Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » “Idős” kutya mellé kölyök?

“Idős” kutya mellé kölyök?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves (nagyvalószínűséggel németjuhász agár keverék) szuka kutyusom,aki sajnos nem a legbarátságosabb a kutyákkal szemben(..),viszont nagyon gondolkodok egy kölyök kutya örökbefogadásán,mivel szerintem az még a helyzeten is javíthatna,hogy semleges viszonya legyen az ismeretlenekkel.

Nektek mi a véleményetek, szerintetek érdemes lenne beruházni még egy kutyusra,vagy nem fogadná be a jelenlegi?



2020. aug. 10. 13:57
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem! Ha nem barátságos idegen kutyákkal az új kutyát sem fogja bírni, főleg egy kölyköt aki még pörög. Már eleve idősebb kutya mellé is hülyeség kölyköt venni, csak idegesítené lehet meg is támadna.
2020. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem ha nem tudtok szakszerű segítséget kérni, akkor nem érdemes, én nem kísérleteznék, mert a kicsi látja kárát. Egy 8 éves kutyával már nem olyan egyszerű ám elfogadtatni egy másik állatot, ha egész életében egyedül volt veled, nem kellett osztoznia a figyelmeden.
2020. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Tapasztalatból mondom hogy alapvetően semmi gond nincs azzal ha idős kutya mellé kerül kölyök. Más foglalkozást igényelnek, ennyi. Jót tesz nekik a kutya társaság, az enyém pl méginkább kinyílt tőle.


De ez csak és kizárólag akkor működik ha az idős jól nevelt és rendesen szocializált. A kérdezőé nem az, tehát addig semmiképpen se gondolkodj második kutyában amíg az első nem tud viselkedni. 8 éves már, élete felét így élte le, berögzült viselkedés amin nehéz változtatni. Ettől függetlenül egyáltalán nem lehetetlen, kérj szakszerű kiképzői segítséget. Idővel és türelemmel csodákat lehet elérni.

2020. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Ne. Előbb a meglévő kutyust kell szocializálni, más kutyákhoz szoktatni, közömbösíteni, mielőtt új kutyát vinnétek mellé.

Vagy, ha nem tudtok/nem akartok ezzel foglalkozni, akkor maradjon egyke kutya.

2020. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%

Minek pontozzátok le a hármast? Pont hogy jót ír.

Először neveljétek meg, de utána vegyetek mellé nyugodtan egy másik kutyát ha szeretnétek.

2020. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
öregnek nem öreg a kutyád ha jóval 10 felett lenne az öregecske.Az én kutyáim 22 évig és 17 évig éltek.Pont 7 éves volt a kutyám mikor találtam egy kidobott csivava-foxi keveréket.Ráadásul mindkettő egynemü volt.Semmi gondot nem okozott.Arra ügyelj hogy mutasd meg neki ha lehet sétáltasd és az utcán legyen a randi ne az ő területén egyből.mert ha beviszed egyből nem biztos hogy örömmel fogadja.Az is jó ha a kiválasztott kutya szaga rajtad van vagy kérj egy olyan törölközőt vagy plédet amiben a kiskutya szaga benne van azt vidd elsőnek haza.,eglátod hogy reagál mert az is lehet hogy nagyon örül majd egy társnak ha szuka biztos anyai ösztön is vezérli majd.Próba,nem beszélnélek le a tervedről csak okosan.Hihetetlen jó dolgok tudnak történni nem kell mindjárt egy vérszomjas fenevadat láni benne mert a természete más.
2020. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Én 14 éves mellé hoztam 10 hetes kölyköt, na az nagy meló meg nagy váltás volt. Alapvetően duplázódott a teendő, mert amit az egyik igényel, azt a másik nem. Sok türelem kell hozzá, mivel nem tudhatod előre, hogy hogyan fognak passzolni.
2020. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
5-ös, én eggyel előtte írtam le kb ugyanazt, engem meg felpontoztak. Nem mintha panaszkodnék, csak én sem értem, mi vezérel egyeseket az értékelésnél 🤷‍♀️
2020. aug. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Verfurdo lesz.
2020. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

Rosszul gondolkodsz. Mindig a fiatalabb kutya tanul az idősebbtől és nem fordítva.


Szóval lesz két agresszív kutyád. Nem jó ötlet

2020. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!