Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mennyire normális egy...

Ez mennyire normális egy kölyök kutyánál?

Figyelt kérdés

4 hónapos és tudom, hogy a rágás az még normális, de nem lehet simogatni, dögönyözni, mert folyamat harapdál, rág játékból és mivel hegyes kis fogai vannak azért tud fájni elég rendesen.

Rászólunk és nem hagyjuk neki, de így is csinálja.

Kutya oviba fog járni csak még nincs meg minden oltása.

Nyugtassatok meg, hogy ez valamilyen szinten még normális ebben a korban.


2021. okt. 14. 11:04
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
Simogatni sem lehet? Hogyne lehetne? Utolsó, már miért ne lehetne egy 4 hónapos kölyköt megnevelni, hogy adott időben van játék, máskor meg nem! Pláne arra, hogy ne harapja az embert ész nélkül. Azért ez nem egy nagy feladat.
2021. okt. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
49%
#11 Mivel ilyen korban szinte folyton rágni akarnak, illetve mindent játéknak vesznek, igen, kb simogatni sem lehet őket. Jelenleg 7 hónapos a kutyám, tehát együtt érzek a kérdezővel, mert nemrég éltem át én is újra, hogy milyen egy pici kölyök kutyával... És bizony ilyen, mert egy kajla kis kölyök még, akire nem tudsz még akkora hatással lenni, hogy leállítsd azt, amit az ösztöne diktál.
2021. okt. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

Egy kajla kis kölyök baromi okos, pillanatok alatt tanul. Megtanulja mit rághat és mit nem. Mikor van pörgés és mikor van pihenés. Az, hogy te sem tudtad megnevelni a kutyádat, nem jelenti, hogy nem lehet nevelni.

És ne forgasd ki a szavaimat, nyilván egy kiskutya rág és játszik. Nem azt mondtam, hogy erről kell leállítani. Csak a határokat kellene megtanítani. Ez pedig nem nagy dolog.


Ha te nem tudsz ebben segíteni, mert te magad sem tudsz nevelni, ne ebben a kategóriában válaszolgass.

2021. okt. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
67%
#13 Nem vitázok, nevetséges vagy, egy alap ösztönt hosszú idő kinevelni egy kölyökből. De neked biztos szuper kutyád van és te magad is szuper vagy. A pontozáson látszik, hogy kinek van igaza. Szerintem maradj csendben 0%-kal.
2021. okt. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
0%
Milyen ösztönt? Cipő- é kézrágó ösztönt? :D Vicces, hogy az egyszerű emberek számára minden ösztön és dominancia, amit a kutya csinál. Drága, ha a fogalmakkal nem vagy tisztában, ne használd!
2021. okt. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
67%
Beszarok rajtad! A harapva játszás ösztönös a kutyáknál. Ők így játszanak egymás közt, ez a természetes viselkedésük. Mi meg emberek vagyunk és erről a kutya számára természetes dologról szoktatjuk le őket. Nehézfelfogás.
2021. okt. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
#15 Bocs, hogy bele avatkozok a "vitátokba", de mivel a kutyáknak nincs keze, értelemszerűen a szájukkal ismerkednek bizonyos dolgokkal. És igen, ez ösztön és erről nem 2 perc leszoktatni egy kölyökkutyát. Bármit is írsz, teljesen normális a kérdező 4 hónapos kutyájának viselkedése.
2021. okt. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%

Megint csak, mert az értelmezés sajnos nem megy itt a többségnek: nem azt mondtam, hogy ez nem normális. És nem is azt, hogy erről teljesen le kell állítani. (Pedig ezt ki is emeltem, de hát az a fránya szövegértés ugye...) Hanem azt mondtam, hogy meretek közé kell tenni! Mikor, mit, hogyan. És nem 2 perc, de nem is 2 hónap ez! Egy 4 hónapos kutya normál esetben rengeteget rág, te tudja, hogy mit szabad és mit nem, és tudja, hogy mikor játszhat az emberrel és mennyire erősen foghat rá a kezére, ruhájára.


4 ösztön van, a megragadás, elfogyasztás nyilván a zsákmányszerző ösztön része. De az, hogy viszket a foga és ezért mindent meg akar rágni, csak egy feltétlen reflex. (Ennek a jelentésének utánanezni már házi feladat. Bár alap etológia lenne és minden kutyatartónak ismernie kellene ezeket.)

2021. okt. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
#18 A rágás és a harapás ösztön. A kiskutyák egymással harapósdit játszanak, lenyomják egymást stb, így áll fel a falkabeli sorrend, így játszanak, így készülnek fel az életre. Ha kiszakítod a tesói közül, akkor ő továbbra is kutyaként fog téged harapdálni, így fog veled játszani. Erről ugye nem 2 perc a leszoktatás. Mivel 4 hónapos korra még erről nem lehet teljesen leszoktatni, így fogzásnál méginkább előjön a rágási ösztön és mégjobban harapja az ember kezét. Én már tényleg nem értem, te mit nem értessz ezen. A rágási és harapási ösztön minden állatra vonatkozik, de még az emberre is. Ez olyan ösztön, mint az, hogy enned kell, hogy ne halj éhen. Én tényleg kiszálltam a szócsatából, mert hülyét csinálsz magadból...
2021. okt. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

"Rágási ösztön", "rágási és harapási ösztön". Mond már meg, te ilyen ösztönökről honnan hallottál? Szerencsétlen Konrad Lorenz forog a sírjában...

Drága, ha nem értesz a kutyához, ne szólj hozzá! Ha nem tudod milyen ösztönök vannak, inkább ne írj róla! Rágási és harapási ösztön... Bizonyos értelmi szint alatti embereknek nem lenne szabad ide írniuk!

2021. okt. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!