Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány hetes kortól érdemes...

Hány hetes kortól érdemes elkezdeni pórázhoz szoktatni a kuytust?

Figyelt kérdés
2021. júl. 12. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Azonnal, ahogy elhozod, de akkor már lehet régóta szoktatták.
2021. júl. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Majd amikor megkapta az osszes oltasat es elmentek setalni a nagyvilagba. Nem kell kulonosebb szoktatas a porazhoz, nem ez lesz a fo problemad az elso lepeseknel.
2021. júl. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Párszor már ráadtam a hámot és pórázt, de többnyire lefeküdt csak meg mintha zavarta volna.
2021. júl. 12. 15:49
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztők 4 hetes korukban már nyakörvet raknak a kölykökre, azzal különböztetik meg őket.


Szerintem a kutyádon nem volt ilyesmi, rakd rá a hámot és hagyd rajta nyugodtan, megszokja. Valószínű, hogy zavarja, hogy valami van a testén, szokatlan neki.

2021. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!:)
2021. júl. 12. 16:14
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Milyen fajta kutya? Ha nagyobb fajta akkor már most is nyakörvet használj, a hámmal csak problémát okozol magadnak. Nekem 4 és fél hónapos németjuhász keverékem van jelenleg, amint lehetett kapta a nyakörvet.

De hogy válaszoljak is. Játssz a kutyával, tedd rá a nyakörvet/hámot majd vedd le. Játssz vele majd újra ismételed. Ezt megteszed párszor és megszokja, hogy valamit rá akarsz tenni. Utána mehet az, hogy felrakod majd folytatod a játékot, ezáltal elvonod a figyelmét. Fél 1 óra próbálkozás elég ha kis korban kezded. Lényeg, hogy (legalábbis nyakörv esetén) ne hajolj fölé, mert megijdehet, aztán félni fog egy ideig, rángatni fogja magát stb. Ha már megy az ültetés, akkor le is ültetheted, hogy megszokja, hogy le kell ülnie, ha rá akarod tenni. Nem baj ha még nem tudja, utólag megtanítható.

2021. júl. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a nyakörvet javaslom, könnyebb lesz “irányítani” a kutyát. Szerintem már most elkezdhetitek, szánjatok rá mindennap egy kis időt vagy ilyen kétnaponta. Járjátok körbe a lakást meg ilyenek :D
2021. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam a kiskutyával h a nyakörvöt ráadtam h megszokja és naponta többször pórázon sétáltattam a kertben (nyilván ha nem kertes házban laksz akkor mondjuk a lakásban is sétáltathatod)
2021. júl. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Hamot nem szabad kolyokkutyara rakni, mert a fejlodo izuleteknek nem tesz jot!


8-10 hetes koraban, mikor elhozod a tenyesztotol, akkor mar lehet ratenni. Nyilvan nem fogja tudni, mit kell csinalni, de eleg ha csak napi tobbszor par percet rajta van, hogy szokja.

2021. júl. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
2 nap múlva lesz 10 hetes, naponta ráadom a hámot hogy szokja természetesen lazán nem úgy hogy ráfeszüljön! Aludni simán elalszik benne,ha sétál néha zavarja csak.
2021. júl. 13. 13:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!