Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le szoktátok otthon vágni a...

Le szoktátok otthon vágni a kutyának a körmét vagy mindenképp kozmetikusra/állatorvosra bízzátok?

Figyelt kérdés
2021. okt. 8. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%
KARMÁT
2021. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

A farkaskarmokból kell csak vágnom (igaz a háromból is csak egyből) a többi normálisan kopik, szóval igen, ezt a negyedéves procedúrát megoldom itthon egyedül.

Nyulaimnak viszont minden körmét bizonyos időközönként vissza kell vágnom, azt is megcsinálom én.


Nem olyan nagy ördöngösség, ha tudod, hogy mit kell csinálnod. Csak meg kell nyugtatni és rögzíteni az állatot, jó szerszámot kell választani, és tudni (ha nem lehet látni), hogy meddig tart kb. az élő rész, aztán gyorsan és határozottan le kell vágni.

2021. okt. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Én vágom, mert bepánikol, ha más nyúl hozzá. Rossz élmény érte. :-( Az meg nem oké, ha minden ilyen alkalommal bódítani kell.
2021. okt. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Én nem merem, úgyhogy kozmetikussal vágatom néhány havonta. A tengerimalacokéval együtt.
2021. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Anyuéknak lett egy törpetacskója. (Én már nem otthon lakom, férjhez mentem.) Beszereztek egy ollót, ami erre szolgál. Hááát.. Kénytelen volt elvinni kutyakozmetikába, de szegény ott is visít mindig, mint akit ölnek. Pedig soha nem vágtak bele, mint tudjuk, egyáltalán nem fáj.

Egyébként imádnivaló, de ezek szerint nagyon kényeskedő, kis hisztis hüle. :)

Szóval attól függ, a kutyád milyen típus. Meg lehet tanulni, csak a megfelelő eszközt kell beszerezni.

Nekünk vizslánk van, nem kell vágni, annyit megyünk, kirándulunk vele, hogy nem kopog a betonon.

2021. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%
Én vágom mindháromnak.
2021. okt. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Az a kutya amelyik rendesen van setaltatva, annak magatol kopik a korme es nem kell hozzanyulni ... max mint az elso is irta, a farkaskorom kivan nemi karbantartast - ezt az allatorvossal szoktam levagatni amikor megyunk a kotelezo szurira.
2021. okt. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
Ha egy kutya eleget mozog lekopik a körme és meg van oldva. De ha nem mozog eleget te is le tudod vágni.
2021. okt. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A farkaskarom nem kopik magától, akármennyit van mozgatva a kutya.
2021. okt. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Még kölyökkutya, eddig nem lehetett utcára vinni, természetesen eleget lesz sétáltatva a későbbiekben:)
2021. okt. 8. 12:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!