Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya örökbefogadás is...

Kölyökkutya örökbefogadás is mentésnek számít, vagy csak azok a kutyák, akik megjárták a poklot?

Figyelt kérdés
Az első 3 kutyámat felnőttként fogadtam örökbe, de most lettek cicáim és baromfiak a ház körül, nem merek kockáztatni, hogy a felnőtt kutya már sehogy sem fogadja el a többi állatot.
2021. okt. 9. 11:59
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha "örökbe fogadod" akkor az már "mentés".
2021. okt. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
(Szerintem) Az örökbefogadás minden állatra vonatkozik, amiért felelőséget válalsz. A mentés (szintén személyes véleményem szerint) minden olyan örökbefogadás, amikor nem vásárolod az állatot.
2021. okt. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem minden mentés ha nem tenyésztőtöl veszed az állatot, mivel megelőzöd hogy rosszabbra forduljon a sorsa.

Viszont ma már fizetés nélkül még menhelyről se lehet állatot elhozni, szóval abba az értelembe amit a #2 írt, szerintem már csak a facebookos ingyen elvihető cicák számítanak bele.

2021. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Egyértelműen mentés ha te nem fogadod örökbe lehet utcára vagy menhelyre kerül.
2021. okt. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3as úgy értettem nem vásárolod magát az állatot, menhelyen csak az ellátását, oltásokat, stbt fizeted ki.

2 voltam

2021. okt. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
37%
Mentes? Inkabb befogadas. Gondoskodni kell rola sok even keresztul es foglalkozni vele hiszen egy erzo leny. Nem megmented, hanem megosztod vele az eletedet. Jo dolog kutyazni ... hajra! :)
2021. okt. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%
Attól függ... Szaporítótól beszerezve sokan gondolják, hogy mentenek, de az nem mentés, mert csak a szapit támogatod, hogy csinálja a következő almot.
2021. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

A mentés szerintem egy állat rossz körülmények közüli kiszabadítása. Szerintem nem egyenlő azzal hogy ingyen elvihető állatot hazaviszel mondjuk jófogásról.


Példa; Én is hirdettem már macskát, mert valami agyhalott bedobott öt kicsit a kertembe. Mindent megkaptak, cumiztattam őket, bent voltak, minőségi táp, orvosi ellátás stb. Ebből a helyzetből szerintem nem mentették ki őket akik elvitték. Nem volt itt se sz4r sorsuk. Nem szemvedtek, nem voltak boldogtalanok.

Mentés lett volna, ha első percben kibaxom őket egy dobozba a ház elé, hogy vigye aki akarja.

2021. okt. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. okt. 9. 14:58
 10/10 anonim ***** válasza:
81%

Szaporítótól akkor mentés, ha jelented, és elkobozzák a kutyáit.

Ha utcán találsz kidobott kölyköket, az mentés. Egyesülettől örökbe fogadni szintén, kölykök is vannak.

2021. okt. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!