Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mennyire normális egy...

Ez mennyire normális egy kölyök kutyánál?

Figyelt kérdés

4 hónapos és tudom, hogy a rágás az még normális, de nem lehet simogatni, dögönyözni, mert folyamat harapdál, rág játékból és mivel hegyes kis fogai vannak azért tud fájni elég rendesen.

Rászólunk és nem hagyjuk neki, de így is csinálja.

Kutya oviba fog járni csak még nincs meg minden oltása.

Nyugtassatok meg, hogy ez valamilyen szinten még normális ebben a korban.


2021. okt. 14. 11:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%

Nem hagyod neki, de így is csinálja. Tehát hagyod neki. Ha nem hagynád, nem csinálna. Állítsd le, neveld meg, tiltsd le. (A letiltás pedig annyit tesz, hogy eléred, azonnal hagyja abba az adott viselkedést és ne kezdjen bele újra.)

Normális, persze, de az nem, hogy ráhagyod és csinálhatja. A normális az lenne, hogy megtanulja, hogy mit rághat, mit nem. Mikor játszhat veled, mikor nem.

2021. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Nem hagyom neki, egybol kiveszem a szajabol es mondom neki, hogy “nem”. De mivel szeretném simogatni ezért elkerülhetetlen, hogy elkezdje rágni a pulcsim, kezem.

Rengeteg jateka van, amit rághat, de ennek ellenére a simogatást is annak veszi és egyből begajdul és rágni kezd. Ezért kb nem lehet simogatni sem. Csak amikor le van higgadva…

2021. okt. 14. 11:11
 3/30 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, kiveszed a szájából, rászólsz, majd újra elkezdi rágni. Tehát mégis hagyod neki.

Simogatod, ő harap, rászólsz, de legközelebb megint el kezd harapni. Tehát hagyod neki.

A tiltás azt jelenti, hogy eléred, hogy AZONNAL álljon le a viselkedésből és legközelebb se kezdje újra! De te jelenleg nem tiltod, csak tiltogatod, ami semmit nem ér. Jóval erélyesebbnek, következetesebbnek, határozottabbnak kellene lenned. És tudnod kellene, hogy hogyan neveld, hogyan állítsd le, ha kell hogyan büntesd le, hogyan tanítsd meg a megfelelő viselkedésekre.

2021. okt. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Akkor kedves Cesar Millan kérlek avass be , hogy hogyan tudnám “tiltani”? Mi többet tudnék tenni, mint hogy határozottan rászólok, hogy “nem” és kiveszem a szájából a dolgokat?
2021. okt. 14. 11:19
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ilyenek a kölyök kutyák. 4 hónaposan már lassan fogzani fog, már most kellemetlen lehet neki, fájhat az ínye is. Ha megvolt a fogzás, enyhülni fog a harapdálás is és onnantól a simogatást is jobban elviseli majd, nem fog annyit harapdálni, szépen le lehet szoktatni róla. Nincs vele semmi gond, ez egy ilyen időszak, amit túl kell élni. 🙂
2021. okt. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan már, ez normális. Nekünk is kiskutyánk vaj, bár már kezd nagyobb lenni, konkrétan tépte a kezem játék közben. Hegyes fogai vannak, eléggé tud fájni. Ha nagyon megharapott kapott egy pici orrkoppintást, csinálta tovább, de most már kezd normálisabb lenni és nem harap úgy oda. Türelmes legyél, ne hidd el nekik, hogy majd egy kiskutya egyből mindent megtanul.
2021. okt. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Hovarju ***** válasza:
100%

Ennyi idősen még normális. De hiába van sok játéka, ha nem tudja, hogy azokat kell rágni.

Ha valami olyat rág, amit nem szeretnél, akkor szólj rá, vedd el tőle.

Nálam az vált be, hogy ilyenkor a rászólás/elvétel után adtam a szájába olyat, amit rághat. (egy játékot, vagy valami természetes rágni valót)

Sőt kicsit játszottam is vele.

pl.volt olyan, hogy az ágytakaró csücskét csócsálta. Rászóltam és amikor rám figyelt a szájába nyomtam egy neki való játékot és biztattam, hogy azt rágja. Ha ez sem volt célravezető és megint a takaró csücskére indult, kizavartam a helyére. Kis idő múlva visszahívtam és játszottam vele egy kicsit egy neki való játékkal.

Egy idő után már elég volt rászólni és abbahagyta.

Szerintem hatásosabb a nevelés, ha nem csak tiltást kap, hanem valami alternatívát a neked tetsző dolog csócsálására.

2021. okt. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
7-es nagyon jól írja. Én is így csináltam, hogy nem - de ezt igen és rögtön megértette. Illetve nyüszitettem hogyha már fájt, ezt is értette. Ráadásul nem is sokszor kellett ismételni. Azóta óriás, de a mai napig olyan finoman fog rá a kezünkre vagy bárminkre játékkor/birkózáskor, mint a simogatás, pedig a legerősebb harapású fajták közé tartozó örző vedő fajta.:)
2021. okt. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező, azzal tudod letiltani, hogy ha újra kezdi vagy nem hagyja abba, akkor lebünteted, legátlod. Majd ha a megfelelő állapotot-viselkedést mutatja, azt megerősíted és abban kioldod.

De ha ennyire sem tudsz nevelni, akkor azonnal kezdj el kutyaiskolába járni! Ha egy szimpla harapásról leállítás sem nagy, nagyon komoly gondok lesznek még!

2021. okt. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
66%
#9 Gondolom nem volt még kölyök kutyád, különben nem írnál ilyet. Ilyenkor simogatni sem lehet a kölyköket kb. Ehhez nem kutyasuli kell, hanem a kutyának kell kinőnie ezt az időszakot.
2021. okt. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!