Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyről ideiglenes befogadá...

Menhelyről ideiglenes befogadás télire? Jó ötlet?

Figyelt kérdés

Helyi menhelyen sétáltattam és látva, hogy nem a legjobb körülmények uralkodnak, elgondolkodtam, hogy ideiglenesen befogadok egyet. Közeleg a hideg, az összes kutya (pici kölyköket kivéve) kinti kenneles, csak faházuk van. Volt pár kisebb testű, rövidszőrű is, akik minuszokban biztosan fázni fognak. Közülük választanék, hogy legalább addig is melegben legyen. Van 2 sajátom egyébként, szintén kicsik és rövidszőrűek, 10 fokban már meg akarnak fagyni. Felszerelésből (fekhely, hám, póráz, tál, ruha) van itthon, így etetésen kívül nem jelentene többlet költséget.


Mi a véleményetek?



2021. okt. 6. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Csak télre fogadnál be így ideiglenesen kutyát, vagy maradhatna utána is, ha esetleg addig nem gazdisodna?
2021. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem jó ötlet. Az állatoknak is vannak érzéseik. Te mit szólnál, ha befogadna valaki, megszeretnéd, majd pár hónap múlva dobna ?
2021. okt. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
Külön kifutó, kennel, rozsdamentes acélrácsokkal, amiket nem tud megrágni.
2021. okt. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akár maradhatna is, ha tényleg annyira jól beilleszkedik a falkába.


#2 szerintem még mindig jobb, mint egy kennelben várni hónapokat, főleg téli hidegben.

2021. okt. 6. 11:04
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Az tényleg nem jó ötlet, ha télre kiveszi aztán a jó idő beálltával megy vissza a rideg kennelbe, de alapvetően az ideiglenes befogadás hasznos, és könnyebbé teheti a kutya gazdisodását, az ideiglenes befogadónál megkezdődhet a szocializáció, szobatisztaságot tanul, rendszert tanul, esetleg más állatokhoz is hozzászokik, könnyebb kiismerni a jellemét, nyugodtabb környezetben van, ami rehabilitáció esetén fontos. Az én kutyám is ideiglenes befogadónál volt, mielőtt hozzám került, és nem volt ebből semmi baj.
2021. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem meg jo otlet, addig sem fazik, es nelkuloz az a kutya. Ha ideiglenes gazdi vagy, csinalhatsz rola par jo kepet, es segithetsz igy is a gazdasitasaban, vagy marad nalad, ha jol kijon mindenkivel.
2021. okt. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
88%
Jó ötlet, de az ideiglenes befogadás nem így működik. Nem mondhatod, hogy tavaszig vállalod a kutyát, addig kell vállalni, amíg nem talál gazdát. Ez lehet hetek, hónapok, évek, de az is lehet, hogy nálad ragad. Ennek tudatában vállalj ilyet. Egyébként szép dolog.
2021. okt. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ideiglenes befogadás nem annyiból áll,hogy haza viszed és fizetik mindenét csak nálad legyen.

Hozzád fognak menni az érdeklődők ismerkedni vele rendszerint,vagy pedig neked kell bevinni ezekre a menhelyre ameddig egy-egy órát ismerkednek vele.Ez személyenként 3-4 alkalmat jelent.

Ha be fogják fogadni akkor onnan is viszik el tőled,vagy megint csak neked kell bevinni.

2021. okt. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%
Ideiglenes kutyarol annyit: ... meghalt az oreg cicam es ki voltam lelkileg. Noverem megsajnalt es pont akkor vette meg a 3.kutyajat es azt mondta - "nevelgesd egy darabig amig akkora nem lesz, hogy be tudjuk mutatni a nagy kutyaknak" :))) .... azota van egy kozepazsiaim akit ugy megszerettem, hogy vissza nem adnam a tesomnak - pedig egyik porcikam sem kivanja, de ilyen a 'szerelem' :)))
2021. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!