vagyok kint van és ha haza érek akkor velem lenne bennt meg nyilván akkor este is bennt.. Mi a tapasztalataitok? Egyébként nagyon okos kutya,és imádom 😍

2021. szept. 29. 17:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el,hamarabb beszokik,mint gondolnád. Sőt,ki se akar majd menni. ;)
2021. szept. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Valahogy egyszeruen nem tudom elhinni, hogy telen is imad kint lenni egy rovidszoru, kistestu kutya.

Max beletorodott a sorsaba.

Termeszetesen jo lenne, ha bent lehetne, de nem csak este. Kutyaajto egesz jo kis cucc, akkor mehetne ki es be, amikor akarna.

2021. szept. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#2! Télen sem fagy meg, talán...


A kisháza melegre van megcsinálva+ van neki egy közel 30m2-es "király terme":D oda egyáltalán nem fúj be a szél... Ott bent ilyen puha cuccok vannak,amiket szeret,mèg fotelja is van :D szóval szegény jól beletörődött szerintem is a sorsába... :'(

2021. szept. 29. 19:40
 4/11 A kérdező kommentje:

#1 Remélem. :)


Igazából nyilván nem én döntöttem úgy, hogy ő csak kinti kutya legyen,hanem anyám.. Mert úgy volt, hogy ha nem megy ki akkor elmegy a menhelyre. :/ Annyit tudtam neki kiharcolni, hogy kint lehessen. Amúgy meg hálás nekem visszagondolva, hogy nálunk maradt,mert szeretjük mindannyian.(igen... Tudom mi a vélemény anyámról,nem kell leírni)

2021. szept. 29. 19:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyen korban még meg lehet tanítani szobatisztaságra?"

Valószínűleg mostanra azt szokta meg, hogy kintre végzi a dologát, nektek csak meg kell adni rá a lehetőséget és rá kell dicsérni. Ettől függetlenül ugyanúgy kellene kezdeni, mint a kicsiknél, 2 óránként kivinni, aztán amikor megértette a feladatot akkor a növelni az időtartamot. Gyorsabb lesz, mint a kölyköknél.


"Mikor kicsi volt sokszor odament az ajtóhoz kaparni,jelezte,hogy dolog van.. de sokszor nem.. szerintetek meg tanulná?"

Az, hogy eddig se ment, az a ti, illetve ha fiatal vagy, leginkább a szüleid kompetenciájat minősíti, NEM a kutyát. Amúgy nem elvárható a kutyától, hogy jelezze, ha ki kell mennie, nektek kell rá odafigyelni, hogy legyen lehetősége üríteni.


"Valamint neki jobb lenne bennt nálam?"

Azon túl, hogy nem fázik meg, nem cseszi szét az ízületeit a hideg, a kutya családi lény. Ti vagytok a családja. Egész nap arra vár, hogy veletek lehessen, amíg ti dolgoztok, bevásárolotok, ügyintéztek, haverokkal lógtok, rá meg jobb esetben is kb. 2 óra jut rá, a maradék 20 óraban meg kint van egyedül.


Ja igen: a kaka és pisi megfelelő elhelyezésén túl kardinális kérdés még a szemkontaktus, tiltószó, marad, kérem, kapuszabály. Illetve alapvető együttélés pl. hová nem megy be a kutya (pl. kamra), hová nem megy fel (pl. ágyak), kukát nem szedi szét (vagy elrakjátok) stb. Illetve fokozottabb foglalkozás: séta, játék, tanulás, hogy ne saját magát kelljen mozgatnia, lekötnie (abból szokott a hiszti lenni az emberek részéről: "rombol", "a fevelet is megugatja" és hasonlók). Szóval szerintem ebben az irányban is tájékozódnod kellene, hogy anyud ne tudjon belekötni.

2021. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De mi az,hogy szeret kint tenni és ezért kiteszitek a szűrét? Miért nem volt elég kiengedni amikor ki akart menni? Fuck logic,én is szeretek túrázni,de b*zdmeg ezért ki ne hordjátok a dolgaim az erdőbe. 🤣
2021. szept. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja,látom a kommentet.Tehát nem is "kint szeretett lenni",hanem bent rongált,megnevelni nem tudtátok,anyád meg megelégelte és azt mondta nem kell kutya,de ahelyett hogy kapott volna egy jó gazdát 4 évig kint lakott télen-nyáron.

Szerencsétlen..

De legalább az agyatokhoz kaptok mielőtt az ízületeire megy a hideg.Remélem azért oltva van,ha már "kinti kutya" és anyád nem döntött arról is úgy,hogy vagy menhely vagy nincs költekezés a kutyára..:D

2021. szept. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Látod, kérdező, kár itt érdeklődni, csak a lecseszést kapod, akármit is csinálsz. Itt a kutyások fele embergyűlölő, nekik csak az lehet jó gazda, aki a kutyáját minden más elé helyezi, baltachin ágyon altatja a hálószobában, legalább 3 különféle szakemberhez hordja rendszeresen (kutyatréner, pszichológus, kutya-diatetikus), és Norvégiából rendeli neki a friss tokhal-kaviárt. Szóval ne vedd magadra ezeket a ledorongolásokat, ezek mind vérkutyások. :D
2021. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8-as, neked most komolyan az a problemad, hogy emlitesre kerult egy teny, amit minden ertelmes ember fel tud fogni?

Miszerint kistestu es/vagy rovidszoru kutyat nem tartunk kint?

Sajnalom, ha neked nincs agyad, szar lehet igy elni, de akinek egy pici esze van, az ezt meg tudja erteni.

Vizslam van, sokkal-sokkal nagyobb, mint a kerdezo kutyaja, de ha hideg van, meg pisilni es setalni is alig akar kimenni, annyira fazik.

2021. szept. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én fel tudom fogni, nem erről van szó, viszont a kérdező nem valami gonosz állatkínzó, aki láncra verve akarná kint teleltetni a kutyáját, ő segítséget kér, szereti a kutyát, miért kell letámadni?
2021. szept. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!