Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen gyantázási lehetőségek/...

Milyen gyantázási lehetőségek/módszerek vannak?

Figyelt kérdés

2021. jan. 3. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Talán a legegyszerűbb megoldás a gyantacsík. Ezt minden drogériában megtalálod. Felmelegíted dörzsöléssel a kezedben, a csíkot rárakod a bőrödre, majd lehúzod. Utána ajánlott gyantázás utáni krémet (stb.) használni.

Létezik pl. A Veetnek, és az X-epilnek a gyantázó készüléke, ezt ismerőstől tudom, hogy jó. Ebbe a készülékbe kell venned belevaló gyantatömböt (talán így tudnám a legjobban leírni), majd felrakni melegedni (persze a gyantát csak újra kell venned, ha elfogy a régi, alapból azzal jár). Ennek a készüléknek a tetején egy henger van, azzal viszed fel a gyantát a felületre, majd lehúzó csíkkal leszeded. Ez a megoldás azért jó, mert csak a gyantát + lehúzócsíkot (ami nagyon olcsó) kell bele újra venned. Ez hosszabb távon sokkal olcsóbb, mint a gyantacsíkokat megvenned.

Ezeken kívül a drágább megoldás (ami szintén „visszatérül" egy idő után), amit a gyantázó szalonba is látnál, a „sima" gyantázó gép. Ebbe gyanta gyöngyöket kell venned, az felmelegíti, majd spatulával kell felvinned a bőrödre, és gyantacsíkkal lehúzni. Létezik olyan gyöngy is viszont, amit felvitel után csak simán lehúzol/lerántasz kézzel. Ez a készülék drágább, mint az ezelőttiek (azok szetbben olyan 5000 Ft-osak), és a gyöngyök is drágák tudnak lenni.

Ami pedig teljesen házi és még olcsó is (viszont sok takarítást igényelhet), az a cukorgyanta. Ezt én is kipróbáltam, és imádtam (persze ezt is lehet drágán, boltos változatban venni). Találhatsz hozzá interneten receptet, de citromlé, cukor és olaj kell hozzá (de nem emlékszem pontosan a hozzávalókra). Miután elkészítetted, ajánlottan, kesztyűvel felkened a bőrödre, majd egy hirtelen mozdulattal lerántod. Viszont mivel igazából egy cukorszirupot készítesz ezzel a módszerrel, a mosogatás sok időt fog igénybe venni.

Ahol az árakat viszonyítottam, hogy „drágább", „olcsóbb", mind a gyantázó szalonban/ kozmetikusnál lévő gyantázáshoz képest értettem.

Remélem segítettem!

2021. jan. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Igen, sokat segítettél :)

2021. jan. 9. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!